Stosunki między USA i Meksykiem w późnym XX - początku XXI wieku

Kategoria: Stosunki międzynarodowe

Federalna Agencja Edukacji

rosyjską HUMANISTYCZNE UNIVERSITY

Instytut Ekonomii, Zarządzania i PRAWA

Wydział Zarządzania

praca golfowe

na" Stosunki między USA a Meksyku pod koniec XX - XXI wieku »

studentów lat 3, Kiryutin Regina Jurevny

Promotor: art. Ven. K. piętro. Nauki Senokosov AG

Moskwa 2010


treść

Wprowadzenie

Rozdział 1

Rozdział 2

Wnioski

Lista

Literatura


Wprowadzenie

Dwa

dekady Traktatu o Wolnym Handlu w Ameryce Północnej Obszaru dać dość odmian owoców. Bezużyteczne, a nawet bardziej nudne, aby omówić Stosunki USA z Kanady, ale w sprawach zagranicznych, zarówno w Stanach Zjednoczonych - Meksyku i Ameryce dość dużo ciekawi informacji.

Szczerze

mówiąc, Meksyk jest podobno przez jakiś zdrajca w szeregach państw Ameryki Łacińskiej. Cel Ta praca jest, aby dowiedzieć się, czy stało się fatalny błąd i wielka pomyłka dla USA wejście w przymierze z" białych", jak Meksykanie nazywają się północna Amerykanie mogą mieć najbardziej korzystne i tradycji stało się odpowiednie do integracji z kulturą Ameryki Łacińskiej sąsiadów na południu? Są to pytania, które pozostawić otwarte do ostatnich stronach tej pracy.

Pozwalam sobie w czasie z dwudziestą rocznicę tego Naptha pracy, ale oszczędził Unii słaby z silnym nie będzie. Pod uwagę dwa główne aspekty stosunków Meksyku i Stany Zjednoczone Ameryki: owoce rozwoju lub rozwoju północnej Latynosi w zakresie współpracy z bardziej rozwiniętych sąsiadów; oraz bardzo pilne i nadal problem migracji Meksykanów do rynku pracy USA.

Zwiększona

Współzależność Północnej i Południowej Półkuli Zachodniej szczególnie contrastly przejawia się w relacjach amerykańsko-meksykańskiej. Przystąpienie do NAFTA w Meksyku przygotowano dla dekad" cichym" integracji, co zaowocowało rozbudowany zestaw dwustronnych stosunków. Jego składniki Problemy były powszechne i długość granicy 3000 km, skali Zewnętrzne stosunki handlowe (wolumen handlu na początku dekady osiągnęła 60 mld), obecność w Stanach Zjednoczonych 6000000-sze społeczności meksykańskich, nielegalnych Imigracja 1 mln osób rocznie, ekologiczny i podwyższony współzależność również problemy związane z handlem narkotykami.

Nie

czy jest" restart" stosunków amerykańsko-meksykański w 2010 roku? Dzisiaj Prezydenci - Felipe Calderon i Barack Obama są świadomi, że ich ziemia dzisiejszy serwis przygotowany na wieki. Zakres chronologiczny pracy ustalana dość łatwo - w 1990 roku rozpoczął proces negocjacji związany Przystąpienie do NAFTA w Meksyku, w 1993 roku ukończył. Dzisiaj cały świat Społeczność nadzoruje doskonałe rezultaty na początku lat 90-tych. Nie trzeba dodawać, że kraje rozwijające się, aby połączyć dwa bardzo członkowskie - państwa " Big Seven": Stany Zjednoczone i Kanada, stał ogromny eksperyment społeczny i gospodarczy. W nowej Unii XXI wieku Stany Zjednoczone i Stanach Zjednoczonych - jest to dość siedzibę związku, które jednak nie są absolutnie doskonałe, w Ameryce Północnej cywilizowany. Ten sojusz jest wiele dyskusji i staramy się zrozumieć w jaki sposób" oczyścić" i otworzyć je faktycznie dzisiaj.

Ze względu

Źródła sprzeczne motywy tego badania naukowe i sprzymierzone znaleźć mnóstwo. Było objawienie, że prawie wszystkie informacje o migracji i nielegalnych migrantów z Meksyku do USA - w języku hiszpańskim język, to wyjaśnia wiele źródeł hiszpańskich i amerykańskich naukowcy.

Jednym

z głównych źródeł dla mnie był magazyn" Ameryka Łacińska", z jego wiele artykułów na temat stosunków USA i SSHM i badań autorskich NAFTA i rozwój państwa, politycznej i gospodarczej Meksyku. Wiele przydatnych artykuły, takie...


strona 1 z 12 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Sytuacja demograficzna w Stanach Zjednoczonych Meksyku. Udział kraju w mię ...
  • Podsumowanie na temat: Interakcje z Meksyku i Stanów Zjednoczonych w ramach NAFTA
  • Podsumowanie na temat: Problemy i perspektywy udziału Meksyku w NAFTA
  • Podsumowanie na temat: NAFTA, jako przejaw procesów integracyjnych w regionie Ameryki Północnej, p ...
  • Podsumowanie na temat: Radziecka polityka zagraniczna w latach 50-tych. Poprawy stosunków między ...