Rosyjska elita: historia powstawania i portretu politycznego

Kategoria: Polityka

Elena Kryazheva, student, Wydział Ekonomii, Niżny Nowogród Oddział, Wyższa Szkoła Ekonomiczna

Z

stworzenie świata ma zawsze rację, prawej i prawa mniejszości, a nie większość. Odnosi się to do wszystkich form i rodzajów kontroli dla monarchii i dla demokracji, na wieki i wieki reakcyjnego rewolucjonisty. Z kontrolą Mniejszość bez wyjścia. Pytanie tylko, czy reguły lepiej lub mniejszościowych najgorsze. Jedna mniejszość zostaje zastąpiona przez inną. To wszystko.

(N. Bierdiajew)

Górze

będzie krem. A także pianki.

(A. Bloch)

termin " Elite" wszedł do użytku, nie tak dawno temu. W szczególności, w jego najszerszym znaczeniu, to jest ożywił nieco ponad dziesięć lat temu. Obecnie możemy go użyć, gdy mieć na myśli coś niezwykłego, najlepsze w swoim rodzaju; często Definicja" elita" jest stosowany w reklamie: luksusowe dżinsy, płaszcze, nawet hydraulika. Koncepcja ta jest niejednoznaczna: z jednej strony, elite - Oznacza lepiej niż inne, ale z drugiej strony, co jest charakterystyczne dla szczególnie grupa społeczna.

Nie

wiele definicji terminu" elita", wśród których możemy wyróżnić dwa główne:

elity - Wszystkie osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki w każdej dziedzinie działalność;

R. Mills: Elite - osoby, których stanowiska umożliwiające im wznieść się ponad innych i Decyzje o znaczącej posledstviyami.1

pierwszy z nich, oczywiście amerykański. Opiera się wyłącznie na kompetencjach dana osoba, co sugeruje szereg wysiłków zmierzających do osiągnięcia tego stanu. Ale nie zawsze ma miejsce, jest dość obszerna grupa ludzi, którzy nie robią specjalnego wysiłku, aby wejść do elity. My mówić o tzw kolejnych arystokratów" złotej młodzieży", ponieważ Oni oczywiście należą do tej warstwy, jak mają wszystkie atrybuty: genialny materiał edukacja i bezpieczeństwo w niektórych vhozhestyu kula Randki stanowiska kierownicze, w końcu. Na mocy tego okoliczności pierwszej definicji nie może być uznane za kompletne, ponieważ nie spełnia wszystkich kryteriów.

Drugi

ma bardziej na myśli elity rządzące, które w rzeczywistości chcą odzwierciedlenia w tej pracy. Ale nie można zaprzeczyć, że w elitarnej grupie także intelektualnej i kulturalnej elity, które często nie podejmuje decyzji o istotne konsekwencje. Ale nawet wtedy, gdy mówimy o władzy, która nie może być zapomnieć o wybitnym postaciom nauki i sztuki, jak często ludzie idą z jednego gatunku do drugiego elit i cyrkulacja ma wewnętrzną stan zdrowia społeczeństwo. Dlatego też druga definicja nie może być uznana za wyczerpującą.

Staje

oczywiste, że dać jednoznaczną interpretację terminu" elity" nie jest łatwe. Nawet w socjologii, to słowo odnosi się do różnych grup społecznych, a nie mówiąc już o tym, że w elity polityczne i gospodarcze są nazywane inaczej formacji. Ta koncepcja jest również zmienia się wraz z upływem czasu i ewolucji ludzkość. Dla naszych badań, wydaje się uzasadnione, następującą definicję:

«Elita społeczeństwo - warstwa społeczna mając taką pozycję w społeczeństwie, a takie cechy, które pozwalają mu kontrolować społeczeństwo, lub w celu zapewnienia znaczący wpływ na jej funkcjonowanie, wpływa (pozytywnie lub negatywnie) na orientacje wartości wzorców zachowań w społeczeństwie i ostatecznie bardziej aktywnie, produktywny niż wszystkich innych warstw, uczestniczyć w tworzeniu trendy w rozwoju społeczeństwa i zniszczenia podczas konfliktów społecznych, posiadania więcej niż innych grup w tworzeniu własnej niezależności Przepisy w wyborze ich orientacji na podstawowej publicznej grupy Problemy." 2

oczywiste elita, która ma ogromny wpływ na rozwój społeczny formacji, więc wydaje się, nie tylko interesujące, ale także konieczne Badania struktury tej war...


strona 1 z 14 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Ponieważ populacja jest obecnie elita gospodarcza kraju
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: Święto, które jest zawsze z wami
  • Podsumowanie na temat: Młodzi profesjonaliści - jest nie tylko cennym źródłem, ale także dodatkowy ...