Aspiryna i aspiryna astma

Kategoria: nauki medyczne

określenie" Aspiryna astma" (AA) jest stosowany do wskazania klinicznego cal sytuacji, w której Jednym z czynników oskrzela są niesteroidowymi leki przeciwzapalne (NLPZ), w tym acetylowa aspiryna kwas. W większości przypadków jest połączony z AA, lub atopowe zakaźne astmatyczne zależny, lecz może także wystąpić samodzielnie postać choroby," czysty" AA. Wśród obserwowanego świata pacjentów z astmą oskrzelową przy użyciu specjalnych testów nietolerancja NLPZ, tej postaci choroby w izolacji lub w Połączenie stwierdzono prawie trzecia pacjentów.

Badania

wykazały [6], terapeutycznej i efekty toksyczne związane z samą aspiryną biochemiczne proces, który zawsze pojawia się, gdy komórki błony NLPZ. W ten koliduje z metabolizmem aspiryny i jeden; Główne części składowe ogniwa Membrana arachidonowego (kwas eykozotetraenovoy). Normalnie istnieją dwa sposoby metabolizm kwasu arachidonowego. Enzym przekształca cyklooksygenazy arachidonianowe do prostaglandyny, tromboksany i prostacykliny, w której część Właściwości oskrzela, takie jak prostaglandyny F2a tromboksanu A2. Inne sposoby podziału produktów cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, W przeciwieństwie do tego, działanie przeciwzapalne i działanie rozszerzające oskrzela: Prostaglandyny E2, prostacykliny. Drugi sposób upadek z kwasu arachidonowego Udział enzymów lipoksygenazy wyniki w tworzeniu eikozanoidów prozapalne i oskrzela wyjątkowe właściwości. Ich nazywa leukotrienów. Stwierdzono, że kwas acetylosalicylowy inaktywuje cyklooksygenazy, blokowanie, co za tym idzie powstawanie prostacykliny G2 i H2 inne prekursory metabolitów kwasu arachidonowego. Blokada promuje wytwarzanie prostaglandyn metabolizmu lipokoigenaznyh eikozanoidy, leukotrienów i 15 kwasu gidroksitetraenovoy konieczności zdolność przyciągania eozynofilów, jest biochemiczne podstawy aspiryna skurcz oskrzeli, zwłaszcza bloki aspiryna produkcji Właściwości prostaglandyny bronhorasshiryayuschimi [7].

ważne leukotrienów w patogenezie AA potwierdziły dobre blokery efektywności lipoksygenazy i leikotrnenovyh receptory u tych pacjentów. Ponadto, jak stwierdzono, intensywność nowego akademickiego ri skurcz oskrzeli dodatnio skorelowane z NLPZ działalność antitsikloksigenaznoy i leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, nie-właściwość blokować cyklooksygenazy (CO), taką jak acetaminofen, salicylan sodu, aminosalicylan, benzydamina, dekstropropoksyfen itp. gvatsetisal dobrze tolerowane Pacjentów AA.

oparciu tsikloksigenaznoy (Leykotrienovoi) teoria może wyjaśnić obecność okresu refrakcji, występujące po aspiryna skurcz oskrzeli i kontynuowanie 24-72 godzin. Dla ogniotrwały czas resyntezy występuje, a następnie przez redukcję CO metabolizm prostaglandyn.

Teoria ta jednak nie odpowiada na ważne Na pytanie, dlaczego uniwersalne własnością aspiryny zablokować CO tylko u pacjentów AA klinicznie objawia się jako skurcz oskrzeli i innych objawów anafilaktoidalna. Próbując rozwiązać ten problem Ameysen et al (1989). Została znaleziona tak markerem biochemicznym w płytkach krwi. Wydawało się, że deficyt prostaglandyny H2 występujące po aspirynę inaktywacji CH. Do zmniejszenia produkcji płytek prostaglandyny H2, i tylko on reaguje zwiększając funkcjonalne Aktywność, a następnie przez nadprodukcję leukotrienów. Dodanie syntetycznych prostaglandyny H2 całkowicie zapobiec aspiryny skurcz oskrzeli. W przeciwieństwie blokada receptora H2 wywołał reakcję prostagalandina bez płytek Udział ASA u pacjentów z AA. Osób zdrowych, jak i chorych nonaspirin astmy nie mają podobną reakcję NLPZ płytek. T. o. managed wyjaśnienia rozwoju pacjentów bez AA ataków astmy NLPZ. W tej sytu-acji może służyć jako mediator komórek produkt oskrzeli ośrodkowego układu nerwowego melatonina, które w swojej strukturze i zdolności do gnębienia CO jest podob...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Charakterystyka porównawcza skuteczności różnych kompleksach AFC u pacjentó ...
  • Podsumowanie na temat: Zapalenie oskrzeli. Oskrzeli. Astma oskrzelowa. Rozedma
  • Podsumowanie na temat: Wskazania do leczenia pacjentów z astmą oskrzelową
  • Podsumowanie na temat: Radiologia, chirurgiczne leczenie oskrzeli i oskrzeli. Oskrzeli u dzieci
  • Podsumowanie na temat: Wpływ olejków fosfolipidów w organizacji strukturalnej i funkcjonalnej błon ...