Aspekty marketingowe sieci między przedsiębiorstwami w Rosji

Kategoria: Reklama

SP Kusch, AA Afanasyev, Wydział Zarządzania

W

Artykuł analizuje aspekty marketingowe rozwoju sieci między przedsiębiorstwami w Rosji na podstawie autorzy badania 56 rosyjskich firm Region północny zachód, reprezentujących różne branże. Ślady cech i tendencji między przedsiębiorstwami sieci w Rosji. Klasyfikacja poziomów zarządzania marketingu firma w ramach sieci interfirm stosunki, uważane z punktu widzenia ogniskowej firma. Czynniki wpływające na efektywność zarządzania Firma marketingu relacji i sieci pomiędzy przedsiębiorstwami, w oparciu o wyniki Badanie ocenia stopień rozwoju każdego z nich. W Wniosek zawiera praktyczne porady.

Dla

przez ostatnie 20 lat nastąpiły istotne zmiany jakościowe w praktyce firma, która wyjaśnia szybki rozwój teorii marketingu vzaimootnosheniy.1 obecnie firm, w tym rosyjskim, na stworzyć przewagę konkurencyjną coraz zatrudniają strategii Istotne w niniejszym dynamicznego teoretycznej. Tworzenie rosyjsku Firmy skuteczne sieci między przedsiębiorstwami w wyniku rozwoju marketingu związek przyczynia się do trwałej przewagi konkurencyjnej na rosyjskich i międzynarodowych rynkach. Jak pokazuje doświadczenie międzynarodowe, wyższe efektywności współpracy między firmami, wyższy poziom ich konkurencyjność.

W

Wydaje się więc pilne rozważenie budowy i Firma Zarządzanie relacjami z członkami sieci jako nowy marketing strategie rozwoju firm rosyjskich. Z naszego punktu widzenia, jednym z najbardziej obiecujących obszarów badań w tej dziedzinie jest analiza marketingu Firma podchodzi na różnych poziomach zarządzania relacji marketingowej partnerów i oceny ich skuteczności.

W

Pierwsza część tego artykułu prześledzić powstawanie teorii marketingu relacje; Po drugie - analizuje teoretyczne podstawy nauki; w Trzeci - omawia cechy rozwoju sieci pomiędzy przedsiębiorstwami rosyjskimi firmy; w czwartym - opis badań skuteczności Interakcja między firm i wyniki podano. Podsumowując sformułowanej Niektóre wnioski i zalecenia dla działań.

Formacja teorii marketingu relacji

termin " Marketing relacji" został ukuty w rewolucji naukowej L. Berry w 1983 roku [Berry, 1983]. Jednak w 1950-1960 gg. ilość prac, które mają bezpośrednie znaczenie dla teoria relacji marketingu [McGarry, 1950; 1953; Alderson, 1965]. W dalsze prace A. Adler i J. Arndt doprowadziły do ​​stosowania pojęć marketingu relacji w zastosowaniu do rynków przemysłowych [Adler, 1966; Arndt, 1979]. Szczególnie intensywne badania w tej dziedzinie przeprowadzono z pod koniec 1970 roku. W Stanach Zjednoczonych liczba uczonych badali długoterminowe wewnątrzgrupowych relacje na rynkach przemysłowych [Wilson, 1978; Levitt, 1983]. W Europie pod koniec 1970 roku. Przez dwie dekady wdrażania międzynarodowych Projekt badawczy Grupa IMP (Marketing przemysłowy i zaopatrzenie) na Badania marketingu przemysłowej i zamówień [HÅKANSSON, 1982; Hallen, Johanson, Seyed-Mohamed, 1991; Anderson, Hakansson, Johanson, 1994].

Pierwszy

Prace IMP Grupa koncentruje się na podwójne relations firm [Turnbull, Cunningham, 1981; Hakansson, 1982] dalszej analizie Szerszy zakres stosunków między przedsiębiorstwami w setyah2 [Turnbull, Ford, 1996]. Podejścia badawcze w marketingu sieciowym na rynkach przemysłowych Doprowadziło to do pojawienia się nowych pojęć, takich jak struktury sieci, pozycja firmy w Dynamika sieci i sieci [Hakansson, Snehota, 1989].

Teoretyczne

Kwestie współpracy w sieci między przedsiębiorstwami są uznawane i rosyjski naukowcy. A. i A. Sterlin Ardishvili [Sterlin, Ardishvili, 1991] i B. Katkalo [Katkalo, 1999] analizowali problem rozwoju struktur sieciowych jako nowe formy organizacyjne zarządzania. W niniejszej pracy, O. Tretiak i M. Rumjantsevoj [Tretiak, Rumiancew, 2003] przeprowadzono kompleksową analizę podstawowych interpretacji Zjawisko sieciowych ...


strona 1 z 14 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Usługi marketingu relacji i sieci dystrybucji usług
  • Podsumowanie na temat: Wdrożenie technologii sieci komputerowych w międzynarodowej marketingu Mark ...
  • Podsumowanie na temat: Podstawy zarządzania przedsiębiorstwami w Japonii. Firma TOYOTA
  • Podsumowanie na temat: Regulacja stosunków między przedsiębiorstwami
  • Podsumowanie na temat: Formy interakcji między dużymi i małymi przedsiębiorstwami