Antychryst i czas jego przyjścia

Kategoria: Religia i mitologia

ks. Oleg Davydenko

Prezentacja Antychryst w świetle Pisma Świętego i Tradycji

się Przedrostek" anty" (Anty) w języku greckim może mieć dwa znaczenia: " Przeciw" i" zastąpić". Zarówno w odniesieniu do antychrysta wartości są właściwe, ponieważ Antychryst, według nauczania Kościoła, nie wróg Chrystusa, a z drugiej strony, ktoś, kto próbuje postawić się w miejscu Chrystus. W Svsch. Pismo Święte jest nazwa używana na dwa sposoby. W najszerszym znaczeniu, słowo" antychryst"- To jest po prostu" nie uznaje Ojca i Syna" (1 J. 2, 22)," I każdy duch, który nie wyznaje Jezusa Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga, ale jest to duch antychrysta ..." (1 Ying. 4, 3), to jest ktoś, kto zaprzecza, męskość i synostwo Jezusa Chrystus może być nazywany antychrystem. W tym sensie" , ... są dużo antychrystów ..." (1J. 2, 18). Ale w sensie ścisłym, to nazwa stosowane w odniesieniu do konkretnej osoby, która mówi również się. Jan Ewangelista:" ... słyszeliście, Antychryst przyjdzie ..." (1J. 2, 18).

W

Historie były opinie, że Antychryst nie jest osobą, ale tylko niektóre bogovrazhdebnaya siła. Niniejsza opinia została wyrażona na przykład Marcin Luter; na Rosyjski gleby to powielana bespopovtsy-łuparki. Święty Jan Damasceński (.. Dokładna ekspozycja ... Vol. 4, Ch 26) pisze:" Musisz wiedzieć, co należy Antychryst przyjść, choć Antychryst jest i każdy kto nie wyznaje, że Syn Boży przyszedł w ciele, ale w sensie właściwym i głównie Antychrysta nazywa ten, który przyjdzie do końca świata." Svsch. Pismo naucza o Antychryst jako konkretnej osoby, Pan mówi do Żydów:" ... się we własnym imieniu, on będzie wam dane" (J 5, 43). Paweł nazywa Antychryst:" człowiek grzechu, syn zatracenia" 2 Tes. (2, 3).

Przez

legenda, Antychryst będzie pochodzić z narodu żydowskiego i będzie potomkiem Dana, jeden z 12 synów Jakuba. Proroctwo patriarchy Jakuba na temat Dana i jego potomkowie brzmi następująco:" Dan będzie wężem na drodze, dodatek w Ścieżka, która gryzie obcasy konia, tak że jeździec musi spaść do tyłu. Twoja pomoc na nadzieję, Panie!" (Rdz 49, 17-18). Nie mniej straszne słowa Dana Zawiera Prorok Jeremiasz," od Dan słychać było jego parskanie koni z głośno rżenie jego ogierów cała ziemia drżała; i przyjść, i pochłonął ziemię i wszystko, co jest w to miasto i tych, którzy mieszkają w nim" (Jr 8, 16-17).

W

Objawienie. (Rozdział 7) listy złapanych ze wszystkich pokoleń Izraela, oraz wymienione plemiona nie wspomniano pokolenia Dana, który jest również uważany za ukryte odniesienie do faktu, że z pokolenia Dana będzie Antychryst.

Nie

fałszywe przekonanie, że Antychryst będzie ucieleśnieniem szatana, tak jak Pana przyjął ciało z Dziewicy, i szatana w ostatnim czasie również wyraz w osobie. Niniejsza opinia nie jest podzielana przez Kościół prawosławny. Święty Jan Damasceński (dokładna Opis ... książki. 4, Ch. 26) pisze:" Nie rób człowiek sam diabeł, jak Tak jak Bóg stał się człowiekiem, niech nie będzie! Ale człowiek rodzi się z nierządu i obejmie wszystkie działającego Szatana, Boga, przewidując przyszłe korupcji będzie cierpieć diabeł w nim żyć." Słowa św. Jan Damasceński zgodne z nauczaniem Svsch. Pismo o Antychryście" , którego przyjście jest po działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i cudów" leżących (2 Tes. 2, 9).

Nazwa Antychrysta jest znana, znana jest jedynie przez jego numer -" 666". Przez svschmch wyjaśnienia. Ireneusz," jego nazwisko jest znane, ponieważ niegodny być unheralded przez Ducha Świętego" (Przeciw herezjom, Bk. 5, Ch. 30).

zdarzenia, bezpośrednio poprzedza nadejście Antychrysta, będzie brać" na środowisko teraz trzyma" (2 Tes. 2, 7). Słowa te wymagają dostępu Tekst w języku greckim. W art. 6 mówi:" Teraz wiesz, że nie pozwala objawia się w swoim ...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Dmitrij Merezhkovskii: Chrystus i Antychryst
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Antychryst
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...