Formacja elity dyplomatycznej

Kategoria: Polityka

Giennadij Ashin

W

W ostatnich latach byliśmy świadkami licznych błędów, Co więcej, dipów w naszej polityce zagranicznej. Oczywiście, do pewnego stopnia, pogorszenie zagraniczna Pozycja Rosji - to obiektywny proces, konsekwencją osłabienia władzy i, odpowiednio, Wpływy Rosji w świecie. To prawda. Ale nie cała prawda. Polityka zagraniczna ma względna niezależność polityki wewnętrznej gospodarki, a nie ostatnia jest wynikiem czynników subiektywnych, wśród których ważne miejsce należy do jakości personelu dyplomatycznego, głównie dyplomatycznych elity. Wystarczy przypomnieć dyplomacji Metternicha i Talleyranda Wiednia, Kongres rozpoznać zdolności dzięki udanej dyplomacji (choć do pewnego stopnia) przesunięte względem wojskowych, gospodarczych Słabość państwa, przyczyniając się do tworzenia korzystnych warunków zewnętrznych dla rozwój i wzmocnienie wewnętrznej struktury politycznej państwa.

W

nowoczesne warunki szczególne znaczenie dla poprawy jakości służba dyplomatyczna. Istnieje kilka sposobów, aby poprawić to, ale ogranicza się do dwóch z nich, naszym zdaniem, najważniejsze. Po pierwsze, jest poprawa formacji, lub tak często mówią socjologowie rekrutacji dyplomatyczna elity. A po drugie, zwiększenie roli (i jakości) elitarnej edukacji. Między tych, w naszej literaturze dyplomatycznej problemu rekrutacji nie jest elita okazały się w odpowiedni sposób. Nieodkryte problemy socjologiczne dyplomacja, takich jak badania na temat procesu dyplomatycznego - sami dyplomaci - problemy z ram kompozycyjnych społecznych i klasowych. Nie absorbują się najbardziej zdolnych obywateli z tych, którzy starają się wyrażać siebie w ten obwód, jeśli jest przewidziany w formacji personelu dyplomatycznych równych przedstawienie głównych klas i warstw społecznych w naszym społeczeństwie, czy w korpusu dyplomatycznego wchodzą głównie imigrantów z głównie najbogatszych sektory naszego społeczeństwa, z rodzin politycznych i administracyjnych elity, elity biznesu i uprzywilejowana mniejszość?

Trudno

Nie zgadzam się z tymi, z naukowców, którzy napisali, że dyplomacja historia wskazuje na to, że nigdy nie było i nadal nie jest w pełni Instytut Demokratyczny. Zwykle - jeden z najbardziej konserwatywne zamknięte lub instytucje quasi-społeczne. Inne firmy - jak ocenić tę pozycję czy jest naturalnym i nieuniknionym, lub za konieczne rozważyć Reforma współczesnej dyplomacji, zgodnie z wymogami demokracji, wzrostu Dyplomatyczna reprezentacja w środkowych i dolnych ram społecznych warstw społeczeństwa, korpus dyplomatyczny, aby bardziej reprezentatywne pod względem reprezentacji w głównych klas i grup, wzmocnienie roli " Dyplomacja Ludowa", pozostawiając tylko specjalistów w zakresie polityki zagranicznej. Kwestia ta ma istotne znaczenie dla rosyjskiej dyplomacji.

Wiele

czołowych politologów i teoretycy uzasadnić prywatną dyplomację, jego elitarny charakter, biorąc pod uwagę przedmiot dyplomacji tylko wąska grupa elitarna, część klasy rządzącej zmonopolizować politykę zagraniczną. Henry Kissinger w swojej słynnej książce" Dyplomacji", napisanej pod koniec XX wieku, twierdzi, że model prezentuje stabilny porządek świata jest zwykle elitarne, posiadające silne korzenie i ustalone wartości (co samo w sobie nie jest bez zarzutu). Wierzy, że tylko w historii Europy Kolejne zamówienie zostało wykonane na kongresie wiedeńskim, który jest ze względu na fakt, że politycy zebrani w Wiedniu - elity dyplomatycznej Społeczeństwo europejskie w czasie - byli arystokraci, ludzie z tego samego kręgu, który podzielił te same podstawowe zasady i zakazy moralne. Według jego logiki i nowy porządek świata, że ​​jest istotne, aby koniec XX - początek XXI wieku, powinny inicjować elitę, dzieląc równie wysokich zasad moralnych i zakazy moralne, że arystokraci i Kongres Wiedeń...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Jaka jest historia i czy jest to konieczne do przedszkolaków
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...