Zwycięstwo nad strachem

Kategoria: Medycyna i zdrowie

DUYKO Wiktor, dyrektor Badań Instytut Badań nad trąd Ministerstwa Rosji, Kandydat Medyczny Nauki, Eugene Schatz, kierownik działu klinicznego Instytutu, kandydat Nauki medyczne, Valery Naumov, Kierownik Pracowni Doświadczalnej Dział Instytutu, dr, Astrachań.

30 Styczeń to pacjenci trąd Światowy Dzień AIDS

Trąd - Jeden z najstarszych chorób znanych ludzkości. Wzmianki o nim Znaleziono w pisanych odnoszących się do XV-tego wieku. BC: Indian Wedy, prawa Manu, starożytnych chińskich traktatach medycznych, do starożytnego Egiptu papirusy, Stary Testament (objawy kliniczne choroby, środków zapobiegawczych: ścisła izolacja, pozbawienie praw, rozwód, społeczności i pacjentów wygnania itd.).

W

ostatnia niedziela stycznia pacjenci trąd jest Światowy Dzień AIDS. Jego cel - zwrócenie uwagi na problem opinii publicznej, administracyjnej organów, organizacji charytatywnych i organizacji, wspólnoty religijne i prywatne osób. Ten dzień został ustanowiony w 1954 roku z powodu działań Francuski osobą publiczną Raoul Follereau (1903-1977), założyciel Zakonu Mercy (1948) i Federacja Europejskich Stowarzyszeń protivoleproznyh (1966), poświęcony Całe jego życie walcząc o prawa pacjentów, trąd i zdobył dla niego w trakcie jego trwania Tytuł" Franciszka z XX wieku".

Mity i rzeczywistość

W

Ostatnio tematem trąd stał się dość często poddawane" dziennikarskie Dochodzenie" , ale niestety nie zawsze jest to zrobione prawidłowo i poprawnie. Pesymistycznie pojawia się w publikacjach takich problemów, a następnie epitety i definicje, takie jak" kary Boga"," strach"," straszny", itp. Stworzony wrażenie, że osobiste strach dziennikarzy przed chorobą wpływa na sposób prezentacji materiału w średniowiecznych przedstawień. Tymczasem, w leprologist osiągnąć ogromny sukces, dzięki czemu w bardzo różny wygląd Stan techniki. I głównym osiągnięciem jest to, że trąd, byłego przez wieki naprawdę straszna choroba nieuleczalna, dziś Choroba została pokonana i monitorowany.

Trąd (Synonim: Hansena choroby, przestarzałe nazwy - trąd, choroby fenicki żałobny Choroba Krymka choroba św Łazarza i inne) - ciężka przewlekła choroba zakaźna. Charakteryzuje ziarniniakowych uszkodzeń skóry, śluzówek górnych dróg oddechowych i obwodowego układu nerwowego, natomiast późna diagnoza i leczenie - udział w procesie wewnętrznego narządów, układu mięśniowo-szkieletowego oraz narządu wzroku, który zrodził leprofobiyu. Charakteryzuje się on przez dłuższy okres inkubacji (średnio 7, a czasami nawet do 20 lub więcej lat), powolny rozwój, praktycznie bezobjawowy okres utajony, niespecyficzne Objawy prodromalnych (złe samopoczucie, osłabienie, parestezje, uczucie zimna) co nie zawsze zwracać uwagę, jak duży procent wyłączanie konsekwencje. Wczesne objawy kliniczne są bardzo różnorodne: zmiany kolor skóry, jednorazowe lub wielokrotne wypryskami wysypka (Rumieniowata, hipo-i giperpigmentnye), ograniczone lub rozlane nacieki skóry, guzy, węzły, grudki, katar i wysypka na błonach śluzowych, co najmniej - trędowaty pęcherzyca, utrata brwi i rzęs (madaroz), amyotrophy, niedowład zaburzenia nerwowe powierzchni obwodowej wrażliwości gatunków, troficzne choroby skóry, aż do powstania owrzodzeń żylnych. Często w wcześnie etapy są także objawy niewydolności obwodowej i autonomicznego Objawy zaburzeń reflex-naczyniowych (mottlingu skóra, sinica, pastoznost ręce i nogi, i przepływ naruszenie oddzielanie tłuszczu).

patogenów Trąd - M.leprae, norweski lekarz G.Hansenom otwarty w 1871 roku, jest odporna na pałeczki Gram-dodatnie, kwas i alkohol, barwione przez Ziehl - Nelsen czerwony. W kształcie, wielkości, barwienia Właściwości i metody reprodukcji M.leprae blisko TB zarazki. Jednak w przeciwieństwie do tych ostatnich są jeszcze w stanie uprawiać w warunkach...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Lupus. Trąd. Choroby zawodowe skóry
  • Podsumowanie na temat: Trąd
  • Podsumowanie na temat: Wymagania higieniczne dla pracy. Choroby skóry: przyczyny, objawy, zapobie ...
  • Podsumowanie na temat: Niedokrwistość z niedoboru witaminy B12 jest ciężka. Choroby współistnieją ...
  • Podsumowanie na temat: Choroba Alzheimera: Objawy i leczenie