Żelaza i stali

Kategoria: Metalurgia

tolyattinskim Polytechnic Institute

Wydział Inżynierii Mechanicznej

Dział" cięcia, maszyny i narzędzia»

streszczenie

" Technologia produkcji żelaza i stali»


Student: Andrei Sergeev

Grupa: M - 104

Instruktor: Malyshev VI


Togliatti - 1999

1.Proizvodstvo żelaza i stali.


żelazko przemysłowe zastosowanie już BC. W starożytnej produkowana jest w stanie plastycznym w piecach. Żużel oddzielone, ściskając jej gąbki uderzeń młotkiem żelaza. W technice produkcji żelaza stale rosła Temperatura, w której prowadzi się proces. Metalu i żużla do stopienia stali; było można je oddzielić wiele lepiej. Jednocześnie jednak metalu zwiększono Zawartość węgla i innych zanieczyszczeń - metalu staje się krucha i Niepodrabialna. Więc nie było żelaza. później dowiedziałem się do recyklingu żelaza; pochodzi dwuetapowy Metoda produkcji rudy żelaza. W zasadzie, nadal obecnego czas: nowoczesny system produkcji stali składa się z procesu wielkopiecowego, w , podczas którego otrzymuje się z rud żelaza i stali podziałem co prowadzi do zmniejszenia ilości metalu, węgla i innych zanieczyszczeń. Nowoczesny wysoki poziom produkcji stali opiera się na Badania teoretyczne i odkrycia dokonane w różnych krajach, a bogate doświadczenie praktyczne. Wiele z tego procesu należy do rosyjskiego naukowcy. Na przykład, rosyjscy naukowcy byli pierwszymi szeroko stosowany dla gazu ziemnego piec. 2. Produkcja surówki.

2.1. Materiały wyjściowe.

rudy żelaza. Głównym surowcem do produkcji surówki w piece - rudy żelaza. Są to skały zawierające żelazo w takiej ilości, że koszty wytapiania staje się korzystne.

składa się z rudy żelaza rudy i materiału skały płonnej. Ruda sprawa najbardziej są tlenki, krzemiany żelaza i węglany. Odpadów składa się zazwyczaj z kwarcytu lub piaskowca z domieszką gliny i mniej materiałów - z dolomitu i wapienia

. W zależności rudy

substancje bogate w rudy żelaza, którą stosuje się bezpośrednio, a słabe, który poddaje się wzbogacenia.

w wielkich piecach zastosować inny rudy żelaza.

hematyt (Hematyt) zawiera tlenek żelaza w postaci bezwodnej żelaza. Ona ma inny kolory (od ciemnej czerwieni do ciemnoszarego). Ruda zawiera dużo żelaza (45-65%) i mało zanieczyszczeń. Przywrócić kręgosłupa rudy żelaza dobra.

ironstone zawiera tlenki żelaza w postaci wody. Zawiera on 25 - 50% żelaza. Kolor zmienia się od żółtej do brązowo-żółtej. Skały płonnej gliny ironstone czasami krzemionkowe-glinowy.

lodestone zawiera 40-70% tlenku żelaza w postaci tlenku żelazowego.

rudy

ma dobrze wymówione właściwości magnetyczne, ma ciemny szary lub czarny z inna odcienie koloru. Krzemionkowe rudy skały płonnej z zanieczyszczeń innych tlenków. Żelazko z magnetytu odzyskane trudniejsze niż z innych rud.

syderyt (Syderyt) zawiera żelazo w postaci soli węglanowych. Ten Zheleznyaki 30-37% żelaza jest ograniczona. Siderite ma żółto-biały i brudny szary kolor. Łatwo utlenia się i staje ironstone. Wszystkim rudy żelaza jest ma najwyższy odzyskania.

Mangan ruda zawierają 25-45% manganu w postaci różnych tlenków manganu. Są one dodawane do Opłata zwiększenie ilości manganu żelaza.

2.2. Produkcja surówki w wielkim piecu.

produkcja surówki produkowane w ogromnym wybuchu Piece, cegieł ognioodpornych rozplanowany osiągając 30 m wysokości z średnica wewnętrzna około 12 m.

Sekcja wybuch pieca przedstawiono schematycznie na rysunku.

Górna

połowę nazywa kopalni i kończy się w górnej części otworem - K...


strona 1 z 9 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rudy żelaza i hutnictwa żelaza
  • Podsumowanie na temat: Rudy żelaza
  • Podsumowanie na temat: Technologia działa na złoża rudy żelaza Eristov GOK
  • Podsumowanie na temat: Sprzęt używany do wydobycia rudy żelaza
  • Podsumowanie na temat: Oportunistyczne przegląd światowego rynku rudy żelaza