Przyczyny chorób zwyrodnieniowych i starzenia się (informacje nierównowaga hipoteza)

Kategoria: Medycyna i zdrowie

K. mc. VG Fiodorow, republikanin kliniczna Szpital, Iżewsk, Rosja

Życie i śmierci organizmu. Między nimi, stopniowe starzenie - powolne przejście od zdrowia zwyrodnienie tkanek, narządów i układów. Tylko życie nierozerwalnie związane z ruchu; Zdrowy organizm - układ z optymalnym, pełnym ruchu nie tylko zewnętrzny, ale wewnętrzny. Choroba ta charakteryzuje się natomiast wadliwe, niewystarczające zmiany. Pełny ruch (ciało przestrzeń, osobne grupy mięśni, prążkowany lub gładki, nerwów impulsu, naczynia krwionośne, itp.) jest możliwe tylko wtedy, gdy są one działać w sekwencji wymaganej do uzyskania użytecznych wyników do ciała z minimalnym nakładem energii (czyli pracy w optymalnej Tryb motoryzacji).

ujednolicenie począwszy od wszystkich organów i układów jest układ nerwowy, w których substancja szara Odkąd życia tworzy" pakiet" programy działania (dla Pavlov odruchy warunkowe i bezwarunkowe). Programy formacji - programowania w celu osiągnięcia przydatnych wynik (Anokhin) - występuje przez całe życie, od okresu prenatalnego, stopniowo poprawę i umożliwia organizmowi przystosować się do nowych warunki. Program tworzy doprowadzających i odprowadzających informacji, ale Nie wskutek odruchowego łuku Pawłowa, ale z powodu pierścienie fizjologii P. Anokhin (fizjologia układów funkcjonalnych).

Urząd może pracować tylko wtedy, gdy jakość pracy synchronicznej jego osoby elementy. Po ostatecznie objawia przepływu (na poziomie komórkowym, przez Poziom narządów, na poziomie systemu na poziomie całego organizmu). Projekt prowadzi mięśni poprzecznie prążkowanych i gładkich. Następny synchroniczny ruch: równolegle lub szeregowo - na koszt gotowego zestawu programy. Realizacja programu może zawodzić, jeśli uszkodzone neurony (Szarej) lub zniekształcony w drodze do ciała pracy, tj. gdy pękniętą lub podrażnioną drogi nerwowe. Gdy ten zaczyna cierpieć albo włókien doprowadzających lub syntezę odprowadzającej. Od tego momentu rozpoczyna pracę w trybie nieoptymalnej, co prowadzi do zwyrodnienia układu korpusu, organizm.

Zniekształcenia informacji, jeśli wykluczyć uszkodzenie układu nerwowego, zwykle zaczyna się Poziom odcinka kręgosłupa-silnik. Struktura składa się z grzbietu i doprowadzających odprowadzające włókna nerwowe autonomicznego układu nerwowego zwierząt i ludzi. Zniekształcona informacja jest brak równowagi, który zawiera informacje Średnio przeciętny oprogramowanie nerwowo-naczyniową.

Rozważ

schemat. Mięśni (każdy narząd, gładkie lub prążkowane) ma wiele neurony ruchowe, która wykonuje działania synchronizacji układu nerwowego. Lekkie podrażnienie, ale korzeń nerwu wydłużonego czasu, a nawet mała część jego włókien powodują procesy podrażnienia w neuronach ruchowych mięśni. Częste rytmiczna stymulacja powoduje lokalne tężec i mięśni tworzą część hypertonus (powięziowy węzeł, bolesne mięśni pieczęć, etc.) Ten fornir hipertoniczność nie tylko w mięśni prążkowanych, ale również w mięśniach gładkich (ściany krwi Statki, jelita, przewody). Późniejsze odcinki hypertonicity może stać niezależne źródło podrażnienie włókien nerwowych mięśni lub Włókna leżące obok niej (jak zespół ciśnieniowy nadgarstka) w niedokrwienie (zmieniając szybkości impulsów włókna nerwowe, które początkowo niekorzystnie wpływa na synchronizację pracy z ciałem). Uogólnienie tego procesu powoduje patologiczne restrukturyzacji (zwyrodnienie) całego mięśnia. Obszar hipertoniczność mięsień nie przedłużone można rozwiązać na własną rękę, bez pełnoprawnym część dostaw naczyniowego Obszar, który cierpi głównie z powodu tej samej hypertonicity.

powstać Zmiany metaboliczne w sektorze i zwiększenie lokalnej kwasica, powodując ponadto skurcz tętnic i żyłek dylatacji. Części ścianki nac...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Fizjologiczną rolę autonomicznego układu nerwowego w czasie intensywnych ćw ...
  • Podsumowanie na temat: Struktura i skład chemiczny mięśni. Molekularne mechanizmy skurczu mięśni ...
  • Podsumowanie na temat: Systemy kości i mięśni, aparat oddechowy. Układu sercowo-naczyniowego, krw ...
  • Podsumowanie na temat: Zmiany biochemiczne w organizmie w czasie pracy mięśni
  • Podsumowanie na temat: Dostosowanie do pracy mięśni: stan problemu i jego perspektywy