Rośliny narkotyków

Kategoria: nauki medyczne

HISTORYCZNY I tła.

lecznicze zioła towarzyszy ludzkości jego kolebką.

Od początków medycyny i do dziś ludzie próbuje różnorodność metod i sposobów leczenia. Z poprawą wiedza medyczna w praktyce medycznej jako bardziej medyczny Oznacza, ale tylko niektóre z nich po długiej, wielowiekowej sprawdzić, zasługuje na uznanie i zachowane w arsenale środków terapeutycznych aż do naszych czasów. Dotyczy to w szczególności medycynie - leczenie rośliny, które powstały w czasach starożytnych.

Las był pierwszym, w którym apteka przodkowie nasi starożytni poszukiwania narkotyków. Ta apteka nie jest jak zwykle, znane nam, gdzie leki są przechowywane w słojach, naczynia z porcelany i innych pojemników - tutaj oni wypełnić nieskończoną ilość żywych komórek roślinnych jest, z których tworzą łodygi, liście, korzenie, kwiaty, trawy, drzew i krzewów. Te komórki nie tylko przechowywać leki - oni swoich fabryk. Wiele substancji produkowane przez komórki roślinne mają właściwości lecznicze. Przyjęty wewnątrz lub za pomocą zewnętrznego, pomagają organizmowi poradzić sobie z pacjentem dolegliwość. Bogata i różnorodna gama naturalnych leków w aptece, ale nie jest etykiety! Trujące rośliny mogą wyglądać atrakcyjnie. Dlatego kontakt o pomoc do roślin powinny tylko recepty!

Prawdopodobnie pierwsi ludzie kierowali się w wyborze leki instynkt, jak to się teraz robi dla chorych zwierząt, ale często były empirycznie - poprzez ryzyka i błędów. Stopniowo rozwijane umiejętność uchwycenia relacji między przyczyną i skutkiem, pamiętam te połączenia. Miliony lat, w czasie których nie było ewolucji człowieka, nagromadzona wiedza i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

rośliny

prawie od dłuższego czasu pozostawały Tylko leki. I dopiero teraz szybko rozwój chemikaliów wprowadzonych do medycyna narkotyków syntetycznych substancji produkowane w fabrykach farmaceutycznych. Jest to niewątpliwie wielkie osiągnięcie Ludzki umysł, ale nie powinniśmy zapominać - nie wszystkie tajemnice natury niewyjaśniona: posiada ona więcej sekretów i mamy wiele do nauczenia się od niej

. Leczenie

uzdrowienie dary natury, a teraz przyciąga uwagę wielu, skromny trawy naszych lasów i pól użyć zaufanie setek tysięcy chorych - ponieważ większość wartość terapeutyczna roślin leczniczych jest naprawdę niezrównany i uznane medycyna naukowa.

informacje o tych roślin jest konieczne nie tylko specjalistów - farmaceutów, pharmacognosists, lekarze, botanicy, resursovodam. W potrzebne i świeckich, którzy, bez odpowiedniego szkolenia, nie może cieszyć specjalną literaturę: muszą dostosować wizualne podręcznik medycyny roślin primenyaemymv. Faktem jest, że ze względu w rozwiązywaniu problemów ochrony środowiska są bardzo ostre pytanie Ochrona roślin nie tylko w ogóle, ale również poszczególnych gatunków roślin Przede wszystkich leków, które są często zbierane poza rozsądną na zewnątrz, co zmniejsza ich naturalne rezerwy - niektóre leki rośliny były już na skraju wyginięcia.

CO

JEST rośliny lecznicze.

Właściwości

​​lecznicze roślin leczniczych akt lub substancje czynne farmakologicznie - alkaloidy, glikozydy, saponiny, garbniki, enzymy, witaminy hormony fitotsidami. Są to najbardziej wartościowe, choć znajdują się w roślinach w niewielkich ilościach.

niedawno w umysłach współczesnych rośliny lecznicze związane z relikt dawnych czasów. Rzeczywiście, jest to trudne do pogodzenia dobie rewolucji naukowo-technicznej z ołówkiem suszone zioła, z których ludzkość w przeszłości ze ślepą wiarą czekali wspaniałe uzdrowienia.