Moc

Kategoria: Polityka

Terence Ball

BALL Terence, profesorem nauk politycznych na University of Minnesota, USA. Kierownik książki Blackwell Companion do teorii politycznej" , w 1993 roku, zaproponowany przez autora do publikacji w" Polis" .

" Power" - Słowo, które można usłyszeć wszędzie. Często z nich korzystać, nie jest szczególnie pamiętać o jej znaczeniu. Jednak po bliższym przyjrzeniu, treść tego Pojęcie to szczególnie problematyczne. W tej pracy, moim celem było zidentyfikować i wyjaśnić, czy nie rozwiązać, skomplikowane kwestie związane z Użycie tego terminu, problemy prawdziwe czy wyimaginowane, że pojawiają się w określonych sytuacjach politycznych. Początkowo pokrótce dotknąć podstawowe podejścia koncepcyjnego do treści pojęcia" władzy". Pomimo wszystkich różnic, niemniej jednak podziela kilka wspólnych MMA cechy - i pod tym względem panuje powszechna zgoda. Wtedy właśnie więcej szczegółów są przeciwstawne poglądy na temat znaczenia " Moc". Chciałbym również, aby ocenić mocne i słabe strony poważne, wpływowy analityczne podejście do tematu Steven Lux - Aby mieć możliwość formułowania akceptowalny koncepcji dla wszystkich władze. Twierdzenie, że pojęcie" władzy" jest " W istocie zaskarżona" będzie krytykowany w areszcie.

Moc: treść pojęcia

Kiedy

biorąc pod uwagę obecnie istniejące koncepcje władzy przede wszystkim widoczne ich duża liczba i różnorodność. Thomas Hobbesowi, na przykład, moc - to Dobroć oznacza osiągnąć w przyszłości, a samo życie jest wieczne i nieustające żądza władzy, przestaje tylko ze śmiercią (1). Dwa wieki później Alexander Hamilton zadał retoryczne pytanie:" Co to jest moc, a nie jako moc lub prezent do niczego?" (2). Na początku tego wieku, Max Weber określone uprawnienia jako zdolność danej osoby do wykonywania jego woli, wbrew moksyfloksacyny (3). W połowie wieku H. Lasswell traktowane A. Kaplan sprawowanie władzy jako aktów wpływających na kogoś lub przesądza Pozostałe etapy (4). Dahl wierzyli, że rząd pozwala zmusić inną osobę do tego, co on dobrowolnie nie zrobi (5).

W

Jednocześnie Arendt uważa się, że rząd nie należą do jednego indywidualne, ale tylko grupa ludzi pracujących razem," Moc, - Pisała - jest nie tyle zdolność człowieka do działania bardzo interakcji z innymi ludźmi. Moc nie jest własnością jednego indywidualnie - należy do grupy, aż do tej grupy działa Koncert" (6). C. Loucks, odrzucając tę ​​propozycję jako" rodzaj idiosynkrazji" strona w stosunku do mocy, twierdzi, że podstawą wszystkich definicje władzy jest prymitywne przedstawienie: pewna czy inny sposób W efekcie na (7, s.. 26, 59). Jednak, jak sugeruje P. Morriss, moc - Nie tylko sposób wpłynąć na kogoś lub coś, i działanie jako proces mające na celu zmianę (kogoś lub czegoś), (8, s.. 29-32). To samo powiedział A. Giddens posiadanie władzy oznacza możliwość zmiany porządku rzeczy (9, s.. 14).

Jak

patrz różnych pojęć mocy i różnią się od siebie. Taka wysoka stopień różnicy doprowadził niektórych współczesnych politologów do wniosku o treść pojęcia władzy nie ma zgody; Jest " W istocie zaskarżona." Poniżej będę argumentować, że tak nie jest; tutaj będę pamiętać tylko, że pomimo różnic w szczegóły i niuanse, które istnieją Władze mają jednak wspólne pojęcia podstawowe funkcje. Dawniej Co mamy z nim, zapytajmy samych siebie: dlaczego to nasz moralny i Leksykon obecna koncepcja polityczna władzy? Innymi słowy, znaczenie dla nas jest idea władzy i idei o tym?

Te

pytania prowadzą nas do oczywistego faktu, że jednak jest często zaniedbywana: Politycy i polityka umieszczone w tej kadencji koncepcję działania. Nowoczesny teoretycy Luque (7), Connolly (10) i Isaac (11) jest wprowadzony w uważane Koncepcja temat odpowiedzialności. Według Izaaka, do identyfikacji...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Zarządzanie jest sztuką władzy i
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: Z systemu władzy osobistej do zbiorowej przywództwa. (Zmiany w systemie wł ...
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...