Zasada kontrastu w oparciu o kompozycji muzycznej Koncertu na chór mieszany "Lebedushka" V. Salmanova

Kategoria: Muzyka

Ministerstwo Edukacji i Nauki Rosja

Stan edukacyjna uczelnia

" Wołga państwo Społeczno-humanitarna Akademia"

Wydział Edukacji Artystycznej

Historia Wydział

, teorii muzyki

zasada kontrastu jako podstawa tworzenie kompozycji muzycznej Koncertu na chór mieszany" Lebedushka" V. Salmanova

Termin na papier

przedmiotu" Analiza muzyka"

Samara, 2010


Spis treści

Wprowadzenie

1. Vadim Salmanov - nowoczesny kompozytor krajowego

2. Chóralne kreatywność Salmanova B.

3. Koncert Skład muzyka na chór mieszany" Lebedushka"

3.1 Historia koncertu Chór mieszany" Lebedushka" i jej znaczenie w kompozytora

3.2 Wdrażanie zasad kontrastu i cykliczność w budynku na chór mieszany koncertowej" Lebedushka"

3.3 Opis dramat chóralna Koncert" Lebedushka"

Wnioski


1. Vadim Salmanov - nowoczesny kompozytor krajowego

" To nie jest niszczyć, ale budować coś, co daje ludzkość czysta radość"

IV Goethe

Vadim Salmanov (1912-1978) - wspaniały Radziecki kompozytor, jeden z najzdolniejszych przedstawicieli Leningradzie Szkoła kompozycji. Tournier MF Gnesina i M. Steinberg, że charakteryzują się najwyższą profesjonalizmu, lojalności do najlepszych tradycji Rosyjska muzyka i stałe poszukiwanie nowych dociekliwości.

jak każdy artysta, Vadim muzyka świata Salmanova bardzo bogaty. " ... Oto obraz rewolucji - oratorium" Dwunastu" i wywyższony wizerunku lidera -" Odę do Lenina", i uroczy poezja dzieciństwa - " Poetic Tone-Pictures" Toy Symphony, rosyjski i starych - chóralne koncerty" Lebedushka"," Dobry człowiek", a ludowe Festiwal -" Rosyjski Capriccio"," Taniec słowiański", i różne, nieoczekiwane, czasem kapryśny, obrazy przyrody -" las", Druga Symfonia. A w tym wszystkim - bicie naszego czasu, chętnie ucha, miłość i bystre oko naszego współczesnego ..."

Wszystkie te prace są pewne granice i Podbój.

Artystyczne Inteligencja V. Salmanova został podniesiony na klasyczne Kultura rosyjska. Według V. Rubtsov," ... był zafascynowany harmonicznej jasność wersecie Puszkina jest równie przyciąga jasny panteizm" Snow Maiden" Rimski-Korsakow i buntowniczy poezja liryzmu Bloka ..."

" ... Jako profesor kompozycji Leningradzie Oranżerii i pielęgnować pokolenia młodych kompozytorów, Wadim Nikołajewicz był jednym z tych, kultury radzieckiej, którzy dokładnie rozwinęła bogate doświadczenie i tradycje rosyjskiej muzyki artystycznej klasyki. Tradycje te były przede wszystkim związane z wysoką Salmanova Celem jego misji artysty, pedagoga, zawsze przychodzi na spotkanie aspiracje ludzi i społeczeństwa, człowiek niosący otwarte serce i miłość ..." V. Rubtsov pisze w swojej książce:" ... liczba prace inspirowane Salmanova natychmiastowe wydarzenia w życiu naszego kraju za granicą i odkryj wymawiane obywatelskie stanowisko autora. Wiele z nich jest oryginalne osiągnięcia artystyczne, które świadczy o sile talentu kompozytor, który był w stanie podnieść najważniejsze kwestie szerokiej dźwięku publicznej ..." " ... Muzyka Salmanova - zróżnicowany świat poetyckich szkice i nastrojów namiętny dziennikarstwo, świat kontrastów, buntowniczy patos i filozoficzna refleksja. W tym temacie, prace Pozycja Poziom kompozytora informacyjny zawsze nierozerwalnie związane z tymi kompleks moralne, etyczne, psychologiczne problemy kłopoty współczesnych. Dlatego niemal wszystkie premiery Prace Salmanova znaczące wydarzenia stały się w życiu muzycznym kraju. Większość z nich pozostała w annałach muzyki radzieckiej i na zawsze zapisał się w pamięci widzów ..." Ciekawostką jest fakt, że Salmanov będzie" ... artysta, który próbuje zrozumieć świat w nowy światła, w którym otworzył człowieka XX wieku, które przeżyły wojnę, rewolucję, Pierwszy, któr...


strona 1 z 9 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Chóralne praca na chór mieszany a cappella przez R. Schumanna "Noc cis ...
  • Podsumowanie na temat: Gatunek chór koncert muzyki sakralnej w Rosji pod koniec XIX.
  • Podsumowanie na temat: Muzyka klasyczna jako środek do wprowadzenia dzieci w świat kultury muzyczn ...
  • Podsumowanie na temat: Dwóch przyjaciół jest zawsze sługą innego (Lermontow bohaterem naszego czas ...
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...