Piano duet

Kategoria: Muzyka

Fortepian Duet - gatunek, który ma swoją własną długą historię. Jakiś czas na koncert etapem były dwa rodzaje - jeden duet fortepianowy i dwa fortepiany. W Obecnie drugi typ odsunięty pierwsze, nie spotyka się z gry pianino Cztery Ręce na jednym instrumencie, jak stało się to w czasach Liszta i Rubinstein. Fotrtepianny duet na dwa fortepiany nie był wypadek Dystrybucja w praktyce koncertowej. Bogate funkcje fortepianu dzięki Obecność dwóch artystów, dwóch dodatkowych narzędzi, które rozszerzają się i przyciągnął uwagę wielu kompozytorów.

Nie

Inną formą fortepianu zespół - osiem gry rękę dwa instrumenty kwartet" korzyści wydajności w połączeniu z obsady DMSh cztery uczestnicy sprzyja poczucie odpowiedzialności zbiorowej nawet bardziej niż gra w duecie.

Wspólne

Gra różni się od solowej głównie z faktu, że ogólnie z góry i szczegóły interpretacja jest wynikiem refleksji i wyobraźni, a nie jeden kilku artystów i zdali sobie sprawę, ich połączone wysiłki. Proces dojrzewania projekt artystyczny i procesu jej transformacji do specyficznych dźwięk żale w zespole i solista - różne. Jeśli pianista solista może odtworzyć dźwięk gry nienaruszone, zespół pianisty - tylko dźwięk jego partia. Z tej wiedzy partii, nawet bardzo dobre, nie czyni z niego partnerem. Staje się to dopiero w trakcie drugiej strony. Zrozumienie i porozumienie stanowią podstawę tworzenia jednej interpretacji planu.

Repertuar na fortepian zespoły można podzielić na specjalnie utworzonej oryginału dzieła (a także transkrypcji koncert) i transferów, które mają na popularyzacja muzyki symfonicznej. W procesie edukacyjnym wszystkie rodzaje Zespół fortepian i obie sekcje ich repertuaru (utwory koncertowe " Clavier" polsku) mogą być użyte.

Oryginalny

piosenki duet i transkrypcji koncert koncert przeznaczony dla Oświadczenia i dlatego wymagają szczegółowego i kompletnego wykonania szlifowania. Badania tych prac pomaga zrozumieć wiele wymagań zespołu kreatywnego wzbogaca artystów i oczywiście poprawia swoje umiejętności gry na fortepianie. Do " Pierwsze kroki w nauce" technika zespół można przypisać Poniższe sekcje kształcenia podstawowego: funkcje i lądowania na pedałowania 4-Instrukcja wydajność na jeden fortepian; sposoby osiągnięcia synchronizacji z wychwytywanie i usuwanie dźwięku; balans dźwięku w podwojeniu i akordy oddzielone między partnerami; Metody spójność dźwięku; Głos partnerem; vzaemospivvidnoshennya połączone przeprowadzono kilka głosów różnych partnerów; zgodność jedność puls rytmiczny, i tak najlepsze powikłania pracy artystycznej i rozszerzenia zadań technicznych zgodnych gry; trudności pokonywania polirytmii użyć specjalnych możliwości brzmieniowych piano duet, fortepian pedałowania na sekundę, a więc gdy gra 4-ręce piano solo wykonywania przeciwieństwie zaczyna się od lądowania, tak jako pianista dysponuje klawiatury piętro. Partnerzy powinni być w stanie" akcji" klawiatury i trzymaj łokcie, aby nie zakłócać siebie, zwłaszcza gdy zbliża i głos-krzyżyk.

Pedaliziruet wykonawca Secondo, ponieważ zwykle służy jako fundamentu (bas, harmonia) melodie, które są na pewno w wysokich rejestrach. Powinno być postępować ściśle taki, który odbywa się w pobliskim terenie, słuchać jego towarzysz, biorąc pod uwagę jego wykonaniu" interesy". Ta umiejętność słuchać - nie tylko to, co grać, a w tym samym czasie i co gra partnera, dokładniej - ogólnie dźwięk obu stron, które łączy w jednym urządzeniu, - Podstawą kompatybilnego realizacji we wszystkich jej formach. Uczy solo pianista do samego przesłuchania; Skupia w opridilenomu zmiany ostrości , które nie jest tak łatwo. Uwaga nauczyciel -" Nie słuchasz partnera" należy rozumieć wyłącznie w następujący sposób:" Nie słuchaj co masz ze sobą wychodzi." Są przydatne ...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Zespół grający rolę w realizacji zasad rozwijającego elementarnej edukacji ...
  • Podsumowanie na temat: Organem Bacha utwory na fortepian
  • Podsumowanie na temat: Funkcje mowy artystycznej satyryczne dzieła na przykładzie opowieści ME Sa ...
  • Podsumowanie na temat: Sztuki dźwięku i dźwięk w twórczości Anny Achmatowej
  • Podsumowanie na temat: Rozwój samodzielności myślenia muzycznego w młodszych i średnich klas i spe ...