Tworząc pierwsze wrażenie: jak wpływać na ten proces

Kategoria: zarządzanie

PETP Yurevich Ofitsepov, dyrektor konsultingu Prawdziwa praca Spółka Zarządzająca, konsultant zarządzania i dostawa konstrukcji systemy.

Obrazy jak beton: sery, aż oni, z nimi zrobić, co chcesz; lecz gdy tworząc, liofilizacji, a ich kształt jest trudna do zmiany. Jest to szczególnie prawdziwe punkty kontaktowe. Pierwszy znajomy może ustawić dźwięk dalsze prace; od pierwszego wrażenia, zależeć będzie od łatwe lub trudne będziesz pracować i komunikować się z tą osobą. Ludzie pracują z ludźmi i jakość ich relacji jest głównym motorem współpracy.

Impression o nas rozmówca jest utworzony w ciągu pierwszych 30 sekund prosi się pytania, a on sam odpowiada im: Kim jest ten człowiek? Dlaczego to się stało? Odpowiedzi na te pytania określi linię jego zachowania. Jak sprawić, by odpowiedź na te pytania były pozytywne dla nas? Skontaktuj się zaczyna na długo przed powiedziałeś pierwszy zdanie. Pierwsze wrażenie składa się z kilku aspekty.

główna Kontakt

Uwaga

rozmówca najpierw chwycić. Ważne jest, aby upewnić się, że co najmniej Słyszałem. Idąc do biura lub do rozpoczęcia negocjacji, należy najpierw miejsce, aby upewnić się, że druga osoba słucha ciebie, że jest gotowy, aby usłyszeć od ciebie. Po tym wszystkim, jeśli usiadł przy stole negocjacyjnym i siedzieć naprzeciwko siebie, to nie nie oznacza, że ​​inne osoby z tobą i gotowy, aby usłyszeć każde słowo. Jest ważniejsze, jeśli jesteś zainteresowany w transakcji więcej niż on.

Czy Twój partner czuje się dobrze, może mieć problemy w domu lub w pracy, i myśli, że dopiero teraz o tym. Prawie nie wiele z tego co pan powiedział, że słyszeć. Dlatego jest bardzo ważne, aby przyciągnąć uwagę przyjaciela tuż przed rozpocząć rozmowę i upewnij się, że jego uwaga została włączona w całości do ty.

Kontakt z oczami

Optyka kontakt - to wszystko, co zobaczył w rozmówcy, oraz wszystkie rzeczy, które widział w ty. Dlatego należy dobrze wyglądać, schludny, elegancki, a co najważniejsze, pewnie.

Twój

Spotkanie zaczyna się wyrazem: Czy on prowadzony, lub otwarte i niepewne wolne, będzie w dużej mierze określają dalszy przebieg rozmowy:

Sight, skierowane do środka czoła i nie spada poniżej rozmówcy oczu - biznes widok; miski używane podczas rozmowy, negocjacje, konsultacje, a następnie tzn. gdy ludzie siedzieć naprzeciwko siebie.

Sight, rozdzielone między oczami i ustami - świeckiego.

Sight, zakrywania twarzy, szyi, górnej części klatki piersiowej, - widok społecznego.

Sight, przesuwne z oka w dół ciała i odwrotnie - intymne spojrzenie w komunikacji biznesowej nie praktykuje, jest dozwolone tylko w nieformalnych, kontaktów międzyludzkich.

Sight, skierowany w dal, mówi o myśli, koncentracji, wątpliwości i wahań.

Sight, kierowany przez partnera - egocentryzm, skupiając się na siebie.

Spójrz

boku wyraża sceptycyzm, cynizm, nieufność i obawy.

Spójrz

dolny (ponuro) - agresywność, osiągając do gotowości do ataku lub ochrony; pochyloną głowę, napięta i wygięte do tyłu - podporządkowanie, posłuszeństwo, uczynność.

Ten

widoki list trzeba mieć w procesie negocjacji w celu identyfikacji i zrozumieć kondycję i stan umysłu Twojego rozmówcy, jego poziom zainteresowanie w rozmowie z tobą. Pomaga ocenić kierunek spojrzenia zakres i dynamika w interesie klienta. Oczy w ogóle - nie jest tylko zwierciadłem duszy, ale ciało i nastawniczy. Michaił Bułhakow prostu zauważyłem, że Prawda ukąszony właściwe pytanie natychmiast skacze mi w oczy, tylko na chwilę, mniej drugi, ale więcej i nie mają - uprzejmy rozmówca już widział, że wszystko, potrzebne. Podobnie jest w sztukach walki: mistrz nie wynika rąk lub stóp wróg, nie są nim zainteresowani, są tylko na...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Wszystko postęp jest reakcyjny, jeśli osoba zapada
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...