Rosyjski kompozytor César Cui

Kategoria: Muzyka

Cezar Cui - Kompozytor rosyjski, członek Wspólnoty Bałakiriewa, krytyk muzyczny, aktywny propagator idei i kreatywności" Mighty Garść", głównym naukowiec w dziedzinie fortyfikacji, inżynier generalnego. We wszystkich obszarach działalność osiągnęła znaczny sukces, wniosła znaczący wkład w rozwój krajowego kultura muzyczna i nauka wojskowa. Cui dziedzictwo bardzo muzyczny rozległe i zróżnicowane: 14 opery (w tym 4 dzieci), kilkaset utworów, orkiestrowe, chóralne, prace zespołowe, utwory na fortepian. On - Autor ponad 700 utworów muzycznych i krytycznych.

Cui urodził się na Litwie Wilno rodzin miejscowego nauczyciela szkoły średniej, pochodzący z Francji. Chłopiec wykazały, wcześnie zainteresował się muzyką. Pierwsze lekcje gry na fortepianie otrzymał od Jej starsza siostra, potem jakiś czas połączony z prywatnych nauczycieli. W 14 lat skomponował swój pierwszy utwór - Mazurek, po nokturny, pieśni, mazurki, ballady, a nawet bez słów" Uwertura, czy coś w ten sposób." Niedoskonałe i dziecinnie naiwny, to jeszcze pierwszy opus Uważany za jeden z Cui nauczycieli, którzy pokazali swoje Moniuszki, który mieszkał w Podczas gdy w Wilnie. Wielki polski kompozytor od razu docenili talent Chłopiec i wiedząc pozazdroszczenia finansowa rodziny Cui, stał się wolny od ich do zaangażowania się w teorii muzyki, kontrapunkt do kompozycji. Tylko 7 miesięcy Cui studiował w Moniuszki, ale nauczyłem się artystę, jego własną tożsamość zapamiętany na całe życie. Zajęcia te, jak również nauki w szkole, zostały przerwane wymagalnych w Petersburgu, aby wejść do szkoły wojskowej.

W 1851/55 roku. Cui Studiował w Szkole Głównej Inżynierii. O systematyczne nie lekcje muzyki może być mowy, ale wrażenia muzyczne, przede wszystkim na tygodniowy wizyty w operze, nie było wiele, a oni następnie dał wiele do myślenia Tworzenie Cui jako kompozytor i krytyk. W 1856 roku, znajomość Cui M. Bałakiriewa, zapoczątkowała nową muzyki rosyjskiej szkoła. Nieco później zaprzyjaźnił się z A.Dargomyzhsky krótko z Sierow. Kontynuacja w 1855/57 roku. jego edukacji w Nikolaev Inżynierii Wojskowej Akademia, pod wpływem Bałakiriewa Cui więcej czasu i wysiłku dało Twórczość muzyczna. Po ukończeniu akademii, Cui pozostało w szkole opiekun w topografii z produkcją" egzamin na doskonałą wydajność do porucznika w naukach." Pedagogiczną rozpoczął Średnio fantastyczny i naukową Działania Cui, żądając od niego ogromna praca i wysiłek i kontynuował prawie do końca życia. Przez pierwsze 20 lat służby Cui poszedł od chorążego do Pułkownik (1875), ale jego praca ograniczała się do nauczania klasy liceum Junior. To ze względu na fakt, że władze wojskowe nie może zaakceptować idei możliwości dla oficera z takim samym powodzeniem łączenie badań i nauczania, tworzenia i działania krytycznych. Jednak publikacja w Journal of Engineering (1878), świetny artykuł" Podróży zauważa oficer mechanik w teatrze działań wojennych w sprawie Europejskiego Turcja" Cui stał się jednym z najbardziej znanych ekspertów w dziedzinie fortyfikacji. Wkrótce stał się profesorem Akademii i został awansowany do stopnia generała majora. Cui - autor wielu ważnych dzieł fortyfikacji, podręczników na dowiedział się, że prawie większość oficerów armii rosyjskiej. On dalej osiągnął stopień inżyniera Generalnym (odpowiada nowoczesnym stopnia wojskowego Pułkownik Generalny), zaangażowany w pracę edukacyjną i św Michała Artyleria Akademii Sztabu Generalnego i Akademii. W 1858 roku ujrzał światło romans Cui 3, op. 3 (na stacji. Kryłowa), a następnie ukończył w pierwszej edycji opera" Więzień na Kaukazie." W 1859 roku, Cui napisał operę komiczną" w hotelu Mandarin Son", przeznaczony dla domu gry. Na premierze w Rola mandarynka wykonane Mussorgsky towarzystwie na fortepian, i przeprowadzono Cui uwertura i...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Tematy na egzamin w Akademii Finansów, 1 roku
  • Podsumowanie na temat: Rozwój smaku muzycznego w szkole podstawowej dzieci lekcje muzyki
  • Podsumowanie na temat: Psychologiczno-pedagogicznych i weryfikacja doświadczalna warunków pedagogi ...
  • Podsumowanie na temat: Przy zastosowaniu metody projektu na lekcji muzyki z dzieci od szóstego rok ...
  • Podsumowanie na temat: Pedagogiczne podstawy tezaurusa rozwój form muzycznych na lekcji muzyki w s ...