Ewolucja regulacji stanu gospodarki USA

Kategoria: Podatki, podatki

ostatnich dwóch i pół lat, przyjechał do Stanów Zjednoczonych okres znaczących zmian w krajowym mechanizmu gospodarczego. Zastosowanie Tradycyjne metody rządowej antycykliczne, anty-inflacyjnej regulacja gospodarki i prób do osiągnięcia pełnego zatrudnienia były nieskuteczne w nowoczesnych warunkach. Innymi słowy, polityka, koncentruje się na stymulowaniu wzrostu gospodarczego w wyniku ekspozycji na zagregowanego popytu, co odpowiada koncepcji Keynesa okazała nie do utrzymania w latach 70-80-tych.

1. Celownik: Boom 20s.

pozwolić sobie zapamiętać podstawowe założenia tej teorii, a także warunki, na jakich taka polityka przynieść sukces, a zatem ewolucja poglądów na temat roli państwa w gospodarki w różnych okresach historii USA.

W tym względzie

Należy pamiętać, 1929, jak również w trakcie odzyskiwania przed 20-tych. To były w rzeczywistości pracujący роста.Среднестатистический lat zwiększył wynagrodzenia o 25%. Poziom

bezrobocie nie przekracza 5%, aw niektórych okresach 3%. Rosnące kredytu konsumenckiego. W teorii ekonomii, w zdominowane świadomości społecznej pojęcie liberalizmu lub laissez faire ("niech każdy iść własną drogą"), opracowany przez klasyków burżuazyjna ekonomia polityczna nadal w 18-19 wieku.

podkreśla rolę osobne" człowiek ekonomiczny", racjonalne indywidualne poszukiwania do maksymalizacji zysku i

konkurować z innymi na różne rynku, a otrzymasz nagrodę, która odpowiada jego pracy. Teoria, opiera się na zasadzie indywidualizmu, który twierdzi, że wdrożenie nie ograniczone prywatne interesy podmiotów gospodarczych, prowadzi ostatecznie do dobra publicznego, postulował pełna swoboda przedsiębiorczości i leseferyzm ekonomiczny okrzyknięty rynku zhizn.Mehanizm najbardziej skuteczna kontrola procesów gospodarczych, zapewniając optymalna alokacja zasobów.

Jednak

20s Wyjątki były zatłoczone rynku prostego otnosheniy.V przemysłowej produkcja zdominowana przez wielkie korporacje, które zostały już przyjęte antymonopolowego ustawy utworzony federalnych komisji i komitetów do regulacji indywidualnych przemysłowa, utworzony System Rezerwy Federalnej, w skrócie, jest państwo aktywnie zakłócać życie ekonomichekskuyu. Te i inne formy interwencji mają poważnie zmienił tradycyjną wiarę w indywidualizm i wolny rynek.

Jednak w większości przypadków sądzono, że interwencja w razie potrzeby, od czasu do czasu, a zasada leseferyzmu pozostaje dominującym.

Jednak

oczywiste cykliczny rozwój gospodarczy, powtarzać co 8-10 lat fazy dobrobytu, recesji, kryzysu i ożywienie nadal uważane za normalne zjawisko, ze zdolnością do samo-korekty. Takie" życzliwe" odnosi się do cyklicznych dynamiki spowodowało katastrofa w 1929 roku

2. Crash of 1929 i Wielki Kryzys

Nie wchodząc w szczegóły i omawianie inną ocenę sytuacji w szczegółach, spróbuj odtworzyć togo zdjęć, które faktycznie się stało.

Z jednej strony był

oczywiste, że początek 1928 r. o gospodarce bliżej normalny spadek cykliczny

biznes koniunktura, a nie ma powodu, Zakładamy, że kryzys będzie ostrzejszy lub dłużej niż zwykle, gdy Sytuacja z ceny, płace, stopy procentowe, inwestycji i wielkości produkcji wyrównane w ciągu kilku miesięcy. Kłopot polegał na tym, że do 1928 roku prawie nikt nie patrzył, wskaźników ekonomicznych, a od 1926 roku zaczął się kurczyć objętość obudowy stroitelbstva, spadające sprzedaży Produkcja samochodów spadła szef trwałego kapitalovozheniya.

Wszystkie oczy były

przyklejony do rynku akcji, które, w przeciwieństwie do ogólnego spowolnienia gospodarczego, Druga połowa 1928 rozpoczął prawdziwy boom. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego takich sytuacji, począwszy od romantycznych (powojenna nastrój, gdy chciał wierzyć, że wszystko jest na ni...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: "Wielki Kryzys" i jej rola w rozwoju i praktyki teorii regulacji ...
  • Podsumowanie na temat: Wielki Kryzys z 1928-1933 roku w USA. Przyczyny, konsekwencje. New Deal R ...
  • Podsumowanie na temat: Bezrobocie: przyczyny, formy, metody regulacji. Rynku pracy oraz mechanizm ...
  • Podsumowanie na temat: Rynku i państwa, a zwłaszcza roli regulacji rządowych w różnych systemach g ...
  • Podsumowanie na temat: Aktualne trendy i rozwój sytuacji w rosyjskim rynku nieruchomości w okresie ...