Analiza pozytywny wpływ na ogólne doświadczenie przedsiębiorstwa

Kategoria: Reklama

Peter Cheverton, rozdział z książki" Praca z klientów VIP»

Analiza

pozytywny wpływ (AP)

Ten

Narzędzie jest przeznaczone do tie dogłębne zrozumienie wartości dla klienta i jego reprezentacja z bodźca do działania. On ma na celu odpowiedzieć na pytanie: jaki zestaw działań w organizacji spowoduje pozytywny wpływ, wywierane na całkowitą doświadczenia firmy klienta?

Rozważ

Przykład. Podróży samolotem w klasie biznes z Londynu do Nowego Jorku. Dlaczego latać w klasie biznes? Bo wtedy rozprzestrzenia szampana? Raczej nie. Bo nie ma szersze siedzenia? Być może, ale na pewno to nie jest główny powód. Prawdopodobnie robisz to, będąc pewnym, że sposób można dostać się do pracować najlepiej kształt. Jesteś handlowcem i chcesz zawrzeć umowę. Podróż w klasie biznes zwiększa swoje szanse na sukces.

Bardzo

ważne jest, aby zrozumieć (jeśli nie podróży lotniczych business) dla dwóch powodów:

1. Jeśli ludzie płacą za zwiększone prawdopodobieństwo" transakcji", a nie tylko dla Szerokie siedzisko, mogą być skłonni zapłacić więcej - one postrzegane wzrost wartości.

2. Jeśli klienci chcą" dogadać", a następnie w celu poprawy ich SOP To zajmuje więcej niż dobry lot. Może to obejmować transport na lotnisko, łatwość rejestracji, przyspieszenie kontroli przejściu i służby bezpieczeństwa status imigracyjny w USA, bagażu, spotkań biznesowych, zapewnienie pasujących przesiadki, i wreszcie, że gwarancja nie slyagut zimną następnego dnia (i wierzą, że jest to konieczne złapać ją w samolocie).

Mamy

wiedzieć, jakiego rodzaju klientów doświadczenie poszukiwania i mamy już pewne wskazówki rozwikłać, jak możemy zapewnić pozytywny wpływ na niego.

Tak Wiem, o czym myślisz - co do statusu i poczucia własnej wartości, a nie dlatego, że osób podróżujących w klasie biznes? Dla wielu, to jest przyczyną, ale firma lotnicza stanowią kolejny segment spotkać potrzeby, które wymagają różnych działań. W tym przykładzie, naszym celem segmentu są" ludzie biznesu z poważnymi zamiarami."

Jednym

ponadczasowe cuda linie lotnicze w biznesie jest, że nadal sprzedawać swoje usługi całkowicie różnych klientów, co jest spowodowane segmentowa Propozycje z ogromnej różnicy w cenie - i robią to w ramach ograniczony obszar poszczególnych statków powietrznych, które jednocześnie budzi wszystko pasażerowie ponad ziemi i w taki sam sposób w tym samym czasie, aby je wszystkie w ust mielonej powołanie. Wyjaśnienie, oczywiście, leży w koncepcji SOP i analizy pozytywny wpływ (APP).

zwiększyć łańcuch wartości

Definiowanie

SPO klienta (w tym przypadku, celem" cena"), następną rzeczą do nie - wymienić wszystkie działania muszą przejść przez swoje Klient, aby robić interesy z tobą i na swój SOP. To jest możliwe zwany proces łańcucha, lub zwiększyć łańcuch wartości.

W

Tabela. 1 opisuje typowe rodzaje działań związanych z podróży lotniczych, z Początkowe odniesienie do lotu do podróży powrotnej.

Podczas

wszystko jest dobrze: wiemy, co stoi nasz klient.

Następny

etap - spróbuj zrozumieć, co złego może się zdarzyć na każdym etapie procesu, to jest to, co każdy etap procesu może stać się przyczyną do obciążenia lub niezadowolenie. Po tym, należy spróbować zidentyfikować działania, które może mieć pozytywny wpływ na SPO klienckich, które nazwaliśmy" Celem zawrzeć umowę."

W

Tabela. 2 znajduje się lista potencjalnych problemów i niektórych możliwych działań które mogą mieć pozytywny wpływ.

Konechno, nie wszystkie pomysły będą pracować, aby pozytywnie wpływać, ale nie powinniśmy próbować spróbować wszystkiego. Później w tym rozdziale pochodzą z dokładnym procesie analiza i selekcja, jak obecnie należy rozumieć, że ten...


strona 1 z 9 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pozytywny wpływ mediów na proces kształcenia w okresie dojrzewania
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Pozytywny i negatywny wpływ inwestycji zagranicznych na gospodarkę gospodar ...
  • Podsumowanie na temat: Pozytywny wpływ kultury fizycznej i sportu na wyniki w nauce uczniów
  • Podsumowanie na temat: Jaki jest wpływ na odbiorców tekstu dziennikarskiego