Stresogennych w rodzinie

Kategoria: Psychologia

Podsumowanie

sprawie dyscypliny: Psychologia stresu

TAGI: stresory w rodzinie


Spis treści

Wprowadzenie

1.Razlichnye stresogennych w rodzinie

2.Vozdeystvie stresogennych w rodzinie

Wnioski

Lista Literatura


Wprowadzenie

Współczesny człowiek nieustannie doświadcza zwiększone obciążenie psychiczne, wpływ zewnętrznych czynników środowiskowych. Ma zbyt wiele, aby zobaczyć, usłyszeć, poczuć, oceny i podejmowania decyzji, biegać, zmęczone i tak dalej.

okazało się, że wpływ różnych rodzajów - Zimne, bieganie, zmęczenie, strach, ból, narkotyki - nie tylko ciało odpowiedzialne reakcja obronna, ale pewne ogólne procesem fizjologicznym jest tego samego typu W zależności od rodzaju bodźca działającego na nim w tej chwili. Ciało w tym procesie, jak gdyby w pełni zmobilizowana do obrony, , aby dostosować się do nowej sytuacji. To reakcja na stres. Zgodnie z takim stresem Reakcje w krwi wydzielanych hormonów, które wpłynęły na tryb zmian wiele ważnych organów i układów.

to jest dobrze znane, że stres - jeden Główne przyczyny zaburzenia czynności narządów, różne choroby, zmniejszenie odporności infekcje. Jednakże, jak wiadomo, są powodowane przez czynniki stresu nie tyle czynników stresowych, jak postawy wobec nich organizmu, jego stan początkowy.


1.Razlichnye stresogennych w rodzinie

Chociaż

instytucja rodziny, nie może umrzeć, według niektórych socjologów, to na pewno znajduje się w okresie przejściowym. Muszą dostosować się do wszystkich zmian w rodzinie życie, ponieważ tworzą stres. Niektóre z nich są omawiane w tym stresogennych pkt.

-rodzinny w których oboje rodzice pracują

-dzieci

-Planowanie rodzina

-Przemoc rodzina

-Finansowy stresory

-Inne stresory

Rodzina

w których oboje rodzice pracują

zamężne kobiety z małymi dziećmi więcej niż wcześniej, pracować poza domem. Praca Kobieta jest nie tylko czuć stresu związanego z karuzeli swoich obowiązków, ale ona martwi się, że nie powiodło się. Jako jedna matka opisano to działa z konieczności ekonomicznej:" Radzenie sobie z opiekunów (opiekunek) bardzo nieprzyjemne. Widzę, że inna kobieta trzyma swoje dziecko na rękach, kocha i troszczy się o niego. I rzeczywiście jej zapłacić za to, co ona robi wszystko Chciałem zrobić to sam ».

Mąż musi również dostosować się do nowego stylu życia rodzinnego, w tym pracy jego żony. Będzie musiał wziąć na siebie większą część obowiązków domowych i opieki nad dziećmi niż to było wcześniej, a zmiany te są stresujące.

Wreszcie

, w tej układanki dziecka również musi dostosować się do tego, że matki często nie mają blisko. Dziecko powinno przyzwyczaić się do czynienia z pielęgniarką lub personelu grup obszernych dnia i dowiedzieć się więcej niezależności niż miał wcześniej.

Wszystko

to nie znaczy, że kobiety nie powinny pracować poza domem. Kobieta, która zamierza budować swoją karierę i ma szansę zrealizować swój cel, może doświadczają większego stresu niż ten, który jest skierowany połączenie macierzyństwa, Prowadzenie domu i kariery. Jeśli czuje się większy nacisk, możliwe jest że będzie odczuwał jej męża i dziecko. Niemniej jednak nie należy ignorować Fakt, że małżeństwa, w których oboje małżonkowie pracują, mają potencjał Źródłem stresu.

Dzieci

Dzieci - Stres rośnie w postępie geometrycznym, a nie arytmetyki. Te pary, która ma dziecko ma dodatkowe stresory równoważne Obecność dwóch lub większej liczby dorosłych; Para, która już mieć dziecko, wraz z pojawieniem się drugiego dziecko, mnoży stresu w pewnym liczby innej niż jeden lub dwa. Dzieci są niesamowite, ...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Cechy edukacji dziecko tylko w rodzinie
  • Podsumowanie na temat: Ponyattya emotsіyny o stresogennych, Regulyatsіya emotsіynih stanіv wymagać ...
  • Podsumowanie na temat: Jeśli Twoje dziecko jest leworęczny ...
  • Podsumowanie na temat: Rodzina i dyskryminacji wobec kobiet w rodzinie
  • Podsumowanie na temat: Przemoc w rodzinie, kobiet i dzieci