Muzyka z Hiszpanii

Kategoria: Muzyka

hiszpański Muzyka ma długą i wspaniałą historię, miał duży wpływ na muzykę w Kultury zachodniej. Tradycyjnie, muzyka Hiszpanii - flamenco i akustyczna jest gitara, ale w rzeczywistości muzyka hiszpański może znacznie różnić w zależności od od regionu. Flamenco, na przykład, ten gatunek muzyczny Andaluzji, które, w przeciwieństwie do powszechnemu przekonaniu, nie jest powszechne na zewnątrz Andaluzja. I muzyka z Galicji jest bardziej podobny do Celticu w Irlandii i Francji niż z wyjątkową muzyką w pobliżu Kraju Basków. Regiony takie jak Hiszpania, Aragonia, Katalonia, Walencja, Kastylia, Leon i Asturia ma również swój własny, charakterystyczny styl muzyka ludowa. Muzyka współczesna poczyniła wielki wkład w takich obszarach jak pop, rock, hip-hopu i heavy metalu, z głównymi ośrodkami muzyki współczesnej w Hiszpanii jest w Madrycie i Barcelonie. Dodatkowo, Hiszpania grać ważne rolę w historii muzyki klasycznej od renesansowych kompozytorów, takich jak Tomas Luis de Victoria w hiszpańskiej opery" Zarzuela" do pasji balety z Manuel de Falla i gitarzysta Pepe Romero.

W

pierwszy wiek wiary chrześcijańskiej, Hiszpania była pod silnym wpływem wielu kultur, w tym Roman, który zdominowany przez kilka wieków, i przyniósł ze sobą muzyka i idee starożytnej Grecji. Również na kulturę Historia Hiszpanii i wpływem wczesnych chrześcijan z ich własnej wersji Rzymski ryt; Wizygoci, Wschód plemiona germańskie, które złapanych Półwysep Iberyjski w wieku 5; Społeczność żydowska, aw końcu Arabowie, lub Wrzosowiska, jak są one nazywane. Po dwóch tysięcy lat trudno jest stwierdzić, który z nich miał większy wpływ, ale wynik był unikalna mieszanka stylów muzycznych i tradycje, które znacznie różni się od muzyki innych krajach europejskich.

W

6 wieku filozof pisał Izydor z Sewilli, że to kultura grecka miało główny wpływ na muzykę, ale notacji Starożytna Grecja nie została przywrócona, stało się niemożliwe, aby napisać muzykę dzieła epoki, a oni bezpowrotnie do historii muzyki.

flamenco

Flamenco - Tradycyjna muzyka ludowa Andaluzji. Przejawia się w trzech formach: Piosenka (cante), taniec (Bale) i gitara. Pierwsza wzmianka w 1774, i główne źródła rozprzestrzeniania się flamenco stali miasta Kadyks, Jerez de la Frontera i Triana. Niektórzy wcześni pisarze wierzyli, że pochodzi z muzyką Maurów kultura mieszkańców w 8 th - 15 th wieku. Kierunek flamenco pochodzi w niższych warstwach społeczeństwa andaluzyjskiego folkloru opartych na tradycyjnych poezji, a tym samym nie było powszechną formą sztuki klasy średniej i wyższej. Co do zasady, główna część Andaluzji słaba Cyganie byli, tak że stały się głównym nośnikiem stylu flamenco, przechodząc go z pokolenia na pokolenie przez ceremonialnych tańców.

Brak

zainteresowanie ze strony historyków i muzykologów doprowadziły do ​​tego, że główne znawcy flamenco zazwyczaj nie miał wykształcenie w dziedzinie historii i muzykologii, a głównym źródłem informacji na temat historii flamenco stali nuty zagranicznych turystów. Od 1980 roku sytuacja się zmieniła i Flamenco stopniowo zaczął nauczać w oranżerii i muzykologów i historyków bardziej dokładnych badań w tej dziedzinie. Teraz najbardziej Naukowcy zgadzają się, że aż do 19 wieku, miał trzy główne flamenco styl, wydajność: tango i fado rembetiko

.

Muzyka pop

W

1959 Po raz pierwszy Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Benidorm, gdzie muzycy byli w stanie dostarczyć wielu stylów muzycznych dla Hiszpanów publiczność. Śladami Festiwalu Muzyki Włoskiej w San Remo, w Hiszpanii fala jak pokazują melodii. Festiwale odbyły się w Barcelonie, Mallorca i Wyspy Kanaryjskie. Wiele gwiazd hiszpańskiej sceny dostaje sławę pop na tych festiwalach. Ponieważ zyskał sławę na całym świecie Julio Iglesias...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Flamenco (Flamenco cante
  • Podsumowanie na temat: Flamenco i cante jondo
  • Podsumowanie na temat: Flamenco: przestrzeń dusza
  • Podsumowanie na temat: Kultura muzyka ludowa mordovia: gatunki, tożsamość i życie
  • Podsumowanie na temat: Główne osiągnięcia rosyjskiej kultury romantyzmu XIX wieku w Rosji; korzen ...