Ukryte problemy marketingowe

Kategoria: Reklama

Anatolij Akantinov, Centrum Rozwoju Strategicznego " Marketing Systems" (Mińsk), przewodniczący Gildii zarządu" marketingu" (Białoruś)

Wiele

marketingu i menedżerów w ich codziennej pracy jest zwrócenie uwagi standardowe podejście w marketingu, ale niektóre kwestie marketingowe pozostaje" za kulisami". Ale są one bardzo ważne w działalności zawodowej. Na przykład, takie problemy trudne do zauważenia w obrót, ale ważne skuteczne wyniki w strategii, marketingu kreatywnych pozytywne i negatywne, marketing wewnętrzny.

Kreatywne strategia

Wiele

menedżerów, marketingowców, reklamodawcy mają często do czynienia z firmy Creative na poziomie operacyjnym i taktycznym. I czy stosują go do strategicznych poziom?

Dla

zaczynają rozumieć pojęcia. Co mam na myśli kreatywność, strategii i Kreatywne strategia? Creative - to nietypowe rozwiązania konwencjonalnego myślenia, które prowadzą do skutecznej realizacji tego zadania. Strategia - jest kierunek firmy sprawia, że ​​najlepsze wykorzystanie możliwości rynkowe i zasoby firmy. Kreatywne strategia - to niestandardowe kierunek firmy, który umożliwia optymalne i skuteczny sposób, aby osiągnąć rezultaty.

Wszystko

są od dawna używane do kreatywnych pomysłów na poziomie operacyjnym, tj. tworzenie charakterystyczne cechy w narzędziach marketingu: reklama, pakowane w specjalne promocje. Opracowuje obecnie nowy kierunek marketingowy - wirusowy, partyzancki, dotykowy marketingu. Twórczy pozwala na mniej pieniądze, aby osiągnąć większy sukces, a przynajmniej na równych warunkach konkurencji zmagają się wyróżniać.

Na

poziomie taktycznym tylko zaawansowanych marketingu używać twórczej. W ramach tych poziom odnosi się do tworzenia i stosowania marketingu niestandardowego instrumenty lub ich kombinacji: w dystrybucji, zapasów, cen, promocji. W rzeczywistości elementy te są opisane w planie obrotu. Ale czasami życie sprawia, że ​​swoje własne regulacje i muszą natychmiast reagować na konkurentami w wojnę cenową czy też w nowym otoczeniu ekonomicznym, w którym mieści się Rynek: dostosowanie strategii produktu i zwiększenie lojalności klientów. Ten kreatywny marketing jest tworzony na podstawie dobrej znajomości rynku i wystarczające doświadczenie w marketingu. To jest stosowanie kompleksu Instrumenty osiągnąć najlepszy wynik.

Rzadko

kto korzysta z poziomu strategicznego kreatywności. Jest przywilejem zwykle Dyrektor i właściciel, ale rola marketingu jest również bardzo ważne, szczególnie w Kryzys. Wiele osób nie może patrzeć na działalności w zakresie kreatywności. Zazwyczaj strategia patrząc przez pryzmat liczb, technologia, coś więcej materialne i liczy, i to jest na pewno prawidłowe. Jednakże, istnieje wiele Na przykład, gdy firma pomyślnie rozwijać dzięki dobrym pomysłem, nietypowe narzędzia marketingowe.

pamiętam Na przykład, firma tytoniowa Petersburg Nevo Tabak, który postanowił wejść na rynek rosyjski z klasy papierosy Członkostwo Premium. Wykonane marketingu badania, eksperci odkryli, że większość Rosjan nie ufa jakości papierosy premium w Rosji. Następnie eksperci zwrócił uwagę na produkcji tych krajów, do których konsument będzie zaufanie. Znalazło się w USA, Europie, Japonii, itp. Po namyśle, że to postanowił stworzyć rosyjsko-amerykańska joint venture, a dopiero potem wydać papierosy premii na rynek rosyjski. W tym przypadku Marketing podyktowane zmiany własności przedsiębiorstwa, a także do tworzenia Strategia marketingowa zastosowano należący do kraju.

Ciekawe

Podejście zaproponowane przez autorów książki" Strategia blue oceanów": wszystkie konkurencyjne Rynki rankingu szkarłatnych morzach i błękitnego oceanu - jeden, gdzie przynajmniej część nie ma konkurencji. Na tej podstawie, autorzy proponują utworzenie nowego W przeciwieństwi...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Strategia marketingowa (cykl Produkt Zhittevy, strategii marketingu)
  • Podsumowanie na temat: Strategia cenowa w marketingu
  • Podsumowanie na temat: Strategia marketingu międzynarodowego jedzenie
  • Podsumowanie na temat: Strategia marketingu zarządzania bankiem komercyjnym
  • Podsumowanie na temat: Reklama jest częścią marketingu bankowego