Organizacja wypoczynku działalności jako czynnik zapobiegania agresji starszych przedszkolaków

Kategoria: Pedagogika

MINISTERSTWO Edukacja i nauka

ROSYJSKI

FEDERACJA HPE

«Zabaikalye STAN

humanistyczne i Edukacja UNIWERSYTET

im. NG Chernyshevskogo »

(ZabSHPU)

Społecznej WYDZIAŁ

PRZEWODNICZĄCY PEDAGOGIKA

WYDECHOWY KWALIFIKACJI pracy

temat

Organizacja

wypoczynek działalność jako czynnik zapobiegania agresji w starszych przedszkolaków

Chita - 2011

.
Wprowadzenie

Jednym

z najpoważniejszych problemów w krajowym psychologii i pedagogiki jest zwiększona agresywne dzieci. Wzrost liczby dzieci i przestępczości młodocianych skłonność do zachowań agresywnych, zaznacz zadanie Badania społeczne - warunki pedagogicznych, które powodują te zagrożenia i zapobieganie organizacja agresywność. Pomimo dużej liczby Badania w tej dziedzinie, kluczowe kwestie związane z charakterem i pochodzeniem agresywność, pozostaje otwarte.

Wyzwanie agresja dzieci w krajowym psychologii i pedagogiki płatnego Uwagę wielu autorów krajowych i zagranicznych, a odbicie w psychologiczno-pedagogiczne prace badawcze ND Levitov, T.G.Rumyantsevoy K. Büttner, H. Parens, A. Reana.

problemem profilaktyka zachowań agresywnych ponad wieku, jest przedmiotem uwaga w medyczna, psychologiczna i wiedza pedagogiczna. W pierwszej połowie XX wieku w naszym kraju znalazło odzwierciedlenie w pismach JI.C. Wygotski N.E Veraksa, Veraksa, VS Mukhina, RV Ovtcharova i inni, by znaleźć sposoby i środki przezwyciężenia, zapobiegają przedszkolaków agresja zajmuje H. nawiasy, N.P.Sazonova, N.V.Novikova itp.

W

Krajowa Inicjatywa edukacyjna" Nasza nowa szkoła", stwierdza, że się do instytucji edukacyjnych z ich dzieci będzie interesująca i dorosłych. Instytucje edukacyjne, jak centra rozrywki będą otwarte w ciągu tygodnia i Niedziele, z wakacji, koncerty, spektakle, imprezy sportowe stać się atrakcyjnym miejscem dla rodzin na wakacje.

W

Najnowsze badania (AV Antonow, AV Darinskii, MB Zatsepin, TS Komarova, LN Galiguzova, AD Zharkov, V. Siskins) jest traktowany jako rozrywka złożone zjawisko społeczne, w tym rekreacji, rozrywki, wakacje, siebie i kreatywność.

Analiza praktyki przedszkola wskazuje również, że tradycyjnie wypoczynek wąsko traktować jako rozrywki dziecka; w wolnym czasie zdominowane przez nieproduktywne rodzajów działalności dzieci. Jednak wypoczynek przedszkolak może obejmować szereg działań produktywnych (Rysunek, projektowanie, praca fizyczna, itp.), które mogą być skuteczne sposoby rozwijania potencjału twórczego dziecka.

Badania kwestie zapobiegania agresywności dozwolony dzieci podkreślić sprzeczność między Tradycyjne zrozumienie konieczności powstrzymania agresywnego zachowania u dzieci jak destrukcyjne zachowania i nowoczesne podejście do profilaktyki agresywność, rozumianej jako zespół działań pedagogicznych, celu metod nauczania dzieci z konstruktywnego zaangażowania.

Pośpiech Rozdzielczość tej sprzeczności doprowadziło nasz problem badawczy, który składa się w organizowaniu wypoczynku Aktywność jako czynnik zapobiegania agresji starszych przedszkola wieku.

obiekt Nasze badanie jest zapobieganie agresji starszych przedszkolaków.

Temat Badania - organizacja wypoczynku działalności jako czynnik zapobiegania agresywnych przedszkolaków.

Cel Badania - podstawy teoretyczne, opracowanie i eksperymentalnie sprawdź program organizacji zajęć rekreacyjnych starszych dzieci w wieku przedszkolnym w przedszkolu, aby zapobiec agresji.

Cele:

1. odsłonić istotę Pojęcia" agresja"," agresywne starsze przedszkolaki»,

2. zidentyfikować formy Organizacja zajęć rekreacyjnych starszych przedszkolaków w pedagogicznych Proces DOW;

3. podnieść Narzędzia diagnostyczne do identyfikacji agresywny senior przedszkolaków,

4. opracowanie prog...


strona 1 z 32 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Cechy konstruktywnego myślenia u dzieci starszych przedszkolaków projekt
  • Podsumowanie na temat: Rysunek dzieci jako metody badania stosunków międzyludzkich w dzieci w wiek ...
  • Podsumowanie na temat: Zalecenia dotyczące organizacji pracy z rodziców przedszkolaków do praw osó ...
  • Podsumowanie na temat: Charakterystyka działalności hazardowej starszych dzieci w wieku przedszkol ...
  • Podsumowanie na temat: Społeczno-pedagogiczne podejście do zapobiegania agresji dzieci w średnim d ...