Portret pokolenia

Kategoria: Polityka

Tatiana Gurov

Pochodzenie, Krótka historia rozwoju i cech ideologicznych pierwszej generacji Rosyjscy przedsiębiorcy, który wraca do kraju życiu

- Jeśli zadano by wymienić najważniejsze pozytywne i negatywne skutki te reformy społeczno-gospodarcze, które Rosja doświadczyły w przeszłości piętnastu lat, co nazywacie?

- W odniesieniu do mnie lub w ogóle?

- Ogólnie.

- Cóż, oczywiste negatywną rzeczą. Złą wiadomością jest to, że wszystkie korzyści z cywilizacji teraz koncentruje się w dwóch stolicach. Otedesh z Moskwy czy Petersburga dla czterech km, więc nie beznadziejna tęsknota. Oczywiście powoduje to pewne nostalgia za starych dobrych czasów ... W zasadzie, rozwarstwienie społeczeństwa, gdy Kto poshustree gwałtownie szarpnął się, a inni, którzy są przyzwyczajeni do spokojnego życia, znacznie za, niedogodności.

Ale

istnieje wyraźny pozytywny wynik. Społeczeństwo, które pozostały w połowie między dramatycznie łzawienie przodu i tych, którzy stoją za tym myśli w Rosji, jak zazwyczaj bardzo wykształceni i nadziewane nazistowskich idei, takich jak zrozumie, że" pochłonąć, jest konieczne, aby zgnieść."

" Aby rozerwanie, konieczne jest zgnieść" . Ten ostry, gruba zdanie umieścił niektóre bardzo ważne akcenty. Za nią, oczywiście, stało coś więcej niż zwykłe Filozofia: żyć dobrze w sensie materialnym, musimy ciężko pracować. Na pytanie postawione przez Ericha Fromma po amerykańskiej - nie lub być?- Nasza rozmówca odpowiedział po rosyjsku całościowo: mieć coś, trzeba zacząć być. Powiedział: Bądź realistą do prymitywizmu. Nie bój się z rzeczywistością, Nie unikają go, nie pokazać swoje roszczenia do niego i nie wymagają gwarancji. Musi łączą się z rzeczywistością, aby poczuć jej zmianę linii, dzięki jednej i tylko to znajdziesz jędrność w głowę i nogi. Uznanie Real życia jako wartości jest głównym ideologicznym lekcja prezentuje nam wszystkim pierwsza masowa generacja rosyjskich przedsiębiorców, tych, Kto w nowej nauce, czasopismo" Expert" nazwaliśmy predelitoy.

Co predelita

pomysł przeprowadzić badanie" Predelita" Urodził się z nami jako imitację. W 1995 r., w przededniu drugiej wyboru Jelcyna, rosyjski socjolog Alla Chirkova przeprowadziła badanie wśród kilkunastu dość powszechnie znane w czasie Reprezentantów przedsiębiorstwa w celu określenia ich politycznych i, szerzej, ideologicznego widoki. Respondentów nie ma takich postaci, jak Anatolij Czubajs lub Władimir Gusinski, ale wszystkie z badanych stanowili mężczyźni, których działalność sukces w najbardziej Pierwsze lata reform przyniósł im publicznego uznania. Ważne jest, aby zauważyć, że Większość respondentów w tym czasie było czterdzieści lat.

Przez

tekst wywiadu było jasne, że poglądy tych ludzi jest podstawą porządku publicznego. Były one bezwarunkowe, liberałowie i radykałowie " Zachodu", a polityka rosyjska w ogóle było tylko to. Nas myślałem, że taki przypadek nie jest przypadkowa. Ludzie, którzy powiedzieli Ms Chirkova według wieku były najbardziej aktywne politycznie generacji, a na jego stan z pewnością można przypisać szerokiej elity kraju. To, kiedy wpadł na pomysł, w przeddzień drugiej wyborach Władimira Putina przeprowadzić podobne badania na podstawie wywiadów z przedstawicielami biznesu w wieku Ponownie, po czterdziestce, i spróbować dowiedzieć się, w jakim stopniu teraz nastrój biznes elita koreluje z tym, co dzieje się w polityce publicznej.

Jednak

Kampania wyborcza (i nauka rozpoczęła się pod koniec zeszłego lata rok) jest nieco przekształcone zadanie. " Sprawa Jukosu" się oczywiste oznaka końca epoki radykalnego liberalizmu Westernizing, ideologiczne Kibice w biznesowej elity przeszłości generacji. Nie chcemy daje żadnych szacunków tej epoki. To...


strona 1 z 10 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: Jaka jest historia i czy jest to konieczne do przedszkolaków
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Mikroklimat w zespole - to jest bardzo ważne
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...