Skuteczność ranitydyna (Zantac) w leczeniu refluksowego zapalenia przełyku choroby wrzodowej

Kategoria: nauki medyczne

WYDAJNOŚĆ ranitydyna (Zantac)

w leczeniu refluksu przełyku

i choroba wrzodowa

W związku z utworzeniem wysoko leki, które mają zobojętniającymi stałą działania i wyjaśnienia Etiopatogeneza chorób związanych z kwasem żołądkowym z przewodu pokarmowego Istnieją szanse na skuteczne leczenie i zapobieganie zaostrzeń i powikłań przełyku refluks (RE), przewlekłe aktywne zapalenie żołądka (gastroduodenita) i wrzód żołądka (GU) i dwunastnicy (DU) związane z odźwiernika helikobakterioz.

10 lat do leczenia Zaburzenia kwasu za pomocą receptorów H2 blokera - Komórki histaminy ciemieniowej - zantac (ranitydyna). Wykonywane w naszej klinice Badania wykazały, że środek zobojętniający kwasy stałe zantak ma wpływ wyraźny. Tak więc, zgodnie z monitorowaniem 24 godzin i intrapischevodnogo pH soku żołądkowego (Digitrapper Mark III, Szwecja), recepcja 150 mg leku na dzień, 2 razy udało się usunąć nieprawidłową żołądkowo-przełykowy zwrotną w utrzymywaniu poziomu intrapischevodnogo pH> 4 w 98,3%, zaś wartość wewnątrz żołądkowego - 76% czasu, który prawie codziennie nie uwzględnia wpływu agresywnych czynników, na błonie śluzowej górnej przewodu żołądkowo-jelitowego.

Sprawność Zantac studiowaliśmy w 96 ER i 350 pacjentów chorych na wrzód związane z odźwiernika Helicobacter pylori. W tym artykule skupimy się na formułowaniu optymalne leczenie do szybkiego łagodzenia kliniczne Objawy choroby, blizny i nadżerki, rozdzielczość procesów zapalnych błony śluzowej przełyku i żołądka, jak również eliminacji H. pylori zakażenie.

ER (choroba refluksowa przełyku) znamienny zapalnych i zmiany zwyrodnieniowe w przełyku mitralnej spowodowane przez długi ekspozycji i treści żołądkowej w nim. W rozwój ER istotną rolę należy do obniżenia tonu dolnego przełyku Mechanizmy zwieracza (LES), zakłócenie motoryki przełyku i odprawy kwas solny z przełyku (przełyku) zmniejszenie odporności odprawy śluzówka (CO) przełyku do uszkodzenia kwasowo-wrzód. Wyznaczony Znaczenie zwiększenia objętości treści żołądkowej z powodu nadmiernego wydzielania i opóźnione opróżnianie i wzrost ciśnienia w jamie brzusznej (1,2). Jednak pomimo polipatogeneticheskie polietiologichesky i mechanizmów leżących u podstaw Podstawą choroby refluksowej przełyku (GERD), wiodącej roli w rozwoju ER Należy do agresywnym działaniem kwasu chlorowodorowego (HCI) do CO przełyku, a zatem kluczowym celem w leczeniu jest zmniejszenie kwas żołądkowy (10).

Objawy kliniczne

RE: zgaga, pieczenie i ból w klatce piersiowej i wzrost po jedzeniu, w pozycji leżącej, nachylenie ciała, aktywność fizyczna, objadanie się; czkawka, i rzucać kwasu Zawartość gorzkie w ustach, nadmierne wydzielanie śliny w czasie snu. Rzadsze pieczenie w gardle z nieprzyjemnym smakiem i nadmiaru slizeobrazovaniem w krtani, uczucie" lump" gardła, earaches i szczęki, kaszel, chrypka Głos, cuchnący oddech (6,10).

Diagnoza.

Podczas intraesophageal pH-metrii z GERD wskazuje intrapischevodnogo spadek pH poniżej 4. Uważany patologiczny refluks jeśli czas jej trwania przekracza 5 minut. Intensywność mierzona w dolnej intraesophageal zwrotną Wartość pH, a jej wysokość -. na poziomie pH w różnych częściach przełyku (2,10)

endoskopowe przełyku Jest wiodącą rozpoznanie procesu zapalnego. W brak ER CO dystalnej części przełyku gładkie, błyszczące, blady róż, jasne zdefiniowanie połączenia żołądkowo (CN). Dla ER-tego stopnia I charakteryzują się: słabo przegubowego przekrwienia i kruszenie ZHPS poziom CO, łatwy Płaskość tego ostatniego, zanik dystalnej części śluzowej połysk przełyk. Gdy stopień II-gi z ER wraz z zaznaczonym przekrwienia i obrzęku na szczytach fałdów ujawnia Pojedynczy erozji. O III-go stopnia erozji ER wskazują połączenia ...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Objawy choroby przełyku i ręczne manipulowanie przełyku uszkodzeniu
  • Podsumowanie na temat: Ciała obce w przełyku. Uchyłki przełyku
  • Podsumowanie na temat: Choroby przełyku i żołądka
  • Podsumowanie na temat: Choroby układu pokarmowego: przełyku, żołądka, wątroby, pęcherzyka żółciowe ...
  • Podsumowanie na temat: Choroba refluksowa przełyku