Akordeon

Kategoria: Muzyka

Bayan należy do rodzaju trzciny narzędzi klawiaturowych-pneumatyczny. Jest rodzaj harmonicznych, pierwsze przykłady, które zostały ustanowione w 1829 roku Austriacki mistrz projektant-fortepian i organy Cyril Demian. Sobie Pojęcie" harmonicznych" sięga głębokich lat temu, czyli 5000 roku powrót powrót do starożytnych Chinach był znanym instrumentem" Shen". Termin harmonijka obejmuje rodzajowe różnych instrumentów, a mianowicie: harmonijki, bandoneon, akordeon, akordeon, diatoniczne, i wszelkiego rodzaju instrumentów krajowych. W ewolucyjny proces ciągłego doskonalenia w całym XIX wieku przez diatoniczne prymitywne konstrukcje do pojawienia się pierwszego podręcznika chromatycznej harmonicznych w latach 70. tego samego wieku. W 1891 roku, niemiecki mistrz Mirvaldom został zbudowany 3-rzędowy chromatycznej harmonijce, który w prawej ręce Wkrótce stało się podstawą nowoczesny design gotowy wyborów Bayan.

Pierwszy

akordeon jako określonej struktury harmonicznej, która jest kompletny zestaw basoakordovogo chromatyczną akompaniamentu klawiatury w lewo i Obecność skali chromatycznej w odpuszczaniu właściwej klawiaturę (Array Trzy rząd klawiszy, umieszczone ukośnie do prawej krawędzi klawiatury) pojawił się w Europie Zachodniej w latach 90-tych XIX wieku. W Europie ten projekt nazywa akordeon, jak wtedy, gdy jeden z przycisków po prawej stronie Klawiatura akord zabrzmiał z wielu dźwięków. " Ten projekt. było bredte pierwszy opatentował w 1897 roku we Włoszech, jako narzędzie wykonane Paolo Soprani i szybko złapać na w wielu krajach" - mówi Profesor PAM im. Gnesinyh M.Imhanitsky.

To

Ten model rozszerzonego zakresu (52 x 100) i dalsze innowacje (Wygląd systemu wyborczego, 4-i 5-rzędowa klawiatura, z prawej) pozostał aż do 60 lat XX wieku, główna struktura masy i akordeon profesjonalnego. Według termin M.Imhanitskogo" akordeon" " Co się dzieje, jest starożytny słowiańskie słowo" Bayat" - Mówi powiedzieć" . Kryterium są melodyjność barwa instrumentu i dyscypliny unisono Grając jednocześnie połączonych głosów z tej samej wysokości w prawej klawiaturze. Mimo, że do Literatura Bayan ostatnio zdominowany przez ideę, że Nazwa" akordeon" został zaproponowany jako akordeonista Ya.F.Orlanskim tIterenko-in 1907 na cześć słynnego piosenkarza Boyana.

W

Ukraina stanie się popularny harmonicznych w drugiej połowie XIX wieku, szczególnie w producentów folklorystycznych. Krajowa produkcja jest coraz lepiej Angielski harmonijkowe (80. XIX wieku, Odessa) i Wiedeń dvohryadok (koniec XIX, Charków). Zbudowany w 1905 roku K.Mischenko chromatyczną 3-rzędowy System harmonicznych Mirvalda. Późniejsze eksperymenty byli mistrzami mające na celu poprawę jakości dźwięku, który jest bardzo popularny w Narzędzie czasu z powodu jej przenoszenia jest ciągle w budowie, zdolność dzwonki spread gra w miejskim otoczeniu nowego typu piosenki z jasne homofoniczne podstawa harmoniczna.

W

1910-1912 roku koncert został zaprojektowany harmonijce chromatycznej " Lewy-prawy" (Pierwsza próbka akordeon wyborczy) i wymyślił " Uszkodzony pokład", który stał się podstawą do wykorzystania w przyszłości timbral registrovki i system 4-głosowy w prawym klawiatury akordeonu. Rozkład masy z tych narzędzi na początku XX wieku, jak nie otrzymał były trudne w porównaniu z innymi prekursorami dla pierwszego badania i nadaje się do wykonywania repertuaru krajowego.

30 lat XX wieku, prawie wszystkie akordeony dokonano w Petersburgu. Później przyszedł fabryka w Moskwie i Tula, że ​​produkowane systemu akordeony i wykończone Mirvalda Klawiatury wyborcze. W kapitana 20. Samsonow powstał akordeon, które zostały połączone w systemie wyborczym lewej klawiatury i gotowe Akompaniament (9 wierszy, 200 bas). A w 1929 roku, mistrz Sterligova akordeon wykonany przełącznik obwodów gotowy skali akordów. Pr...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Niektóre pytania dotyczące wykonywania muzyki francuskiej akordeon klawiatu ...
  • Podsumowanie na temat: Livenskaya akordeon
  • Podsumowanie na temat: Inwazja Napoleona na Rosję w 1812 roku przez radzieckiego historyków XX wie ...
  • Podsumowanie na temat: Tendencje i sprzeczności życia społecznego i gospodarczego w ZSRR w drugiej ...
  • Podsumowanie na temat: Pomoc w okresie urlopu w celu opieki nad dzieckiem w wieku do 1,5 roku