"Odessa mit" jako mit: (Early Years "Odessa mit")

Kategoria: Religia i mitologia

" Odessa mit" jako mit: (Wczesne lata " Odessa mit")

Najdorf MI

Mity najczęściej odnosi się do zjawiska, które charakteryzuje rannekulturnoe przytomność " Historie, w których forma graficznego odzwierciedlenie prymitywne reprezentacje starożytnych ludów" . [1] " Zwykle odnosi się do opowieści o bogowie, duchy, lub deified bogowie związane z jego bohaterów pochodzenia przodek (...)" . [2] Zastosowanie pojęcia" mit" i pochodne w celu opisania zjawisk współczesnego myślenia nie jest dobrze ugotowana n jest czasem wyraźnie metaforyczny. Na przykład, powiedzmy," mit" odnosząc się do" fiction" [3]. Czasami mówimy o micie w związku z procedurą budowa znaczeń analizowanych prototypów archetypowych tekst [4, 189]. W niektórych przypadkach jednak, mówiąc o" mit XX wieku" lub wcześniej czas, w sensie dosłownym, wierząc tym samym pozwalając mitów w świadomości publicznej nowoczesnej i współczesnej.

Obserwacja w stosunkowo niedawnym, powstałe na początku XIX wieku" Odessa mit" wyjaśni powody potwierdzające mifoporozhdenie w erze tak daleko od czasów prymitywnych mitów. Odessa nie jest tylko jednym z miast z ich folkloru i historii literatury (por. myth" Petersburg"," Chicago" mit mity Paryża, Neapolu, Nowy Jork, itp.), choć być może jest to - najmłodszy w tej serii. Jednakże, jeśli stosujemy w tych wszystkich przypadkach termin" mit", powinno być jasne, świadomość cecha, która pozwala nam rozważyć podobne" Mity miasta" bez względu na to, jak różne ich prawdziwa treść. W naszej opinii, jest to wspólne dla wszystkich takie" terytorialna" Lokale mity Funkcja może być wywołana Znacznik rodzaju wskaźnik, za pomocą którego część zbiorowej Mit (mogą to być pochodzenie etniczne, rasę, narodowość, inne Unity) zwraca uwagę na niektóre szczególnie istotne społeczne i geograficzne miejsca. Na przykład, w starożytności historie" Roman mit"- Identyfikator polis rzymskiego obywatelstwa; podobnie" mitologia Olimpijski" funkcjonował jako identyfikator Greckiej świata. Perspektywa tego artykułu zakładamy, że jej Funkcje mitu (czy stare, czy nowe) mają wspólnie wyciągnąć obraz przestrzeni społecznej, istotne dla grupy i jednostki tożsamość społeczności.

postępować teraz na" Odessa mitu" w odniesieniu zgodność z przyjętą reprezentacją.

Case Teksty, które reprezentują" Odessa mit" w fikcji, ogólnie opisane w artykule wprowadzającym Władimir B. i E. Goloubovsky na przedruk przedruk AM Deribas" stary Odessa" [6] oraz w artykule przeglądowym autorstwa A. i E. Misyuk Karakina" Odessa Motyw" [7]. Odniesienie do piśmiennictwa to temat zawarte w książce O. Gubar [13]. Folklor dotyczące źródła wczesny okres" Odessa mit" podano w książce D. Atlas [8], jest Uwagi na temat" języka" w Odessie [9] Inne źródła - tzw " Piosenki w Odessie"," Odessa żartuje" plastik wizualnie symbole (ikony, pamiątki, pocztówki, itp., i.) - usystematyzowanie naukowe i wykładnia semantyczna jeszcze nie otrzymał.

Periodyzacja literatura zaproponowana przez autorów wspomnianego artykułu" Odessa temat" . Opiera się on na trzech zabytkowych skok" tematy"- Po pierwsze Trzecia z XIX wieku, wieków XIX-XX, i 20-30 lat. XX wiek, który wydaje wystarczająco uzasadnione.

Ten

praca ogranicza się do rozpatrywania trzech pierwszych źródeł odkrytych " Odessa motyw" Literatura:

sławny Fragment Puszkina o Odessie z" Eugeniusza Oniegina" ("Fragment z podróży Oniegina" ), napisana w 1824 roku w St Michael;

poemat VI Tumanskiy" Odessa" (1923), link, który jest zawarty w Fragment Puszkina;

poemat " Odessa", opublikowane w czasopiśmie Petersburgu " Liceum" (1806)," podpisane" P.F.B

obrazu " Odessa" Te źródła pojawia się specjalną przestrzeń lokalizacja i specjalnej jakości, stosunek, który (lub kogo) może samoopredelitelnoe mają wartość dla je...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Lliteraturnaya Odessa 20-30-tych. XX wiek
  • Podsumowanie na temat: Zasoby podróży Odessa regionie
  • Podsumowanie na temat: Odessa
  • Podsumowanie na temat: Odessa
  • Podsumowanie na temat: Odessa region