Mity astralne

Kategoria: Religia i mitologia

Astral Mity - mity o gwiazdozbiorów, gwiazd, planet (w szerszym sensie - jak lunarnye mitów słonecznych i mity). Pojęcie to jest szersze niż astrolatry ponieważ tylko część mitów astralne charakterze religijnym.

W

typologicznie wcześnie grupy A. gwiazdek i prezentowane są często konstelacje zwierząt, często w takich mitach pytanie dotyczące zwierząt łownych. Bardzo Typowym przykładem w tym względzie - Evenki złożenie. W mitologii nieba - to Taiga góry świata, w którym żyje kosmiczną łosia Heglun każdego wieczoru Porywaniu i dmuchanie w gąszczu Słońca. Cztery gwiazdy Wielkiej Niedźwiedzicy rozumiane jako Hegluna stóp i trzech gwiazd Bucket konstelacji - łowca (lub trzech myśliwych), a czasem - jak mityczny polowania na niedźwiedzia manga łosia. Ursa Minor jednym wykonaniu Evenk AM Wygląda jak cielę, Mleczna Sposób - jako szlak narciarski Hunter-niedźwiedź, łoś, mięso najadły. Według reprezentacje Buszmenów (Republika Południowej Afryki), dziewczyny z magią Siła w okresie dojrzewania spojrzał na lwy, i odwrócili do gwiazd.

charakterystyczne cecha AM- Obecność kilku spacji wcielił sąsiednie gwiazdozbiory. W AM Indianie z Ameryki Południowej jest jednym z konstelacji pojawia się tapira inne (Orion lub Plejadami) - jako część korpusu rozczłonkowane bohaterem. Warianty te mity różnią się jaką część korpusu co konstelacji (lub gwiazda) odnosi. Najczęstszym motywem wyjaśnienia wielu (zwykle 12 lub 10) w konstelacji, w której AM odtwarzania samą liczbę zwierząt. W legendach Indian Ameryki Południowej (w Gujana) każdego z gwiazdozbiorów ucieleśnia duszę jednego z tych zwierząt. W podstawowym warunki, system ten jest blisko system, który istniał w starożytnym Babilonie, gdzie Został on oparty wybór 12 znaków zodiaku, a później grecki Przejęcie Tradycja i prowadzone w innych tradycjach europejskich. Te systemy wykrywania podobieństwo do starożytnych Chin i innych Azji Wschodniej - z jednej strony, USA Indian - z drugiej. We wszystkich tych systemach, które mogą być Wynik niezależnego równoległego rozwoju, albo w wyniku dyfuzji jeden i ten sam zestaw pomysłów (które zakłada się w odniesieniu do starożytny chiński cykl 12 zwierząt, tworzą najwyraźniej wpłynął Zachód Azji) na podstawie AM Został zbudowany przez zwykłego filmu ciała niebieskie, opisane przez zwierzęcych bohaterów.

W

Sumeryjski-akadyjski mitologia, każdy bóg zgodne z jego kuli (Planeta). Szczególną wagę przywiązywano do planety Wenus, była czczona przez wszystkich Semitów jak bóstwa związanego w szczególności z płodnością i miłością (Zobacz Inanna, Astar, Ishtar, Astarte). Kult miał Astara semickie bóstwo wpływ na innych ludzi w tym samym kręgu kulturowym, o czym świadczy penetracja semickiego słowa w sąsiednich językach (w szczególności indoeuropejskich: Hetytów HASTER -" gwiazda", grecki. aster -" gwiazda", Astron -" Constellation"). W sumeryjskim pismem klinowym znak przedstawiający gwiazdę, zdobyte co oznacza" niebo"," bóg" (Aby dowiedzieć się, dingir; Sro sumeryjskich Bóg nieba). Pożyczanie inne ludy Eurazji sumeryjskiej-akadyjskim Terminologia związana z AM, znaków zodiaku i symbole wskazują, że Sumeryjski-akadyjski AM, związane z usystematyzowanych obserwacji ciała niebieskie i cały kompleks kultu gwiazd, świetnie się wpływ na kulturę innych narodów.

Wraz

tak, kult gwiazd ewoluowały niezależnie w różnych regionach świata. Tak więc, w Starożytna Korea istniała wiara w święte gwiazdy, co jest związane z Losy ludzi. Wielkie gwiazdy były traktowane jako symbole gigantów, bohaterów, mędrców i małe - symbole zwykłych śmiertelników. W średniowieczu, szczególnie czczone duchy Noinson gwiazdek (chiński Shaw-SYN) i Thebekson (chiński Tai-Bo), konstelacje Duży Niedźwiedzica (pukto Chil Sonsin) i Biegun Południowy gwiazdek (Namgyk). W Czu...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Mity jako szczególna forma światopoglądu (mity starożytnej Grecji)
  • Podsumowanie na temat: Promieniowanie tła mikrofalowa przestrzeni jako suma wszystkich gwiazd
  • Podsumowanie na temat: Mity starożytności i pochodzenia świata i ludzi. Cechy mitologiczne reprez ...
  • Podsumowanie na temat: Pochodzenie galaktyk i gwiazd. Struktura naszej Galaktyki. Ewolucja Gwiaz ...
  • Podsumowanie na temat: Konstelacje nieba gwiazdy