Domra, bałałajka

Kategoria: Muzyka

Domra i należą do balabayka instrumentów strunnoschipkovih. Dostali rozpowszechnione i popularne na Ukrainie na początku XX wieku. Wycieczki Velikoruskogo Orkiestra Andreev i podobne zespoły w Ukrainie stworzone warunki występowania tych narzędzi nie tylko wśród kibiców, ale także w muzyce zawodowej; nauczania domra muzyczny i muzyki bałałajka w szkoły, kolegia i uniwersytety; organizacja licznych orkiestr, zespołów najpierw w dużych miastach (Charków, Kijów), później na peryferiach.

Domra plemiona słowiańskie jeszcze znane okres dokievsky. Pierwsze informacje na ten temat Narzędzie o nazwie" Domra" znaleźć w dokumentach XVI wieku. O popularność wśród mieszkańców tego narzędzia w XVIII wieku, znajdujemy w pismach O.S.Famintsina, M.I.Privalova, K.O.Vertkova, ale M.F.Findeyzena itp. Analiza Miniatury rękopis XVI - XVII wieku pozwoliły profesorowi PAM im. Gnesinyh M.Imhanitskomu dojść do wniosku, że" Stary rosyjski Domra w XVI - XVII w. występują w dwóch podstawowych wariantach: onaya może przybrać formę niezwykle blisko obecnego Domra, ale może stanowić rodzaj lutni i - polychord narzędzie z dużym ciałem, raczej krótkiej szyi i pleców wygiętej jego głowa." Są zdjęcia domras z zaokrąglonym ciele, mały wąska szyja; Dlatego też różne rozmiary i różne TESSITURA. Zagrano Domra Specjalne kości - plectrum; sposoby - przyciągania poszczególne ciągi jego prawa ręka i kopnąć prawą palcem na wszystko struny jednocześnie. Zdjęcia starego Dobro XVI - XVII wieku poświadcza o jego zastosowania w zespołach z innymi instrumentami. A to z kolei świadczy o profesjonalizmie wykonawców, co pozwoliło zbiorowe gry.

I

zazwyczaj otrzymuje Domra jej równolegle ludowej, która jest bałałajka stał się" symbolem" Rosyjska tradycja muzyczna. Tryby gry były identyczna z Domra. Według M.Imhanitskogo dobro przejście w bałałajka rozpoczął się proces" ewolucji grifnogo jednego instrumentu oskubane." Dzięki taniość i łatwość produkcji staje się bardziej bałałajka Wspólne narzędzie do XVIII wieku. W 1886 roku Peterburzhskiy mistrzowskie instrumenty strunowe VVIvanov zlecenie V.Andreeva wyprodukowała pierwszy koncert bałałajka. Pomysł narodził się w swej doskonałości Tendencja przynieść instrument ludowy na scenie koncertowej. Ale To wciąż było za mało. W 1887 roku, St Petersburg mistrzem F.S.Paserbskim wyprodukowany pierwszy chromatyczną bałałajka. Poprawa Właściwości akustyczne i techniczne, tworząc chromatyczną temperament przyczyniły się do wszczęcia tego narzędzia pisemnej tradycji, która z kolei wszystkie wykonane narzędzia i możliwości nie bałałajka akademicki tylko w pojedynkę, ale ansamblnogo i orkiestrowa muzytsirovaniya na nowy chromatyczna bałałajka. W końcu XIX XX w. sama hromatizatsiya bałałajka jak harmonicznych, stworzyła nowe zjawisko - bałałajka, harmonijka-bayannoe, i później bałałajka-domrovoe solo, orkiestrowe i ansamblnoe sztuka tradycja literacka.

Rośnie

inteligentny zainteresowanie w gronie muzyków, w końcu XIX w. do początku XX w. Stare instrumentalizm doprowadziły do ​​rewitalizacji że rozwój ulepszonej projekt dobro. W 1908 roku z inicjatywy we współpracy z G.P.Lyubimova S.F.Burovim kapitan powstał 4-strunowa z systemu Domra kwantowa podobne strojenie skrzypiec. W ciągu 20 lat XX wieku Itself takimi orkiestrami domrovye zyskał popularność na Ukrainie. Blisko Domra 4-strunowa w 1896 roku Andreev w wspólnocie S.I.Nalimovim powstał Domra Quart utroyu wzorowany znajdzie O.O.Martinovoy (siostra strona andrєєvskogo S.O.Martinova Orchestra). W latach 20-tych mistrz samoukiem E.Demkinim z Charkowa wykonany nowy projekt Dobro.

W

Poprawa 30s instrumenty ludowe dostaje ogromny. Jest aktywna techniczna kreatywność, projektowanie, doskonalenie i narzędzia do tworzenia przyczyniła się do ich masowego osób instrumentalny jako amat...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Z historii instrumentów muzycznych: Domra
  • Podsumowanie na temat: Program szkolenia dla instrumentów ludowych (bałałajka)
  • Podsumowanie na temat: Klasyfikacja technik gry i udarów Domra
  • Podsumowanie na temat: Osada rybacka na końcu XVII - początku XVIII wieku.
  • Podsumowanie na temat: Teoria państwa i prawa w Rosji w końcu XVIII początku XX wieku.