Elektrometalurgia

Kategoria: Metalurgia

Produkcja stali w piecach elektrycznych. W

elektoropechi mogą być wytwarzane ze stali stopowej o niskiej zawartości siarki i fosforu wtrącenia niemetaliczne, a utrata składników stopowych znacznie mniej.

Podczas

electrosmelting może precyzyjnie sterować temperaturą metalu oraz jego skład do topienia stopów niemal dowolna kompozycja.

Elektryczny Piec ma istotne zalety w porównaniu do innych jednostkę produkcji stali, tak wysoko stopowa narzędziowa stopy, łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej, odporne na ciepło i odporne na ciepło, jak również Wiele konstrukcji stalowych wytapiano tylko w tych piecach.

Potężny

elektryczny z powodzeniem stosować niskostopowej i Stale wysoki węgla martin wymieszać. Ponadto, elektryczna otrzymać różne żelazostopów, które są ze stopów żelaza elementy, które muszą być wyprowadzane w stali stopowych oraz odtlenieniem.

Urządzenie

elektryczne piece łukowe.

pierwszy łuk elektryczny piec w Rosji powstała w 1910 roku w fabryce Obuchow. Z biegiem lat plany pięcioletnie powstały setki różnych pieców. Największa ilość ZSRR piec piec 200, który składa się z żelaza obudowie cylindrycznej z sferyczne dno. Wewnętrznie obudowa ma wykładzinę ogniotrwałą. Przestrzeń pieca do wytapiania zdejmowany zablokowany skarbiec.

piec ma okno pracy i wylocie z dyszy wylotowej. Piec jedzenie jest trójfazowy prąd zmienny. Ogrzewanie i topienie metalu elektrycznie potężne łuki, pieczenie między końcami elektrod i metalu w piec. Kuchenka opiera się na dwóch nośnej sektorze toczenia na podstawie. Pochylenie ku wyjściu pieca i okno pracy odbywa się za pomocą zębatkowy. Przed zagruzkly sklepienie pieca, zawieszone na łańcuchach podnieść do portalu, to portal z zestawu elektrod i odwraca rynna spustowa i piec naładowany wanna.

Urządzenia mechaniczne

łukowego pieca.

obudowa pieca powinna wytrzymać obciążenie masą i metal ogniotrwały. Jest wykonana z spawanej blachy o grubości 16-50 mm, w zależności od wielkość pieca. Formularz obudowa definiuje przestrzeń roboczą profil łuku piec. Najczęstszym jest obecnie mieszkań stożkowy Formularz. Dolna część obudowy ma cylindryczny kształt, górną część ściętego w górę rozszerzeń. Ta forma obudowy ułatwia uzupełnianie materiału ogniotrwałego pieca materialne, pochyła ściany zwiększyć trwałość muru, gdyż znajduje się dalej od łuki elektryczne. Użyj jako cylindryczne obudowy chłodzone wodą panele. Aby utrzymać prawidłowe cylindryczna obudowa wzmocniona żebrami i usztywniające pierścienie. Dolny Osłona jest zwykle kulisty, który zapewnia przeprowadzono największą wytrzymałość Obudowa i minimalna masa murze. Dno jest wykonany z niemagnetycznego nierdzewnej Pozycja piekarnik pod urządzenia do mieszania elektromagnetycznego.

Góra zamknięta piec że skarbiec. Wyoblenia korzyści z cegieł ogniotrwałych w chłodzonej wodą metalowego pierścienia, który wytrzymuje grzebienia Wytężając wysiłki kulisty arch w dolnej części pierścienia jest projekcja - nóż, który zawarte w bramie piasku powłoki pieca. W murze łuku opuścić trzy otwory na elektrody. Średnica otworu jest większa niż średnica elektrody, dlatego w czasie topienia w pośpiechu luka gorących gazów, które niszczą elektrodę i usuwanie ciepła z pieca. Aby temu zapobiec zestaw sklepienie lodówki lub podgrzewacze, służącym do uszczelnienia otworów i elektrodę Chłodzenie murowane sklepienie. Gasdynamic podgrzewacze zapewniają uszczelnienia za pomocą Kurtyna powietrzna wokół elektrody. W dachu znajduje się również otwór do odsysania i gazów odlotowych za lancy tlenowej. Dla pobierz partii w piecu małej pojemności i przesyłanie strumieni stopów oraz w dużych, kuchenka pobrania Piec żużel, przegląd, tankowanie i naprawa ma pola startowego, oprawione pa-cast mine. Przy...


strona 1 z 13 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Piec obróbka stali
  • Podsumowanie na temat: Pięć zasad biznesowych, które każdy menedżer musi wiedzieć
  • Podsumowanie na temat: Przestrzeń i czas obrotu. Pięć-wymiarowy świat fizyczny
  • Podsumowanie na temat: Utylizacja piec do produkcji cementu kurz
  • Podsumowanie na temat: Piec w osoczu