Prędkość światła w jednym kierunku w stosunku do powierzchni Ziemi

Kategoria: Matematyka

Vadim Matveev

Einstein synchronizacji zegara w oparciu o arbitralne, jak zauważył Einstein [1] Założenie równości prędkości światła w przeciwnych kierunkach, a na dane doświadczalne dotyczące stałości średniej prędkości światła na drodze" i tam Powrót ».

Wszystko

Eksperymenty przeprowadzone dotychczas do pomiaru prędkości światła przenoszone przez jego pomiaru przy użyciu jednego jedno-do dwukrotnie godzin odległości pomiędzy Urządzenie nadawczo-odbiorcze i odbicie lustrzane i przez czas propagacji ścieżka sygnału do lustra iz powrotem.

Poincare Reichenbach Tyapkin, Brillouin [2 ... 5] i wielu innych zauważyć, że tylko Pomiar prędkości światła przy użyciu pary wstępnego zsynchronizowane w punktach A i B przestrzeni zapewni szybkość zegara światła w jednym kierunku - od punktu A do punktu B. Wszystkie inne metody, w tym nawet Charles wykazały, [4] Sposób według obserwacji astronomicznych stosowane Roemer (patrz" Olaus Roemer i prędkości światła"), daje średnią wartość prędkość światła w przeciwnych kierunkach.

Jednak

zsynchronizować dwa rozmieszczone godzin, które trzeba znać Najbardziej prędkość światła w kierunku od punktu A do punktu B, a które muszą być mierzone.

Biorąc pod uwagę

Metoda synchronizacji Einstein Brillouin [5] napisał:" Zasada ta jest arbitralne, a nawet metafizyczne. Nie da się udowodnić lub obalić doświadczalnie; twierdzi ona, że ​​sygnały ze wschodu na na zachód iz zachodu na wschód, mają równy prędkości, natomiast Michelsona (Zobacz elektroniczną wersję książki Jeffa Bernard" Michelson i prędkości światła") umożliwia mierzyć tylko średnią dwóch prędkości. Oczywiście, my czynienia z niespodziewanym i niesprawdzalnymi hipotezy" .

Że

, że ta hipoteza jest nieweryfikowalne ściśle inercyjne systemy odniesienia, Wydaje się być uważane za prawdziwe. Jest również prawdą, że poprzez umieszczenie, na przykład Zegar na zachodzie Moskwy, a drugi na wschód od tego miasta nie mogą być mierzone prędkość światła z zachodu na wschód od Moskwy bez uprzedniej synchronizacji godzin.

Ale

wynika z tego, że prędkość światła z zachodu na wschód (lub odwrotnie) nie można mierzyć w ogóle?

Że

, że taki pomiar jest możliwe i nie wymaga wstępnej synchronizacji dwie oddalone godzin, przedstawione w następującym rozumowaniu.

Wyobraź sobie

wyobraź sobie, że w pobliżu Quito na równiku ustawić krótkofalówka radaru, który wysyła sygnał wąskie w kierunku wschodnim. Wyobraź sobie, że cała linia równika ma mnóstwo Reflektory takie, że wszelkie sąsiadujące reflektory są oddalone linii wzroku od siebie. Niech więc reflektory odrzucić emitowane w Quito sygnału radarowego, że rozchodzi się wzdłuż złamane Linie w pobliżu powierzchni Ziemi na równiku Ziemi mija i powraca do Quito radaru na zachodniej stronie.

Znając

długość linii łamanej, który rozciąga się wzdłuż sygnału radarowego, a czasem zajęło sygnał do ominięcia Ziemia, operator radaru może obliczyć prędkość propagacji, otaczając ziemię od wschodu do zachód, lub w przeciwnym kierunku. Fakt, że te ceny będą różne i wielkie dalszego pokazują następujące rozumowanie.

Niech

psychicznie umieścić zdalnego punktu od osi urojonej ziemi obrotu Ziemi innej firmy niż obracanie obserwatora stacjonarną względem środka masy Grunty i rozważa przędzenia pod nami w lewo na północ półkula Ziemi, psychicznie śledzenia propagacji sygnału.

W

ramy odniesienia poza obserwatora prędkości światła rozchodzącego się w opadający w przestrzeni, jest podstawowym stała c. Jeśli Ziemia nie jest obracane, sygnał dla zaokrąglenia hipotetycznie obrotowy Ziemi wymaga czasu równego długości linią przerywaną, obejmujący Ziemię na równiku dzielona przez stałą c.

Ale <...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Światło - fala elektromagnetyczna. Prędkość światła. Interferencja światł ...
  • Podsumowanie na temat: Ole Christensen Roemer, potwierdzenie skończonej prędkości światła
  • Podsumowanie na temat: Olaus Roemer i prędkość światła
  • Podsumowanie na temat: Światła, fotony, prędkość światła, powietrza i innych "banalność"
  • Podsumowanie na temat: Określenie prędkości światła