Pismo i uwielbienie

Kategoria: Religia i mitologia

Arcybiskup Nathaniel (Lwów)

Dla

Każdy codziennie kultu w Kościele prawosławnym, jak wiemy, jest powtarzany główne cechy procesu podejmowania całą działalność ratowania ludzi: Nieszpory zaczyna pamięć stworzenia, upadku i przypomina ludziom mówi o pokucie Adama i Ewy, przyznawania ustawy Synaj, kończąc Kantyk Symeona. Jutrznia zwraca państwa OT ludzkość przed przyjściem Chrystusa Zbawiciela na świat, rysuje smutek, nadzieja, oczekiwanie ówcześni ludzie mówili o Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i Narodzenia Pan. Liturgia jest życie Chrystusa Zbawiciela w Betlejem żłobu do Kalwaria, zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu, poprzez symbole i przypomnienia wprowadzających rzeczywistość, ponieważ bierzemy Komunii Świętej nie jest symbolem, ale naprawdę Większość z jego ciała, jego krew najbardziej, najważniejsze ciała, sama krew, która uczy On w czasie Ostatniej Wieczerzy w Wieczerniku, w samym ciele, tej samej krwi, które cierpiał na Kalwarii, zmartwychwstał z grobu i wstąpił do nieba.

Powtórzenie w kultu, nawet w skrócie zarys procesu gotowania ludzkość do przyjęcia Pana, jest konieczne, ponieważ oba procesy - i historyczne i liturgiczne, mają zasadniczo ten sam cel: i tu, i tam musi słaby, słaby, zajadły, cielesny człowiek, aby przygotować się do największych i straszne: spotkanie z Chrystusem - Syna Bożego - i do zjednoczenia z Nim. Cel jeden, i do jednej i tej samej - ludzie. W konsekwencji, musi być jedną ścieżkę same.

W

historyczny proces przygotowania ludzi do przyjęcia Syna Bożego jest podłączony dokładnie z Pisma Świętego, nie tylko dlatego, że Pismo Święte określony proces, ale również dlatego, że jest Pismo Święte z jego wyglądu Najbardziej przygotowuje dusze do duchowego wzrostu, co czyni je mogli spotkać Chrystusa. Według tradycji kościelnej, Najświętszej Maryi Panny w Czas ewangelizacja Archanioła czytając księgę proroka Izajasza, w każdym razie, dzięki wiedza proroctwo Isaina Mogła zrozumieć i zaakceptować ewangelię. John Chrzciciel głosił na podstawie Pisma i słowa Pisma Świętego. Jego Świadectwo:" Oto Agnets Bóg vzemlyay grei świat" Panu, który dał pierwszy Apostołowie, mogą być rozumiane tylko w świetle Pisma Świętego.

Naturalnie że od początku, a proces wytwarzania każdego osobnika osób do podjęcia Syna Bożego, czyli kultu, pojawił intymnie wiąże się z tym samym instrumentem Boga, a co historycznie przygotowana ludzkość do tego samego, czyli -. z Pisma Świętego

najbardziej akt wejściu do naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa na świat w sakramencie Przeistoczenie - jest bardzo krótki akt w skrócie, a on był w pierwszym zobowiązując go przez Chrystusa w Wieczerniku podczas Ostatniej Wieczerzy. Ale gotowanie dla niego za ten czyn, wszystkie podawane święte, wszystko, co dobre w ogóle Historia ludzkości.

szybkie Ostatnia Wieczerza, krótko i powtórzyć go w Boskiej Liturgii, ale zdaje sobie sprawę, Świadomość chrześcijańska, że ​​do tego ważnego aktu we wszechświecie nie może być kontynuować bez przyzwoitego odpowiednim przygotowaniu, bo Pan mówi w Pismo Święte:" proklyat vsyak uczynki dglo Bozhie ting nebrezheniem" i" Kto spożywa i piyay sud się niegodnym YaST i piet" (1 Kor. XI, 29).

Worthy przygotowanie do przyjęcia Syna Bożego w procesie historycznym był głównie Pismo sposób. To jest to samo, to znaczy, uważna lektura jego czci może być odpowiednio przygotowane do przyjęcia Syna Bożego oraz w procesie liturgiczny.

Tutaj

dlaczego nie tylko imitacja synagogi, jak często jest interpretowane początek historii chrześcijańskiej, Pismo podjąć takie kompleksowe w miejsce przygotowania do sakramentu Eucharystii i chrześcijan Komunii św. Tajemnice Chrystusa, tzn. w kultu.

W

Kościół pierwotny, w pierwszych latach swego istnienia - w Jerozo...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pismo Święte i Kościół
  • Podsumowanie na temat: Corran jest Sunna - pismo święty perekaz że muzułmanie
  • Podsumowanie na temat: Zdіysnennya relіgіynogo kult w hristiyanstvі. Pismo Święte
  • Podsumowanie na temat: "Chłopiec na Chrystusa choinki" jako historię Bożego Narodzenia ...
  • Podsumowanie na temat: Bóg w ciele. Patrystycznych nauka o ludzkiej naturze naszego Pana Jezusa C ...