Wybór doskonałość

Kategoria: zarządzanie

Galina Vladimipovna Ivanchenko, Ph.D. Psychological Science, doktor filozofii, profesor bshe.

Nie

znana klasyfikacja zjawisk związanych z prowadzeniem psychologii - to procesy, stany, Właściwości. Tak więc, proces ten może być traktowany jako poprawa psychotechnics (np. złość, policzyć do 10 zanim reagowania) i jego wymiar" techniczne" są dalekie od etyki. Sama zdolność do unoszenia mogą być stosowane do złego i dobre cele.

Ale

jednak, jak to się mówi," można czerpać aktu - czerpać zwyczaj, czerpanie nawyk - czerpania przeznaczenie" . O celowe budowanie swojego życia" na do doskonałości" można mówić rzadko, większość z poprawą indywidualnych umiejętności i zdolności; Jednakże powstawanie zdolność celowo, aby zmienić coś w sobie, nie można lekceważyć. Może być tutaj ważne, nie jest sam wynik, jak zdolność do pracy nad sobą, bez rozbijania i okaleczenia się, co przypomina Carl Rogers:

" Nie powinny wziąć na więcej niż naprawdę jesteś - będzie musiał płacić stałą poczucie zagrożenia i napięcia. Nie trzeba do reprezentowania jest czymś mniej niż w rzeczywistości doświadcza przytłaczające uczucie winy lub niższości. Trzeba z największą dbałością i starannością słuchać głębokim głosem szepcze, że samo prawo formuła Twoja jednostka, do której sleduetpostoyanno przedsięwzięcia."

Utajone

Ciśnienie, przede wszystkim styl życia jest bardzo zurbanizowane mocny. W" tyranii chwili" norweski socjolog T. Eriksen zauważa, że ​​współczesna zawodowe prawie nie ma czasu na refleksję, nepragmaticheskogo czytanie. Sama struktura komunikatu powoduje, który zanurza się w Sprawy bieżące i rozmawiać przez większość dnia, a także daleko poza jego na zewnątrz.

logiczne Wyjście w takiej sytuacji jest przymocowanie do pewnego określonego celu. Ona, podobnie jak Zwykle nie wymaga poważnej pracy nad sobą, na I aby to osiągnąć, ale bardzo wymagający w stosunku do środków tymczasowych, uruchamia ją.

Wiele

przekonany, że większa moc człowieka, bogactwa, władzy i innych zasobów, bardziej jest on wolny od jakiegokolwiek przymusu przed niekorzystnymi kolei los. " Czym jest Liberté» - zadawane Dostojewskiego w" zima Obligacji na Letnie Impresje" i odpowiedział:" Wolność. Co to za wolność? Sama wolność wszyscy zrobić wszystko zgodnie z prawem. Kiedy można zrobić wszystko, Cokolwiek? Gdy masz milion. Czy wolność każdego miliona? Nie. Że człowiek bez milion? Człowiek bez miliona nie ma ani jednej, która sprawia, wszystko, ale taki, który sprawia, że ​​wszystko ».

Ale

Czy wolny" człowiek z milion?" Moc lub bogactwo często stają się rodzaj samowystarczalnego systemu. Trzeba, aby takie wysiłek, aby spędzić jak najwięcej czasu, aby zachować je dla siebie.

Nie

naturalny" pokusa" pozbyć się wszystkiego, co może spowodować przywiązanie i złamać pokoy.Mozhet być prawdziwie wolny człowiek robi Istnienie na skraju fizycznego przetrwania? George Orwell kilka chłopców miesięcy spędzonych w rzeczywistości, jak mówią, na dole od Paryża i Londynu - głodujących zobowiązała ostatnia właściwość do lombardu, wędrówki, wędrówki w noclegowni, został zorganizowany dla najbardziej służebnej, pracy odurzającego. I to wszystko na własną rękę będzie. Szczególnie cenne są świadectwem przyszłego pisarza - autorka najbardziej Wiadomo antyutopia XX wieku. " W ogóle, to jest ciekawe - pisze - pierwszy biedaka własne uczucia ... Myślę, że to koszmar - nie nudny szary nuda. Pomyśl tylko - nie, zaskakując złożoność ..." Jakie kłopoty? Petty obchodzi, potrzeby, by kłamać i" zaszaleć" Constant Zmniejszenie niepewności życia w najbardziej potrzebne puszki odrzucenia wahadła paradoksalnie w kierunku nadmiernej komplikacji.

niewolny osoba może zrobić wszystko - miłość, głęboką pasją za...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: W walce z terroryzmem, wszystko jest dobre!
  • Podsumowanie na temat: Co może zastąpić słodkie i co alkohol jest najbardziej szkodliwe?
  • Podsumowanie na temat: Wszystko postęp jest reakcyjny, jeśli osoba zapada
  • Podsumowanie na temat: Jak zrobić wszystko na czas i kończy swój dzień pracy
  • Podsumowanie na temat: Co to jest wolność jednostki i sens życia?