Umysłowo dziecko

Kategoria: Psychologia

Federalna Agencja Edukacja

Stan edukacyjna Instytucja

wyższe zawodowe

Vladimir

State University

Departament

Psychologia

Podsumowanie

dyscyplina" specjalne psychologia"

TAGI:" Mental upośledzenie dziecka"

spełnione:

st.gr. Pl-106

Anisimow AS

sprawdzone:

Shamanin NV

Vladimir

2009


treść

Wprowadzenie

1. Pojęcie upośledzenia umysłowego

2. Wartość gry dla pełnego rozwoju dziecka

3. Umysłowy rodzicielstwo w grze

4. Opis działalności gra upośledzonych umysłowo dzieci

Wnioski

Lista Literatura


Wprowadzenie

Upośledzenie umysłowe dziecko - poważny test dla całej rodziny. Rodzice często starają się szukać przyczyn nieszczęścia, męczył lekarzy z pytaniami o kto jest winny, że rozwój naruszone. Często oferują swoje wersje, co się stało i to od swojego lekarza potwierdzający. Na przykład, ojciec myśli, że to wszystko moja wina żona, która przeziębiony podczas ciąży, ubieranie" w ich głupota nie jest wystarczająco ciepło, ale mądry." Matka uważa, że ​​winny męża które po pierwsze," czasami trudno napoje", a po drugie," ma Ciotka z padaczką." Wreszcie oboje rodzice często czuje się winny na wszystkich położników i innych lekarzy, którzy rzekomo przeoczyć coś, lub zrobił coś złego. Każdy kurs jest. Jednoznaczna odpowiedź na pytanie:" Kto jest winny?" Zazwyczaj nie. Tak nie trzeba go do tego czasu, aż pojawia się pytanie o możliwość urodzenia następne dziecko. W tym przypadku należy zastosować zarówno matka i ojciec w poradnictwie genetycznym i być nie ekranowane. We wszystkich innych przypadkach szukane winny destrukcyjne. Odzwierciedlają one poczucie winy, próby ułatwić ich doświadczenia. Często spory o sprawców może prowadzić do pogorszenia relacje w rodzinie, a nawet do jej rozpadu.

umysłowo dziecko - kłopoty, a nawet gdyby przyszedł, członkowie rodziny muszą się zjednoczyć i wspierają się nawzajem. Aby nauczyć się akceptować dziecko jak on tam, spróbować stworzyć korzystne warunki dla jego rozwoju, być żądając od niego, ale w ramach swoich możliwości. Inaczej możliwości edukacji" w kulcie choroby", w której rodzice, jak i po za nimi i dzieckiem uważają, że jeśli dziecko nie było szczęście, że w żaden sposób nie powinny się nie powiodła. Z takiego szkolenia, dzieci stają się egoistyczne, złe dostosowany i wyszkoleni. Przy odpowiednim podejściu do dziecka zamknąć bardzo szybko nabywają zdolność do komunii z nim cieszyć, nawet jeśli jest to jego pokorny sukcesy. Korzystne warunki w rodzinie, brak nadmiernego rodzicielska przyczynić się do ambicji rozwoju dziecka. Upośledzonych umysłowo dzieci rozwijają, chociaż ich rozwój ma określoną granicę i nigdy nie dogoni ich zdrowych rówieśników.

umysłowo Dziecko powinno być zawsze przestrzegane w jednym psychiatry, dobrze wiedząc o tym zwłaszcza jego rodzina, rozumiejąc jego możliwości. Rodzice nie powinni pędzi od jednego specjalisty do drugiego, aby podróżować do innych miast i krajów Szukaj Cudownego uzdrowiciela lub medycyny. Właściwy psychiatra, stale Obserwując dziecko, musiał z reguły znacznie więcej niż jeden Gwiazdy konsultacji. Psychiatra okresowo prowadzi opóźniony zabiegi dziecko, które poprawiają jego rozwoju, zapobieganie reakcje nerwicowe towarzyszące. Zatem opóźniony dziecko może być żal rodziny, jej wstyd, przewlekłe czynnikiem traumatyczne i puszki nieść radość, jak inne zdrowe dzieci. Wszystko zależy od postawy wobec niego rodziny, właściwe zrozumienie zadań kształcenia i leczenia, prawidłowe podejście.


1. Pojęcie psychiczne zacofanie

Pod

psychicznego zacofanie ekspertów krajowych zrozumieć trwałe psychiczne- rozwój określonej struktu...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Działka-możliwości gry fabularnej w diagnostyce relacji dziecko-rodzice
  • Podsumowanie na temat: Staje dziecko dziennikarstwa i jego wpływ na psychologii dziecka
  • Podsumowanie na temat: Cechy osobowości z matką dziecka z zaburzeniami rozwojowymi i ich wpływ na ...
  • Podsumowanie na temat: Jeśli Twoje dziecko jest leworęczny ...
  • Podsumowanie na temat: Dziecko często choruje