Wpływ światła widzialnego na ciele ludzkim

Kategoria: nauki medyczne

Zawartość

1. Ведение.........................................................................................................2

2. Struktura глаза.............................................................................................3

3. Lekki uraz oka ............................................... 5 ........................

3.1. Światło powoduje uszkodzenie Oko ............................................... 6

3.2. Działanie funkcji na korpusie światła spójnego .......... 9

3.3 Mechanizmy świetle uszkodzenie oczu ........................................... 12

3.3.1. Termiczny Mechanizm ................................................. 13 ...........

3.3.2. Fotomechaniczna obrażenia ............................................ 13

3.4. Charakter fizyczny tlen w .................................. 15

3.5. Fotouczulający obrażenia membran17 biologiczny

3.6. Fotochemiczne Mechanizm szkodliwego wpływu światła na siatkówki fotoreceptorów ........... .................................................. 0,19

4. Заключение...............................................................................................26

1. Wprowadzenie.

Światło jako element środowiska życia Człowiek jest jednym z głównych czynników istotnych biomedycznych problemów naszych czasów - ciała i środowiska

.

wybitny przyrodnik, stworzył teorię biosfery VI Vernadsky napisał, że" wokół nas, w nas sami, wszędzie i wszędzie, bez przerwy, wieczna zmiana, zbiegając i stoi, Są różne długości fal promieniowania - od fal, których długość jest obliczone 10000000-ty milimetra, na długo, mierzone w kilometrach." (1)

leżą w tym zakresie i promieniowania Widmo promieniowania energii optycznej - niebo i światło słoneczne, sztuczne źródła światła.

w wieku naukowych i technologicznych Postęp w dziedzinie najbardziej uniwersalny powszechnie stosowane źródła energii promieniowania. W związku z tym osoby, narażona jest na naturalnych i sztuczne źródła energii promieniowania o bardzo różnej spectral charakterystyczne i niezwykle obszerny zakres intensywności: 100.000 lux i dzień w pełnym słońcu do 0,2 luksa w nocy w świetle księżyca.

Jednak rola energii promieniowania, Szczególnie światła w biologii organizmu ludzkiego, niestety wiedzą jest wciąż bardzo mały.

wszystkie rodzaje promieniowania optycznego obszaru Widmo mają tę samą naturę fizyczną. Ale każdy teren Widmo (widzialne, promieniowanie nadfioletowe i podczerwone) definiuje długość fali i częstotliwość fal elektromagnetycznych, które z kolei jakościowo znamienny te części widma, ich działanie biologiczne i higieniczne wartość.

światła - światło widzialne - jest tylko drażniące oka, powodując doznania wizualne, dostarczając wizualnego postrzegania świata. Jednakże działanie światła w oku ograniczona tylko aspekt widzenia - pojawienie się na siatkówce Obrazy i tworzenie obrazów wizualnych. Dodatkowo do głównego procesu wizja, światło i inne ważne przyczyny odruchowych i humoralnej odpowiedzi charakter. Działając poprzez odpowiedni receptor - narząd wzroku, powoduje Impulsy rozmnożeniowy wzdłuż nerwu do obszaru dużych optyczny półkule mózgowe (w zależności od intensywności) inicjuje lub wpływa ujemnie na centralny układ nerwowy, fizjologiczne i rozmieszczanie Reakcje psychiczne, zmiana tonu ciała, wspierając aktywne stan.

Światło widzialne ma większy wpływ na immunologiczne i reakcje alergiczne, a także różne wskaźniki wymiany Zmiany poziomu kwasu askorbinowego w krwi, gruczołach nadnerczowych i mózgu. Działa również na układ sercowo-naczyniowy. Ostatnio znaleziono również wpływ humoralna nerwowego podniecenia, które występuje, gdy światło podra...


strona 1 z 13 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Światło - fala elektromagnetyczna. Prędkość światła. Interferencja światł ...
  • Podsumowanie na temat: Wystawienie na działanie promieniowania światła na ciele i ludzkich. Podst ...
  • Podsumowanie na temat: Badania doświadczalne zakresie światła widzialnego źródła światła
  • Podsumowanie na temat: Emisja w światło ultrafioletowe, widzialne i podczerwone regionach widma
  • Podsumowanie na temat: Półprzewodniki. Diody, bipolarne i unipolarne (MOS) tranzystory. Światło. ...