O prawników i rzecznictwa w Norwegii

Kategoria: Prawo, orzecznictwo

<1> Gunnar Nerdrum, prawnik Sądu Najwyższego Norwegia i członek Paris Bar, wspólnik kancelarii prawniczych " Gabinet Taylor" (Paryż) i" Nerdrum i Partnerzy" (Norwegia), członek Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego przy Międzynarodowej Izbie Handlowej w Paryż, arbiter Instytutu Arbitrażowego Sztokholmskiej Izby Handlowej, sędziego międzynarodowe sądy arbitrażowe w Oslo, Helsinkach, Kairze, sędzia ICAC Ukraina, sędzia Trybunału Arbitrażowego w Petersburgu Izby Gospodarczej.

rosyjscy adwokaci Gunnar Nerdrum wiążą długoterminowe stosunki przyjazne dla wielu jest" otwarte okno do europejskiej Bar" , na jego zalecenie Norweski studentów prawa adwokatów wydziały internowany w Moskwie. Zorganizował kilka ciekawych i przydatnych wymiany wizyt rosyjskich i norweskich prawników przeczytać zajęcia dla studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego Rosji i na Humanitarnej" Organizacji Rzecznictwo i usługi prawne w niektórych krajach zachodnich Europa" .

Niewielu lekarzy w rosyjskich prawników zagranicznych spełnia wymogi ustawy federalnej" na wsparcie i Rzecznictwo w Federacji Rosyjskiej" obowiązkowa rejestracja Federalna Służba rejestracji. Ostatni rok był Gunnar Nerdrum Serwis rejestracyjny zarejestrowana pod numerami 33 i 34 (dwa Zjednoczone), a do adwokatury w Rosji przez prawo Francja i Norwegia.

W" Biuletynie APF" N 1 (15) 2007 William Burnham opowieść o zawodach prawniczych w USA, otworzyliśmy punkt " Prawnicy za granicą." W kontynuacji tej sekcji opublikować artykuł o prawników i rzecznictwa w Norwegii, które na prośbę redaktorów specjalnie dla czytelników" Biuletyn APF" Przygotowany przez pana Gunnara Nerdrum.

Wprowadzenie

czytelnik" Biuletyn APF RF" Ja I cieszył się czytanie w trzech pokojach Publikowanie materiałów o William Burnham Prawnicy i praktyki prawnej w Stanach Zjednoczonych. Zainspirowany odczytu, myślałem, że krótki artykuł na ten temat o Norwegii na pewno będą zainteresowani czytelnicy.

Norwegii z jego czterech i pół miliona Mieszkańcy nie mogą być porównywane z Rosji lub Stanów Zjednoczonych. Jednak Norwegia graniczy Rosja, która prowadzi do wzrostu handlu i biznesu obu krajów. Istnieje również zwiększenie liczby więzi osobiste: Norwegia zarejestrowany 11 338 obywateli Rosji żyjących w kraju. Tyle Rosyjscy prawnicy mogą być również w obliczu zagadnienia prawne związane z Norwegia.

zatem opis systemu prawnego w Norwegii Norweski prawników jest bardzo aktualne.

Prawnicy w Norwegii są ważne zawodowe grupa. W ciągu ostatnich lat ich liczba znacznie się zwiększyła. W 1981 r. był 2039 zarejestrowanych licencji adwokata. Do grudnia 2006 r., liczba licencjonowanych prawników wzrosła do 5403. W moim rodzinnym mieście, wojewódzki Tromso w północnej Norwegii, w których pogłowie dziś jest około 65 000 mieszkańców, w latach 1920/80, nie było nie więcej niż 10 - 14 prawników. Dziś jest ich ponad 100!

ważnym powodem tego wzrostu jest zwiększenie poziom bezpieczeństwa materialnego ludności. Ludzie są bardziej bogaty i może sobie pozwolić na adwokata, który by reprezentowania ich interesów i ochrony ich praw.

przeciwieństwie do Rosji w norweskiej konstytucji nie przepisy, które dają obywatelom konstytucyjne prawo do kwalifikowana pomoc prawna. Takie prawo jest jednak uznawane i Później przyjrzymy się, w jaki sposób rząd próbuje na różne sposoby zapewnienia obywatelom pomocy prawnej.

Prawo państwa

Egzamin

ich licencja musi przejść Egzamin państwowy w sprawie statusu prawnika po ukończeniu studiów w języku norweskim Uniwersytet. Wyjątkiem są dla prawników zagranicznych.

Przed 1970 norweskie prawnicy zaangażowani w edukację tylko uniwersytet w Oslo. W 1970 roku otworzył Wydział Prawa w Uniwersytet w Bergen, a w 1984 r...


strona 1 z 15 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Wygląda rosyjskich prawników koniec 19 - początku 20 wieku, a ich wkład w r ...
  • Podsumowanie na temat: Pomoc prawna świadczona przez prawników
  • Podsumowanie na temat: Norwegia jest Fіnlyandіya
  • Podsumowanie na temat: Prawników i ich prawa i obowiązki
  • Podsumowanie na temat: Istotą prawa w związku z filozofów i prawników