Handel internetowy w Rosji

Kategoria: Reklama

PricewaterhouseCoopers

Badania prowadzone w PricewaterhouseCoopers Rosji w serii badań rozwój rosyjskiego sektora detalicznego i dóbr konsumpcyjnych. Autorzy badania podkreślają, że na całym świecie gwałtownie wzrosła poziom penetracji sieci społecznych, publiczności, która nie jest już w wieku ogranicza się do młodzieży. Przedstawicieli biznesu, w tym handlu detalicznego firmy handel i produkcja dóbr konsumpcyjnych, jest ponowne ich postawy do sieci społecznych i bardziej poważnie traktują je jako nowy Kanał informacyjny, rozwija się w obecności różnych wykonaniach tego miejsca. W tej sytuacji uczestnicy rynku marketingu interaktywnego ważne, aby zrozumieć, jak rosyjscy konsumenci są skłonni do korzystania social media w tym nowe zdolności, jako że odnoszą się do reklamy w Internet i jak dokonać zakupu online.

Metodyka

Badania PricewaterhouseCoopers w Rosji opiera się na ankiecie przeprowadzonej przez agencję Romir. W październiku 2009 r. przeprowadzono ankietę online ponad dwa tysiące Rosyjscy internauci w miastach o liczbie ludności ponad milion osób (Moskwa, Petersburg, Jekaterynburg, Kazań, Niżny Nowogród, Nowosybirsk, Omsk, Rostów nad Donem, Samara, Ufa, Czelabińsk).

W

Października 2009 przeprowadzono ankietę więcej niż dwa tysiące rosyjskim Internauci w miastach o liczbie ludności ponad milion osób (Moskwa, Petersburg, Jekaterynburg, Kazań, Niżny Nowogród, Nowosybirsk, Omsk, Rostów nad Donem, Samara, Ufa, Czelabińsk). Prawie 40% respondentów - jest osób w wieku od 26 do 35 lat. Odsetek osób z miesięcznym dochodem ponad 25 tysięcy rubli było 30%.

Przez

tego badania analizowano biorąc pod uwagę następujące kwestie opinie z różnych grup wiekowych i społecznych:

Stopień rozprzestrzenianie się handlu elektronicznego wśród internautów,

Podstawowe

Zalety e-commerce;

Czynniki hamujących rozwój handlu elektronicznego;

Attitude Publiczność do różnych rodzajów reklamy internetowej,

Zachowanie użytkowników w Internecie,

Wpływ opinie innych użytkowników i reklamy internetowej na konsumenta;

lojalnościowy użytkowników mediów społecznościowych jako źródła informacji o produktach i usługach.

Wprowadzenie

handel internetowy - Czy szybko rozwijające się na całym świecie. W związku z aktywnym rozprzestrzenianie się szerokopasmowego dostępu do Internetu na rynkach wschodzących takie jak rynki krajów BRIC (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny), przed Firmy z sektora detalicznego otworzyć zupełnie nowe rynki. Internet daje też większe możliwości badania konsumenckiego produkty, tak aby konsument mógł szybko zapoznać się z produktami i ustalenie, czy towary oferowane przez lokalnych przedsiębiorców, produkcja wysokiej lub niskiej jakości. Tak więc, promocja biznesu Internetowej i internetowej sprzedaży może być" błogosławieństwem i przekleństwem».

rynku Handel internetowy w Rosji nie jest tak rozwinięta jak w Europie Zachodniej czy Ameryka Północna. Aby uzyskać jaśniejszy obraz rynku rosyjskim, którego wielkość szacuje się na ponad 100 mld rubli, nauki, podczas których uzyskał szereg interesujących wyników, w szczególności:

80% respondentów kiedykolwiek dokonali zakupu w sklepie internetowym,

najbardziej popularna forma płatności jest nadal pobranie towary, choć coraz częściej stosowane, a to jako formę płatności elektronicznych płatności,

Niepewność wiarygodność sprzedawcy i jakość usług dla dostawy towarów - główne czynniki zachowaniu potencjalnych klientów sklepów internetowych z zakupów w sieci,

Społecznej media mają istotny wpływ na decyzje internautów popełnienie konkretnego zakupu. Członkowie sieci społecznej jest znacznie bardziej prawdopodobne, aby zaufać Według innych uczestnik...


strona 1 z 12 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Odkrywając opinie użytkowników na całym świecie sieć komputerowa Internet p ...
  • Podsumowanie na temat: Rozwój handlu detalicznego w Rosji towarów konsumpcyjnych
  • Podsumowanie na temat: Rozwój rynku reklamy internetowej jako element społeczeństwa informacyjnego
  • Podsumowanie na temat: Czynniki, które zachęcają potencjalnych nabywców do zakupu produktów przez ...
  • Podsumowanie na temat: Badania marketingowe w handlu hurtowym, jako przykład zintegrowanych komple ...