Przez anatomii i fizjologii układu kanału południka osoby

Kategoria: Medycyna i zdrowie

Według anatomii i fizjologii kanału meridianalnoyn System człowieka

KB Petrov, MD, profesor, kierownik. Wydział medyczny Wychowanie fizyczne, fizjoterapia i zdrowie Resort GIDUV Nowokuźnieck, Novokuznetsk.

Jednym

z głównych postanowień starożytnej medycyny orientalnej jest koncepcja System kanałowy-Meridian. Uważa się, że kanały obejmują ciała ludzkiego dwie nierówne części - przenosi bezpośrednio zewnętrzne i wewnętrzne połączone i tworzą spójną całość. [27] W poprzednim [18, 19, 20, 21] poświęcone badaniu anatomicznych substratów ten Zjawisko to pierwszy zaproponował, zgodnie z którym zewnętrzna część każdego południka może być przedstawiony jako spójny łańcucha mięśni, które mają wspólne Punkty mocowania na szkielecie i funkcjonalnie zintegrowane miotaticheskogo synkineses. Te łańcuchy mięśniowe (mięsień-ścięgno meridianów) przez błona włóknista (powięzi, rozcięgna, kapsułki narządy wewnętrzne, itp.) kontaktem z organów wewnętrznych, tworząc miovistserofastsialnyh sieci krawaty, obejmujące prawie całe ciało, a uczestniczący w regulacja jego funkcji (rys. 1). W ciągu ostatnich lat zgromadziły wiele nowych faktów i wyrok potwierdzający tezę, że służył jako warunek ta publikacja.

Chain synkineses miotaticheskogo. W 1905 g.Ikskyul pokazał, że jeśli baza izolowane wiązki rozgwiazda (kruche gwiazdki) poziomo naprawić statywu, więc że jego koniec wisi swobodnie, pochylił się, i umieścić na nim podrażnienie, wiązka będzie odchylany w kierunku rozciągniętej mięśni. Wiadomo, że belka WĘŻOWIDŁA składa się z poszczególnych kręgów połączone mięśni. Zasada ta Reakcje silnika jest ograniczenie określonych mięśni inne rozciąganie występuje. Taki mechanizm jest opisany jako koordynacji i niższe robaki - nemartin [1]. Podczas stymulacji przedniego końca ślimaka pierwszy obniżone podłużne mięśnie głowy; następnie stopniowo od część - część fali osiągnie przeciwległy koniec skurczu. Zmniejszenie poprzedni rozdział prowadzi do rozciągania najbliższej przyszłości Segment ciała. W dłuższym segmencie irytowało receptory skóry i mięśni, wywołując jego zmniejszenie.

Chain Koordynacja mięśni poprzecznie prążkowanych występują u ssaków. Ich Istnienie wyraźnie prodemanstrirovano R. Magnus [12] na ogonie decerebrize a następnie spinalizirovannoy koty. Zwierząt ustanowione łapy na stole do ogona wisi swobodnie na krawędzi. Podczas stymulacji koniec ogona, zawsze odchylony w górę - w kierunku rozciągniętych mięśniach. Później że oba przednie koty tułowia przemieszcza się w położeniu bocznym, reakcję ogon zmienił - teraz z irytacją zhenii ruszył w stronę kierunku łapy zwierzęcia. Przecięcie rdzenia kręgowego należytym naruszone przed tułów z centrów samochodowych ogona, ale z kolei powoduje, że organizm asymetryczne rozciągnięcie mięśni z obu stron ogona. Jest to dosyć Zmieniona odruch kierunek.

Szukam

w podręcznikach anatomii to łatwo zauważyć, że wiele bardzo duże tablice mięśniach szkieletowych człowieka mają taką samą ulgę prążkowania kierunku. Często jeden mięśni, jak to jest kontynuacją drugiego. Na przykład, włókna zewnętrzne skośne mięśnie brzucha, utrzymując ciągłość w kierunku nadal przez białej linii na włóknach wewnętrznym mięśniem skośnym, a te z kolei gładko przejść do brzusznych wiązek z piersiowego większego i zębaty przedni. Ostatni podobnie związany z podłopatkowego i równoległobocznych mięśni. W Jako inny przykład, łańcuch składa się z prostownika kręgosłupa, niższe naramienny czworoboczny i mięśnie. Podobieństwo architektura wewnętrzna jest bardzo odległe od siebie mięśnie posiadające różne unerwienie można wyjaśnić jedności ich funkcji na wcześniejszych etapach ewolucja. Być może niektóre z tych wzorów...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Struktura i skład chemiczny mięśni. Molekularne mechanizmy skurczu mięśni ...
  • Podsumowanie na temat: Mięśni, powięzi i topografia głowy i szyi
  • Podsumowanie na temat: Mechanizm skurczu mięśni
  • Podsumowanie na temat: Hormonalna regulacja metabolizmu węglowodanów podczas wysiłku mięśni
  • Podsumowanie na temat: Termoregulacji podczas pracy mięśni