Organizacje młodzieżowe w nowoczesnej Rosji

Kategoria: Polityka

Tatiana Stanovoy

2005 Był to rok rekordowy dla pojawienia się w rosyjskich organizacji młodzieżowych. Młodzież i przyciągnąć prawo i lewo, i Kremla i" Rosja". Konkurencja na rynku zaostrzyła ostro organizacje młodzieżowe. Wszystkie te jest konsekwencją" kolorowych rewolucji" w Gruzji i na Ukrainie, gdzie jest młodzież zaczęła" siły uderzeniowe" ulice.

W

Jednocześnie młodzi ludzie nadal w większości apolityczne, że udało pociąga za sobą problemy z jego uruchomieniem. Ogólnie, analiza istniejącej Dziś w rosyjskim organizacje młodzieżowe mogą skorzystać ze specjalnego systemu Współrzędne, które bierze pod uwagę dwa czynniki: stosunek mocy i polityczna " Farbowanie". Razem są cztery rodzaje organizacji młodzieżowych: działa w interesie władzy, która relatywnie konserwatywne Ruch -" Młoda Gwardia"," nasz"," Rosyjski młodych" ; pracujących w interesie władzy" patrioci", których Ideologia narodowo-patriotyczne lub w lewo. Druga kategoria - opozycja organizacje młodzieżowe - lewa (SCM AKM) i prawo" ochrona"," Tak!" i wiele innych. Niezależnie są organizacje, które są tworzone jako projektów biznesowych ("Czas", moskiewskiego oddziału" będzie bez Putin" ," my" ).

prorządowej organizacji młodzieży

głównym ulica młodzieży siła prorządowych przeznaczone do ruchu" Nashi". Jego rzeczywisty (nieformalne) liderem jest były szef ruchu " Walking Together" Wasilij Yakimenko. Biorąc pod uwagę, że" prowadzenie razem" nie były wystarczająco rozwinięte projekty, a podczas jego Istnienie, że celował w większości skandaliczne akcje zmarginalizowanych, Kreml postanowił udać się na innowacyjny sposób i stworzyć coś zupełnie nowy.

Ruch " Nasz" pozycjonowanie się jako pro-prezydenckiej, i anty-faszystowskie anty-Orange przepływ (między drugim i trzecim obrońców umieścić znak równość). Deklaruje, że ich cel" zmuszony oszczędzania" Obecny system miękką wymiany elity rządzącej. Główne" cele" ruchy są liberałowie i" faszyści" wszystkich tych, którzy zamierzają " Na ulice" do wywarcia presji na rząd przez analogię " Rewolucyjna" Sytuacja w Gruzji i na Ukrainie. " Nasz" powinien stać się alternatywą wobec" siły ulica sił destrukcyjnych", a agresywny i gotowy do walki metod przemocy. Określanie, muszę powiedzieć, że " Nasz" skierowane przede wszystkim przeciwko NBP i ruchu " Obrona".

Nawiasem mówiąc

, Wiele organizacji młodzieżowych swoisty pokaz agresji jest postrzegana jako nazwy i struktury. W" nasze" Podręcznik zawiera federalne komisarze i zwykłych komisarzy. Sama nazwa wskazuje Obecność" nie nasze"- Zasadniczo" wrogów", w ramach którego odnosi się do organizacji finansowanych z zagranicy: widocznie powinna być głównym celem" brutalne" Utrzymanie obecnego nie powiodła się.

" Nasz" Nie ukrywam, że ich działalność patronował wiceszef Administracja prezydenta, Władysław Surkow. Przypomnijmy, że " Nasz" odbyło się spotkanie i prezydent Rosji Władimir Putin, dając w ten sposób, że wcześniej ich zaufanie. Jednakże, aby być bardziej precyzyjnym, takie spotkanie było potwierdzenie bliskości ruchu do realnej władzy, a tym samym zwiększyć atrakcyjności członkostwa w nim.

Biorąc pod uwagę, Rosyjska młodzież, która nadal jest apolityczna, Kreml jest ważne stworzyć system zachęt dla młodych ludzi w modelowego polityki młodzieżowej. Ta motywacja powinna być symbioza bezpośrednie odsetki do uczestnictwa w ruchu i szersze zainteresowanie ochroną Obecny rząd. Dlatego główny nacisk kładziony jest na przyciągnięcie młodzieży tworzenie możliwości samorealizacji, kariery, dostęp do budynku pewne środki i sposoby własnej promocji. Jak napisać o sobie Przedstawiciele ruchu," Nasz"- System szkoleń profesjonalnych menedżerów, aby zastąpić istniejący rządzącej elity." " Nasz", mówiąc przeciwko ...


strona 1 z 13 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Nasz wszechświat nie jest sam
  • Podsumowanie na temat: Ilja Iljicz Obłomow - "rdzennych mieszkańców jest nasz typ"
  • Podsumowanie na temat: "Sam jest nasz niezwykły język wciąż tajemnicą ..."
  • Podsumowanie na temat: Organizacje młodzieżowe w nowoczesnej Rosji
  • Podsumowanie na temat: Realia otwartej przestrzeni-czasu: zrozumieć nasz system historyczny