Monitorowanie rekonesans

Kategoria: Reklama

Benjamin Gilad

Rozdział

z książki" Competitive Intelligence. Jak rozpoznać zagrożenia zewnętrzne i zarządzanie Sytuacja »

ID «Piotr»

- Na przykład, często można zobaczyć etapy prowadzące z korytarza do pokoju?

- Często.

- Jak często?

- Cóż, kilkaset razy!

- Doskonała. Ile kroków tam?

- Jak dużo? Nie zwracać uwagę.

- To jest to, nie zwracać uwagę. A jeszcze nie widziałem! O to chodzi. Cóż, wiedzieć, jakie kroki - siedemnaście lat, bo widziałem i oglądałem.

Sherlock

Holmes i doktor Watson," Skandal w Czechach" 1

Załóżmy pewna firma dostaje odpowiedni proces identyfikacji potrzeb i priorytetów ryzyka, właściwy do prowadzenia zespołu i gry wojenne Lista najważniejszych wydarzeń w jego otoczeniu ryzyka dla 1-3 lata; tj. Horyzont planowania najbardziej odpowiedni dla większości firm w szybko zmieniające się pole. Co zrobić?

Firmy pobyt w fazie analizy, na początku nie są chronione ostrzeżenie. Szczególnie narażone na ten problem, firma amerykańska. Oni zatrudniać wielu pracowników z dyplomem MBA, a raczej to na dużą skalę prace analityczne, nie prowadzi do jakiegokolwiek działania. Prawie 20% Respondenci z Akademii Competitive Intelligence, że ich firmy " Sparaliżowany przez analizę." Jest to szczególnie widoczne w spółkach notowanych na Fortune-100. Wielkość firmy pozwala uczestniczyć w wielu bezproduktywne działania bez obliczu nieuchronnego bankructwa. Tylko na początku lub później analiza bez działania prowadzi do ruiny. Jednakże, nie oznacza to, że nagradzany jest działanie bez analizy. Wiele japońskich firm brakuje umiejętność analizy danych wywiadowczych. Zamiast tego, są one po prostu zebrano Ogromna ilość danych. Brak umiejętności analizy przyczyn uzyskanie dobrych rozwiązań faktycznie wykorzystują małą część z nich Dane, które mogą wyjaśnić wiele niepowodzeń w Japonii w ostatnich latach. Jest oczywiste, że prawda leży w środku pomiędzy tymi dwoma skrajnościami.

Centralny Problem z systemów wczesnego ostrzegania - aby zapobiec niespodzianek. Inny Słowa, strategiczne ryzyko wskazane w fazie analizy, nie powinny zmaterializować przed firma weźmie środki prewencyjne lub, w Co najmniej tak szybko, jak to możliwe. Tutaj monitorowanie ryzyka staje się krytyczny, jak pokazano na FIG. 1.

Fot. 1 PKK:. Krok 2 - monitorowanie rekonesans

Monitorowanie Ryzyko - pracy zespołowej. Jedna osoba, bez względu na to w jaki sposób może on być kompetentny, a co prowadziły wysokie stanowisko lub nie może sobie z tym poradzić. W tym samym czasie, monitorowanie ryzyka nie jest brudny pracy. Być skuteczna, wymaga koordynacji. Potrzebę koordynacji grup roboczych Osoby biorące udział w monitorowaniu istotnych czynników ryzyka oznacza, że ​​decyzja Ten problem powinien być zaangażowany w niektórych zasobów organizacyjnych. Niestety, tutaj większość zachodnich firm nie. Powód? Ich wykonawczy Dyrektor nie ma pojęcia, co robić.

Ten

poważne oskarżenie. Dyrektorzy wykonawczy ludzi inteligentnych i kompetentny (Pomimo odstępstw od tej reguły) dzierżąc ogromną władzę. Jeśli chcą przenosić góry, przenieśli je. Jak to się dzieje, że nie może zorganizować swoje firmy monitorowania ryzyka, które mogą zniszczyć ich kariery, jak pozbawić ich kontroli nad przychodami i dla podwładnych i, co najważniejsze, aby podważyć bogactwa akcjonariuszy?

Objaśnienie leży w dziwnym paradoksem. W badaniu przeprowadzonym Accenture2 i Conferenc Board3 w 2001 roku, którego wyniki były cytowane w Oficjalny Magazyn gazette CI, Towarzystwo Konkurencyjne profesjonalistów Intelligence (Society of Competitive Intelligence Professionals), 506 executive Dyrektorzy (CTJ) z Ameryki Północnej, Europy i Pacyfiku odpowiedział na pytanie o ich strategicznyc...


strona 1 z 16 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Ocena ryzyka za pomocą metody jakościowej i ilościowej analizy ryzyka
  • Podsumowanie na temat: Competitive Intelligence w Rosji
  • Podsumowanie na temat: Competitive Intelligence: produkt nowoczesnych przedsiębiorstw rosyjskich
  • Podsumowanie na temat: Competitive Intelligence w dziedzinie współpracy wojskowo-technicznej
  • Podsumowanie na temat: Ryzyko firmy w ramach ryzyka