Podstawy zarządzania

Kategoria: zarządzanie

praca golfowe

Opcja 3

Zakończony: grupa studentów MNZH-31

Politechnika

Saratów członkowskie

Wprowadzenie

Menedżer Możesz zadzwonić do danej osoby tylko, gdy podejmuje organizacyjne decyzje lub realizuje je poprzez innych ludzi. Podejmowania decyzji, a także wymiana informacji, - Integralną częścią funkcji zarządzania. Potrzeba decyzji przenika wszystko, co sprawia, że ​​zarządzanie, tworzenie celów i ich realizacji osiągnięcie. Dlatego zrozumienie natury podejmowania decyzji jest niezwykle ważne dla każdy, kto chce osiągnąć sukces w tej dziedzinie rządu.

Wszystko

ludzie na całym ich życiu ciągle podejmować decyzje. Czasem Czy świadomie, czasem nieświadomie, ale z reguły, rzadko rozważyć Decyzja jako systematyczny proces.

Takie

niedopuszczalne praktyki w zarządzaniu jako zarządzający odpowiedzialny nie tylko za siebie i bliskich mu ludzi. Jest odpowiedzialne za organizację, która może zawierać dziesiątki tysięcy, a czasem miliony ludzi. Decyzja podjęta zarządzanie, może zmienić życie każdego człowieka, który jest członkiem organizacja. Czasami decyzje menedżerów zmienić bieg historii, wpływając cały stan.

Dlatego

należy rozumieć, że szef nie ma prawa do podejmowania wysypka, nadmierne rozwiązania. Jednym z głównych narzędzi pomaga osiągnąć sukces menedżerów W ten sposób jest matematyczne i jego zaproponowane różne techniki i modelu.

Jeśli

menedżer chce osiągnąć stabilną, dokładną sukces w ich działalność, nie powinny rozwiązywać poważne problemy" na oko", zaniedbując obliczenia, bez odpowiedniego uzasadnienia.

Ponadto powinny zostać zniesione, że analizy, obliczenia, badania ilościowe powinny być integralną częścią każdego, nie epizodyczne rozwiązania. Oczywiście, można stosować oddzielną metodę lub oddzielny model rozwiązań konkretne zadanie, jednostkę analizy sytuacji, w której może być Polecę dobry efekt, ale możliwie maksymalną wydajność naprawdę podejmować decyzje, w pobliżu optymalnego, można osiągnąć tylko skomplikowane narzędzia matematyczne obejmujące cały zestaw problemów w osiągnięciu jakiegoś celu, projekt, w przedsiębiorstwie, w całej organizacji.

Dlatego

nauka nauki zarządzania muszą zwrócić szczególną uwagę Zarządzanie oparte nauki podejmowania decyzji.

PRACA 1

Przyjęcie Decyzja o wyborze pozycji nomenklatury

przewodnik Firma N postanowiła zdywersyfikować produkcję, wybierając poz towarem do umieszczenia w portfolio produktów firmy. Na podstawie badań rynku na rynkach że nasza firma może wyjść z nowych produktów, powstał do wniosku, że najbardziej obiecujące są pozycja nomenclatural" produktu" A" , towarów B" i" produkt C" . Na podstawie numeru tabeli 1, to tworzą" drzewo decyzyjne" (Rys. 1), na podstawie których możemy uzasadnić swój wybór na rzecz jednego z powyższych produktów.

Tabela 1

Szansa

oceny działania organizacji czynników środowiskowych wpływających Decyzja o wyborze pozycji towarowej

Funkcje nazwa pozycji towarowych
W C
koszt opracowania i wdrożenia, u.d.e. 42 59 67
koszt firma reklamowa u.d.e. 4, 2 4, 2 4, 2
możliwy korzystne badania rezultatu 0, 7 0, 6 0, 4
Szacowane przychody ze sprzedaży na korzystne Rynek u.d.e. 126 176 202
Szacowane przychody ze sprzedaży na niekorzystne Rynek u.d.e. 25 42 50
prawdopodobieństwo korzystnego rynku w sprzyjających Wyniki badań 0, 6 0, 7


strona 1 z 10 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Technik charakteryzacji analizy finansowej jako narzędzia do podejmowania d ...
  • Podsumowanie na temat: Poprawę sytuacji finansowej spółki na podstawie podejmowania decyzji zarząd ...
  • Podsumowanie na temat: Zarządzanie organizacją podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie
  • Podsumowanie na temat: Zarządzanie organizacyjne mechanizmu podejmowania decyzji