Segment rynku masowego z soków, nektarów i soków

Kategoria: Reklama

Kislitysn Alexander, szef Retail Audyt, inFOLIO Research Group

Audytu Segment rynku masowego z soków, nektarów i soków

W

Marca 2010 r., specjaliści firmy przeprowadziła badania rynku Moskwy soków, nektarów i soków. Jak oczekiwano, największe segmentu masa sprawdzonym.

Metodyka

Badania oparto na inF4Retail metodologii, która opiera się nie tylko w sprawie stosowania podstawowych metod matematycznych i statystycznych, ale także analizy opracowane wskaźniki ilościowe i cenę Polityka prowadzona towarowymi asortyment (dalej m / m). Dawniej wszystkim FCPP (Focus z warunkowo postrzeganej ceny) - postrzegana ostrość warunkowo ceny - miarą cenie że współpracownicy konsumentów z produkty w ramach badania t / m. Tak więc, mimo faktu, że każde postrzeganie przez konsumentów ma swoją cenę t / m, to zwykle jest Zakres od pięciu do dziesięciu procent odchylenia od FCPP.

Nie

mniej istotną rolę w określaniu odpowiedniego stosunku objętości danych odgrywa CPP (Cena Warunkowo postrzegane), który ocenia koncentrując Zakres t / m Wyższy wskaźnik, lepiej zakres ogniskowania. Z wysoki koszt asortymentu koncentrując szczególności Marka jest praktycznie niezależna od formatu obiektu handlowego (dalej t / o) i Polityka sprzedawcy.

Dzięki

Zastosowanie metody w badaniu przeprowadzono analizę polityki cenowej producenci i detaliści, badanie asortymentu w grupy towarowej" soki, nektary i napoje sok", poziomy identyfikujące firm dystrybucyjnych i produkcyjnych należących do nich t / m, rozdzielczości rzeczywista reprezentacja produktu na półkach (stoi), ocena Działania marketingowe i trade-Zakres ostrości, znamienny pozycjonowanie marki. Wszystko to umożliwiło ustanowienie obiektywnego modelu Rynek kapitałowy z soków, nektarów i soków, a także określić opisuje położenie każdej marki i opracowanie zaleceń dla graczy rynku, aby zwiększyć efektywność promocji produktów w kanałach dystrybucji.

Na segmentacji

Jednym

zidentyfikowanych cechy rynku soków stała się bardzo wysoka zmienność cen produktów (ponad 1500 rubli. dla Conv. litr), które doprowadziły do ​​segmentacji struktura w którym było miejsce tylko trzy segmenty - masa, SUPER PREMIUM i dodatkowych Premium-segmenty. Z kolei masa do segmentu składa się z więcej niż 80% Prezentowane produkty w kategorii badawczej, która logicznie podzielone na trzy cena nisza (niskie, średnie i segmentu premium). Jest bardzo ważne, że nawet wśród Główni gracze na rynku praktycznie nie ma marek skierowanych do określonych Grupa zadaniowa ds. czynnika cenowego.

Rysunek

. 1 Cena pozycjonowania t / m - liderzy na rynku soków, nektarów i soków

Msza Segment

Pomimo

niska aktywność graczy w dolnej niskiej segmentu jest najbardziej nasycony w segmencie masowym uogólnionego, natomiast przedstawiciele środku i Premia rozłożone względnie równomiernie na indeksie cen. Jak Liderzy rynku marki prezentowane w" wyidealizowany» niskie, średnie i segmentu premium, odrębne badania z nich nie jest możliwe.

Dla

Koszty szerokiego asortymentu linii nie zawsze jest optymalna (w kategoriach branding) zmiany polityki cenowej pozycjonowanie silnych graczy bliżej segmentu masowej osad. Jest to szczególnie widoczne w marki dystrybucyjne w poziomie działalności dystrybucyjnej i handlowej do obrotu: Większość marek są promowane do górnej niskiej, środkowej i dolnej segmentu premium. Jednakże, jeśli w górę" premium" nadal pokazuje jedną silnym graczem (marka" Agusha"), to nie ma takich niższe niskie, co prowadzi do okazją do zwiększenia udziału w rynku kosztem producenta i aktywne wyjście branding, wyraźnie pozycji w tym przedziale cenowym.

księgowe FCPP zamiast średniego poziomu cen zdecydowanie zmienia pozycję niektórych marek. Wskaźniki dla poszczególnych marek różn...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Warunki przygotowania naparów, nalewek, soków i innych form gotowych produk ...
  • Podsumowanie na temat: Przeprowadzić badania rynku, aby segmentacji rynku i pozycjonowanie produkt ...
  • Podsumowanie na temat: Analiza firmy do produkcji soków "Bingo"
  • Podsumowanie na temat: Dochodzenie marek na rynku produktów mięsnych Rosja
  • Podsumowanie na temat: Segmenty rynku, badania