Sau vozuhonagrevatelya piec grzewczy

Kategoria: Metalurgia

praca kursu:

«ACS piec grzewczy piec»

Zawartość:

Wstęp. Domena produkcji.

Opis technologia.

Opis systemu rozporządzenia.

automatyczny system rozporządzenia.

Wybierz urządzenia używane

(czujniki, przetworniki).

Wybierz

kontrolera i parametrów jego konfiguracja.

Wybierz

wykonawczej Mechanizm (parametry techniczne, tryb pracy, to możliwe).

Wybierz

regulacyjny ciała.

Wnioski Postęp praca (Wyjście).

Lista literatura.

ZADANIE:

1). Opracowanie systemu automatycznego sterowania (ACS), piec grzewczy wielki piec.

2). Dokonać wyboru przedmiotów ACS:

) Wybór Wykonawczy urządzenia,

b) wybranie regulator:

) wybierając siłownik;

g) wybór regulacyjny ciała.

.

Wprowadzenie

1 wielki piec.

wytapiano w piecach hutniczych. Proces ciągły wybuch pieca. Piec góry załadowano surowce (upłynniona spieku, koks) i dolnej części doprowadza się przez dysze ogrzanego powietrza i ciekłej, gazowej lub sproszkowane paliwa. Pochodzą z gazów spalinowych przez kolumnę i partii nadania jej chemiczną i cieplną. Dół rudy naładowania ogrzewane, topi się i przywrócone. Część koksu zużywana w piecu przez Odzyskiwanie żelaza i inne pierwiastki, a także żelaza, ale nawęglonej większa ilość osiągnie lance, w miarę oparzenia.

Blast Piec jest potężny i wydajny agregat, który jest zużywany ogromna kwota opłaty i wybuchu. Codziennie nowoczesny wielki piec zużywa około 23.000 ton ciężar, 18000 ton, 1700 ton wybuchu gazu ziemnego i produkuje 12.000 ton żelaza, 4000 ton żużlu i 27000 ton gazu wielkopiecowego. Tak , W dużym piecu wytapiano co minutę około 9 ton surówki. Dla zapewnienie ciągłego dostarczania i rozładowania tak dużej ilości materiału muszą konstrukcji pieca była prosta, niezawodna i pozwala na pracę bez przestojów pieca przez dłuższy czas.

Urządzenie

piec.

Wewnętrzny Zarys przekroju pionowym w piecu nazywany jej profil, w którym odróżnić gardła, wał, Bosh, Bosh i trąbkę. Podczas projektowania średnica i wysokość tych elementów jest wybrana głównie na podstawie analizy dane rzeczywistego pieca. Na przykład, biorąc pod uwagę wielkość podmuchu Piece N 5" Severstal" od 5500 m 3 . Wielki piec poza zamknięty w metalowej obudowie o grubości 20-25 mm Górna i 35-40 mm w dnie, składające się z serii cylindrycznych i strefy stożkowej. Wykonaj wszystkie spawana obudowa. Na wewnętrznej stronie osłony wykładzina ogniotrwała jest chłodzony w lodówce. W wielu przypadkach Górna część spadków pieca do gardzieli pieca w oparciu o tzw Pierścień maratornoe, która leży na kolumnach, a dolna część jest oparta na fundacja. Materiał na piecu góry karmiono dwa ruchome przeskakuje dołu, wzdłuż pochyłej mostek, albo za pomocą przenośnika.

Społeczność część górnej części urządzenia znajduje ładujący. Zwykle Istnieją dwa rodzaje. Pierwsza składa się z dużych i małych stożków recepcji lejek. Aby zapewnić równomierny rozkład obciążenia w mezhkonusnom Przestrzeń i jej mały stożkowy lej obracać się wokół swojej osi za pomocą specjalne urządzenie. Przejdź przewraca się na szczycie pieca i pierwszej partii odprowadzane do zbiornika przyjmującego, a następnie przez obniżenie - w mały stożek Przestrzeń mezhkonusnoe i opuszczania duży stożek - pieca. Posiadanie dwóch przemian zanurzając szyszki uszczelnia górną pieca Uruchomienie partii.

Osadów

Inny typ urządzenia posiada lej odbiorczy wyposażony hermetyczne zamknięcia, eliminując tym samym konieczność stosowania uszczelnienia Aparatura rozdzielcza. Zamiast duży stożek zastosowano bardziej złożone urządzenie. W dolnej części pieca, w dyszy, przez którą są urządzenia wybuch dodatki serwowane podg...


strona 1 z 20 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Piec grzewczy w kucie sklepy
  • Podsumowanie na temat: Przestrzeń i czas obrotu. Pięć-wymiarowy świat fizyczny
  • Podsumowanie na temat: Usługa naprawy opłata obszar Sklep wyniki gospodarcze Przygotowanie wybuch ...
  • Podsumowanie na temat: Wydajność wielkiego pieca projekt 7000 ton surówki dziennie
  • Podsumowanie na temat: Kalibracja konstrukcja cieplna kotła pieca