Mit jako dominującej formy kulturowe archaicznym społeczeństwie

Kategoria: Religia i mitologia

Mitologia - Historycznie pierwszą formą kultury duchowej. Występuje bardzo wcześnie etap rozwoju społecznego. Wtedy ludzkość w postaci mitów, legend tj. legendy starał się odpowiedzieć na wszystkie pytania z niepokojem do ludzi. Znaczna część Mitologia były mity kosmologiczne wszechświata urządzenie dedykowane, pojawienie najważniejszych zjawisk przyrody, zwierząt i ludzi. Jednakże wiele uwagę zwrócono na różnych etapach życia ludzkiego mitów, tajemnic urodzenia i śmierć, wszystkie rodzaje testów, które czekają na człowieka w jego życiu ścieżka. Szczególne miejsce zajmują mity o osiągnięciach ludzi: co ogień, wynalazek rzemiosło, rozwój rolnictwa, udomowienie zwierząt, itp.

Mit - Jest to pierwsza forma duchowego rozwoju świata, jego graficzny i symboliczny Powielanie i wyjaśnienie Mit zamówienia świadomy świata, przemienia chaos w przestrzeni, a tym samym stwarza możliwość zrozumienia świata jako swego rodzaju zorganizowana całość, przedstawia je w prosty i przystępny sposób

Interpretacja antropomorficzne wszechświata mitologia. Wszechświat jest obdarzony cechami, które scharakteryzować ludzkie istnienie.

charakterystyczne mitem jest określenie punktu subiektywnej i obiektywnej rzeczywistości. Postacie mitologiczne obdarzony istotności, rozumiane jako faktyczne istniejących. Oznacza to, że mit podstawie osoby z takim bliźniaczych świat, gdy człowiek jeszcze nie odróżnia psychologiczne znaczenie i sens rzeczy ich obiektywne właściwości i postrzega zjawiska przyrody jako ożywionej stworzenia.

Mitologiczny

rozumienie świata w zasadzie nie jest racjonalne, i emocjonalny i zmysłowy charakter. Semantyczne jednostki mitologiczne myśli nie są koncepcje i zbiorowe zrozumienie. Te reprezentacje nie tworzy się na podstawie analizy logicznej, syntezę doświadczeń i zgodnie z prawem partitsipatsii (własność). Świadomość jest psychologiczny asocjacyjne związek semantyczny jest postrzegane jako sposób na warunkowości widocznych rzeczy.

Zawartość mitologiczny mistyczne myślenie jak oko nie odzwierciedla cel właściwości i relacje, i opiera się na wierze w komunikacji i svephestestvennye Relacje i wyraża święte znaczenia i wartości, które są przyjęte dane wspólnota ludzka (płeć, plemienia).

Mit zazwyczaj łączy w sobie dwa aspekty - diachronic (opowieść o przeszłości) i synchroniczny (stosunek teraźniejszości i przyszłości). W ten sposób za pomocą mit nadana przeszłości teraźniejszości i przyszłości, i to stanowi duchowe połączenie pokolenia.

W

poprzednia dyskusja, skupiliśmy się na funkcji etiologicznego mit. Mit wyjaśnia, co dzieje się na świecie, jednak mit - nie jest oryginalna forma wiedzy, a szczególny rodzaj duchowego i praktycznego rozwoju świata, specyficzne Graficzny semantyczne, synkretyczne widok zjawisk przyrody i życia zbiorowego. W micie, jak najwcześniejszej formy kultury ludzkiej, w połączeniu Podstawy wiedzy, przekonania religijne, emocjonalne, moralne i estetyczny ocenę sytuacji. Jeśli stosuje się do mitu możemy mówić o wiedza, słowo to ma sens, nie tradycyjne uzyskanie wiedzy, postawa, zmysłowy empatia.

W

mit graficzny symboliczne odtworzenie i wyjaśnienie zawsze skutkuje Działanie nakaz. Znany angielski antropolog B. Malinowski, Mit, jak to miało miejsce w prymitywnej społeczności - nie jest to historia, która powiedzieć, ale rzeczywistość, którą żyją. To nie jest ćwiczenie intelektualne lub twórczości artystycznej i praktyczny przewodnik do działania prymitywne zbiorowy. Problem mitu nie jest po prostu dać człowiekowi wiedzę lub wyjaśnienia. Mit służy do uzasadnienia pewne publiczne udogodnienia, aby zezwolić na pewne rodzaje przekonań i zachowanie.

Mity zatwierdzić akceptację w społeczeństwie systemu wartości, i utrzymywane usankcjonowane pewne standard...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Problemem jest to, jako forma rozwoju wiedzy w orzecznictwie
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: Vremyaonika. Teoria, która przeznaczona jest do zmiany warunków życia ludz ...
  • Podsumowanie na temat: Mity starożytności i pochodzenia świata i ludzi. Cechy mitologiczne reprez ...
  • Podsumowanie na temat: Bankructwo jest osoba prawna, jako sposób, aby zlikwidować