Małżeństwo jako prorockiej posługi

Kategoria: Religia i mitologia

Nikita Struve

I

powiedział tematem jego raportu," Małżeństwo jako prorockiej posługi", a następnie wszedł do przerażony czelność używać słowa odpowiedzialność" prorocze", do którego powinny być zawsze traktowane z wielkim umiarem. Ale, że tak powiem," głośność" ten tytuł przyszedł mi do głowy, wysokość chrześcijańskiej doktryny małżeństwa, zwłaszcza - W czasie kryzysu, który ulega instytucji małżeństwa w naszym bardzo społeczeństwie zsekularyzowanym. I nie jest jasne, czy to na granicy sekularyzacja! W tym sensie, byłego komunistycznego społeczeństwa postateisticheskoe kraje, w których więcej niż pół wieku, Bóg wydaleni ze świadomości ludzi, a nasze, West, w Ogólnie rzecz biorąc, nie różni się między sobą. Nie są one bardzo różne religijna ignorancja mas. Kiedy mówię o mas, oczywiście, na myśli masa studentów, od dłuższego czasu i uczył się z jakiegoś horroru obserwował rosnący ignorancja religijna zachodnich uczniów i studentów, którzy mają przypomnienia apostoł Paweł nazywa zdziwienie: i kim jest ten facet? Według ignorancji religijnej, świeckie fundamenty luzu, (Oczywiście, nie trzeba idealizować fundamenty odwieczne - mieli dużo hipokryzji - Ale i tak, były one wyglądała fundamenty), w odniesieniu do rozwodu (w Paryżu około dziesięć lat temu, jedna trzecia małżeństw kończy się rozwodem, jest dzisiaj pół) dane zgadzają się z tych, których spotykamy na Rosji, Ukrainie - W krajach postkomunistycznych.

I

Ja myślałem, że małżeństwo chrześcijańskie jest charakter" proroczy" jest w Poczucie, że zwiastuje dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek. W rzeczywistości, zawsze nosił ten znak, ale dziś, w obecnym ponadnormalnej rzeczywistości może bardziej niż kiedykolwiek.

W

monastycyzm razem, kiedy to pojawił się i rozszerzone w IV. było prorocze instytucja. Mimo, że istniała i istnieje określone kategoria religijna w prawie wszystkich religii, ale w historii chrześcijańskiej Kościół był monastycyzmu jest proroczy. Takie publiczne instytucja jak małżeństwo, nie mógł go nosić, ale w dzisiejszych czasach to właśnie zaczyna i pozyskiwania tej wartości. Radykalna zmiana na Wschodzie rozpoczął się w komunistycznej kraje w związku ze zwycięstwem rewolucji i ideologii marksistowskiej. Następnie, płynął po Europie z północy Szwecji, gdzie triumfował hedonistyczny totalizirovannogo formę kapitalizmu. I tam, i tam towarzyszył bezpośrednie lub zaprzeczenie zasady religijnej w małżeństwie, lub bardzo osłabione. Następnie były przyczyny techniczne. Nie możemy nazwać je ujemne, ale ułatwiać i wzmocnione zmianę obyczajów (mam na myśli rozkład masy jest niemal całkowicie nieszkodliwe antykoncepcyjne, które dozwolone wyłącznie Sever życie seksualne i misją tego życia).

Socjalistyczna ideologia całkowicie podważyć lub zniszczyć rodzinę, na początku, co najmniej sprawa. Engels uważał, że monogamia jest oddzielone od chęci i mnoży, przeniesienie majątku do ich potomstwa. A w perspektywie dzieci marksistowskich rodzice nie należeli tyle jako społeczeństwo, które jest, w końcu - Stan. Wszelkie radykalna rewolucja uwalnia człowieka od początku narzucone przez społeczeństwo i własnych ograniczeń. W pierwszych latach październiku Rewolucja łatwiej było się rozwieść, niż do zmiany mieszkania. Ale stopniowo Stan kładzie rękę na prywatność obywateli i próbuje dostosować. Ogólnie rzecz biorąc, kwestie miłości, cztery kwestie, problemy rodzinne nie były Przewiduje ideologię marksistowską, należały do ​​tych samych szerokich obszarach życia ludzkiego, z których marksizm i myślałem o tym,. Jedyną rzeczą, która może pochodzić w całości zorganizowanej socjalistą stan - jest regulowanie stosunku miłości. Kupony miłości w pewien czas wyznaczony organ został umiejętnie pokazuje Eugene Zamiatina...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: Ceks - to nie jest miłość. Ale bardzo duży udział miłości ...
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...