Współczesne poglądy na patogenezę i leczenie pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy obrzęk naczynioruchowy zasad

Kategoria: Medycyna i zdrowie

L. Pyt. Luss, MD, profesor

Alergiczny

, lub alergiczne choroby skóry stanowią jedną z najbardziej wspólne formy alergii. W strukturze chorób alergicznych skóry u dzieci pierwsze miejsce jest atopowe zapalenie skóry u dorosłych - pokrzywkę i obrzęk naczynioruchowy.

Hives charakteryzuje wysypka ostrovospalitelnyh bespolostnoe elementów - pęcherze (blister - Urtica) o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach (od jasno do ciemny brąz). Wysypki pokrzywkowe w niektórych przypadkach towarzyszy swędzenie różnej intensywności.

W

Podstawą ostrej pokrzywki jest ograniczony obrzęk skóry właściwej i brodawkowatych rozszerzenie naczyń włosowatych. Obrzęk naczynioruchowy i pokrzywka mają wspólne mechanizmy rozwoju a różnią się jedynie głębokością obrzęku. Kiedy obrzęk naczynioruchowy rozciąga się do głębszych warstw skóry właściwej.

osobliwość pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy jest ich szybki wzrost i równie szybki zaniknięcie (od kilku minut do kilku godzin) po podaniu odpowiednie leczenie.

W

Formacja w ogólności i alergiczne pokrzywki w szczególności może udział w prawdziwych reakcji alergicznych (IAR) oraz pseudoallergy Reakcja (PAR). Nie bierzemy pod uwagę przypadki pokrzywki, które są połączone z obecnością choroby układowej, objawów, które mogą być trudne nawracające wysypki pokrzywka.

Hives, płynący przez mechanizmy prawdziwych reakcji alergicznych związanych z uczestnictwem w ich rozwoju przeciwciał specyficznych uczulenie (AT) lub uczulenia limfocyty.

W

Obecnie pięć typów prawdziwych reakcji alergicznych przy czym allergodermatosis przepływu w tym pokrzywka. Mechanizmy tych reakcji są szeroko opisane w literaturze krajowej i zagranicznej.

Jego

Reakcje nazwa pseudoallergy lub fałszywe alergia, otrzymane w związku z Fakt, że istnieje wyraźny związek z rozwojem pokrzywki wpływać czynnik przyczynowy, a jako objawy kliniczne ich bardzo podobne do prawdziwego alergii, ale różne od najnowszych ramami rozwoju.

Jednym

ważny mechanizm PAR w ulach jest niespecyficzne liberatiou mediatorów, głównie histaminy z komórek docelowych alergii (tłuszcz Komórki, bazofile, etc.)

Uczestnictwo IAR w mechanizmie pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy obrzęk naczynioruchowy (KLA) było nam 38 przedstawiono jedynie w 5% przypadków AZS przeciwieństwie płynący mechanizmem pierwszego typu IAR.

Kryteria IAR udział w mechanizmie pokrzywka są wspólne dla wszystkich alergiczne Choroby i wskazania to:

dostępność AT-specyficznej surowicy alergicznej;

pozytywne testy skórne z alergenami;

pozytywne Próby prowokacyjne z alergenami;

pozytywne Alergia, farmakologiczne, historia jedzenie;

pozytywne Test hamowania naturalna emigracja leukocytów in vivo (AD ADO) z leki;

pozytywne Test Shelley;

okazja pasywny transfer wrażliwości;

pozytywne Test specyficzne uwalnianie histaminy z bazofilów;

negatywne placebo badanie, itp.

Kiedy

pokrzywka przepływające przez pary, powyższe właściwości nie są dostępne z wyjątkiem obecności pozytywnego farmakologiczne i historii żywności.

Na

Na podstawie długoterminowych obserwacji, zarówno krajowych jak i zagranicznych Naukowcy, a także opierając się na własnych danych, byliśmy w stanie zidentyfikować dwa Główne rodzaje pokrzywka i KLA różniącej mechanizmów rozwoju: immunologiczne i nieimmunologiczne.

Rozwoju i tworzenie immunologicznej pokrzywki jest głównie ze względu na naruszenie funkcjonowanie różnych elementów układu odpornościowego.

Immunologiczne

Pokrzywka może być trzech typów:

płynący z udziałem specyficznych reakcji immunologicznych (typ uczulenia);

płynący z udziałem nie-swoistych odpowiedzi immunologicznych (typu nie-alergiczną);


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy. Atopowe zapalenie skóry
  • Podsumowanie na temat: Sprawa Historia - pokrzywka
  • Podsumowanie na temat: Pokrzywka
  • Podsumowanie na temat: Odkształcania: zapalenie kości i stawów. Choroby obrzęk
  • Podsumowanie na temat: Choroby obrzęk