Rosyjska muzyka z XVIII wieku. "Wszystko w muzy przyjdzie do nas"

Kategoria: Muzyka

M.G.Rytsareva

Reformy Peter Zmieniłem styl życia wykształconych społeczeństwa rosyjskiego. Nie zajęło dużo czasu gustów estetycznych rozwinęły się do poziomu Sztuka w Europie Zachodniej po raz. Różne - pielęgnowanie tych, którzy mogli do tworzenia i wyświetlania sztuki, który spełnia te wymagania.

Od

ciągłość w edukacji muzycznej między Kościołem i śpiewu rosyjskiego Zachodnia tradycja europejska nie może być instrumentalny, a nie było własny zespół muzyczny kwalifikacje.

oczywistym jest, że problem ten może być rozwiązany w 10-15 lat, dając systematyczna edukacja muzyczna kilkudziesięciu krajowych chłopców, z których to następnie rozprzestrzeniają się na zewnątrz. Ale jednocześnie praktyka edukacji muzycznej był głównie indywidualnie lub w postaci dziedzicznej usługi śpiewu, tak wyjątkowe szkoły muzyczne nie były.

Dla

Aby je utworzyć, trzeba było przezwyciężenie pewne psychologiczne barierą sobie sprawę z konieczności tej instytucji. Następnie, podczas drugiej połowy wieku funkcje muzyczne i edukacyjne zaczął przeprowadzać Chapel Court i Akademia Sztuk Pięknych. Na początku XX wieku, Piotr I, aby ograniczyć: wojsko Posiadamy nie tylko muzycy, ale wygięte mosiądzu instrumentów. Szkolenie granie na instrumentach rozważyć także dobra forma w tworzeniu szlachetny młodzieży.

Ale

Peter, czy orkiestry I lub mała trupa muzyków zagranicznych nieliczne i rozproszone do swoich domów szlachty i dużych indywidualnych ponieważ import sztuki muzycznej nie jest jeszcze reprezentowana niedrogo, z Dojście do władzy wzorca czasu radykalnie zmienił.

Historyk SN Shubinsky w eseju" cesarzowa Anna Iwanowna: sąd i życie zabawa" napisał:" Rosyjski sąd, wyróżnia pod Piotra Wielkiego jego Ubóstwo i prostota obyczajów, całkowicie przekształcone pod Anną Ioannovne. Cesarzowa chciał z pewnością jej podwórzu nie jest gorsza i splendor splendor wszystkie inne sądy europejskie. Ustanowił wiele nowych postów sądowe; rozpoczął włoską operę, balet, a dwa trupy niemieckie Dla których muzyka orkiestra zwolniony z najlepszych aktorów za granicą, czas.

ceremonie sympozja, festiwale, bale, maskarady, iluminacje, fajerwerki itp. Rozrywka w sądzie, a następnie jeden po drugim.

Luksusowa

i ekstrawagancja, zachęcani przez cesarzową, były uważane za cnoty, niech więcej prawa do czci i egzaltacji, niż prawdziwej dobroci" [7].

Kiedy

Elizabeth" w Pałacu Cesarskim niemal nieustannie blared muzyki granej wspaniała orkiestra rozbrzmiewał śpiew włoskiej; genialny sąd vytantsovyvalas wieczory pokoii, Anglesey i Contradance."

Zauważając

narastania muzyki i teatru na dworze w 30-tych XVIII wieku, nie możemy pomóc, ale zadać sobie pytanie: co oznacza zarówno Cesarzowa rozrywkę z jego dworzan?

znane że warunki tej chwili wyjazd, na przykład, z Włoch do kosztów Petersburgu duże pieniądze, trwała długo i nie o każdej porze roku było to wykonalne. Dla do każdej europejskiej sławy lub zwykłym muzykiem, a zwłaszcza na całej firmy i orkiestry byli w stanie iść na wycieczkę, co potrzebne odpowiednie warunki, a zwłaszcza wysokie wynagrodzenie.

źródło środków na opłacenie króla rozrywki -" wydatki nadzwyczajne" - tak zwany" podatek sól". Tego rodzaju dochodów, które zostały dodane do skarbca handlowcy Podwykonawcy ("rolnicy podatkowe"), był najbardziej stabilnym źródłem uzupełniania trwale zniszczyć skarbiec. Dłonie malwersanci wszystkie szeregi przed nim nie mógł osiągnąć, a pogłówne zbierane od mieszkańców, prawie dotarł do stoczni, zatrzymany w Podyachikh i prezesów. Kolekcja solny historycy opisany jako najbardziej bolesne dla podatku osób. Pozbawione wystarczającej warunki życia milionów zniewolonych chłopów kupił w zeszłym groszy sól, bez których nie da się zrobić, płacą...


strona 1 z 9 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rosyjska muzyka XVIII i na początku XIX wieku. Kultura muzyczna w Europie ...
  • Podsumowanie na temat: To nie jest tylko "paczka", a następnie dokumenty są potrzebne
  • Podsumowanie na temat: Główne osiągnięcia rosyjskiej kultury romantyzmu XIX wieku w Rosji; korzen ...
  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: Włoska muzyka instrumentalna XVII - początku XVIII wieku