Szczególnych sposobów na zmniejszenie

Kategoria: Metalurgia

Zawartość:

istota i główny warunki cięcia

Oxy-Flux Cięcia

cięcia

gaz łuku

łukowego cięcia powietrza

cięcie plazmowe

Cięcie

Oxy-łuk Cięcia

Podwodne cięcie

Kop'ev cięcia

Istotą i głównym warunki cięcia

Istotą procesu cięcia. cięcia tlenu [1] stalowa, oparta na własności żelaza palić czysty strumień tlenu jest ocieplony, do temperatury zbliżonej do temperatury topnienia.

Niski pokład

tlen żelazo w zależności od stanu, w którym się znajduje. Na przykład, proszek żelaza światła w 315 ° C, cienkiej blachy lub flatiron - w 930 ° C, duży kawałek powierzchni stalowych - w 1200-1300 ° C. Spalanie żelaza występuje w znacznej ilości ciepła, i może być utrzymana przez ciepło spalania żelaza.

Analiza

wykazały 30-40% żużla oddalonych od cięcia metalu nie jest spalony, ale tylko topi żelaza; 90-95% tlenków złożonych z FeO.

szybkość reakcji Fe + O=FeO proporcjonalne, w którym - ciśnienie tlenu w reakcji. Wraz ze wzrostem Ciśnienie tlenu w procesie cięcia strumieniem przyspiesza wzrost szybkości Reakcję utleniania i szybsze usuwanie tlenków z nacięcia.

Grzewcze wytwarzają cięcia metalu płomień tlenowo-paliwowy. Jako paliwo może być stosowane podczas cięcia acetylen, propan-butan, piroliza, naturalne, miejskie i koksu gazy, opary Nafty [2].

W

metalu ogrzewania do temperatury spalania w tlenie, ogrzewa płomień wciąż wykonuje następujące dodatkowe funkcje:

-podgrzewa przód (w kierunku cięcia) górna krawędzią tnącą w przedniej części dyszy tnącej tlenu do temperatury zapłonu Zapewnia to ciągłość procesu cięcia,

-wprowadzania do strefy reakcji utleniania dogrzewacza obejmujące jego straty z powodu przewodzenia ciepła w metalu i środowiska; Jest to szczególnie ważne w przypadku małych grubości cięcia metalu,

-stanowi osłonkę ochronną wokół strumienia tnącego tlenu, chroniąc od ssania w jej azotu z powietrza,

-dodatkowo podsyca dolną krawędź tnącą, co jest istotne podczas cięcia dużych grubościach.

Moc grzewcza zależy płomienia grubość i skład stali przeznaczonej do cięcia, a temperatura metalu przed cięciem.

metal ogrzewa się na wąskiej sekcji wcześnie wyciąć, a następnie ogrzewa Użytkowników wanna cięcia tlenem, zaś przemieszczanie frezu zamierzonej linii cięcia. Metal spala całej Grubość arkusza, który tworzy wąską szczelinę. Intensywne spalanie żelaza tlenu zachodzi tylko w warstwach leżących na powierzchni tnącej strumieniem tlenu, który wejdzie (dyfundują) w kierunku metalu o bardzo małej głębokości.

Od

rozpocząć dalsze cięcia ogrzewanie metalu aż temperatura zapłonu jest głównie ciepło reakcji spalania żelaza. Kiedy czyste, wolne od rdzy i skali powierzchniowa, cięcie może kontynuować bez dodatkowego ogrzewania. Ale Lepiej aby kontynuować ogrzewanie do cięcia, ponieważ przyspiesza proces.

Do cięcia stali zbiorów

używane czystość tlenu nie mniej niż 98.5-99.5%. Wraz ze spadkiem cięcia czystość tlenu jest wolniejszy i wymaga większej zużycie tlenu. Na przykład, w przedziale Czystość tlenu 99,5 do 97,5% spadku w czystości na 1% wzrostem Zużycie tlenu na 1 m zgrzewu o 25-35%, a czas cięcia - 10-15%. Jest to szczególnie stal znacznie cięcia dużych grubościach. Używane do cięcia zbioru Czystość tlenu 98,5% poniżej nie powinny, od powierzchni cięcia jest otrzymywany dość czyste, z głębokimi i ryzyka żużli trudnootdelyaemogo (grat).

prędkości, grubość cięcia metalu przepływu acetylen płomienia i ogrzewano w wyniku moc efektywną w płomieniu połączonego zależność.

wydajność cięcia zależy również

dystrybucja ogrzewania. Stosowanie ...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Doborze cięcia kija do maszyny do cięcia papieru
  • Podsumowanie na temat: Budowa urządzeń do cięcia metalu
  • Podsumowanie na temat: Czyszczenie przestrzeni emisji termicznej od cięcia metalu
  • Podsumowanie na temat: Naprawa sprzętu do cięcia metalu gospodarstw obwodzie ługańskim
  • Podsumowanie na temat: Mechanizmy do cięcia metalu tokarki. Elektrownia wodna. Wczesna historia ...