Mitologia. Funkcja mitu. Mitologiczny szkoły

Kategoria: Religia i mitologia

Mitologia jako prototypów świata i duchowości sprawa

Ale

Twórcy mitologia to nie tylko dokładne i prawdziwe. Tu i nie może być mowy o prawdzie. Człowiek prymitywny mitologia jest obiektywna rzeczywistość. Takie jak, na przykład, że posiada wiedzę że w roku 365 lub 366 dni. I nie możemy myśleć o tej kwestii tak Czy to faktycznie jest. Taka wiedza wydaje się nam jakby właściwości samych rzeczy, zjawiska niemal naturalne. To dlatego, że nie znamy autora. Ale Mity - zaledwie anonimowych prac. Człowiek prymitywny, że tak generalnie nie produkt. Mówił, że jego umysł, jego psychiczne stan, który dla niego był stan i świat. Wreszcie, był stan masy, zbiorowy, że mężczyzna nie miał pojedynczo, i wspólnie. Single i niszczycieli może być mitologiczny świadomość, że może być, powiedzmy, tych artystów, którzy zaciszne się wyjść moc świadomości zbiorowej i przedstawiać w jakimś sekretnym miejscu własnych, a nie ogólnie przyjętych wizję świata, swoją świadomość.

Nie

Świat na zewnątrz człowieka i świata w postrzeganiu rodzaju był to początek ludzkiej wiedzy. Mitologia - świat prototypów, które były własnością rodzaju i przeniesione z pokolenia na pokolenie. Możemy powiedzieć o tym, jak to, że jest to kopia coś, co jest poza świadomością. O prototypie, więc nie możemy powiedzieć. Prototype - obraz samej świadomości. Od jakikolwiek sposób możemy pozbyć, zapomnieć to. Prototyp nie może pozbyć się, chociaż może nie wiedzieć o tym, czy nie poczuć jego wpływ. Prototype - jest" oko" świadomość. Widzimy oczu i samo oko nie jest widoczny. Tak z prototypem: Za jego pomocą możemy sobie sprawę, czy myśleć, ale myśleć sam prototyp jest tak trudne, jak zobaczyć Oko. Jest to, że za pomocą zwierciadła. W lustro, widzimy tylko siebie. Nasz własnego rodzaju jest jednym z prototypów.

Mitologiczny

myślenia - myślenie zbiorowe, ogólne. To stałe oryginalny, Rodowa relacje ludzi do siebie, gdy jeden z nich jest rodzaj wyobrazić sobie, siebie był istotą najbardziej ogólny, a nie indywidualnie. Z drugiej strony, rodzaj rozumianej nie jako wielu ludzi, ale jako wielki indywidualnej istoty. Mitologia stała się oryginalną formą ludzkiego umysłu, źródło następny, bardziej zaawansowane formy myślenia: religijnej, artystycznej, filozoficznej i naukowej. Wszystkie one składają się z" bloków" mitologiczne myślenie. Hegel pedagogika nazywa mitów ludzkości. Mity i baśnie kształcić Każdy z nas w dzieciństwie, są źródłem inspiracji artystów i naukowców, i nawet najbardziej racjonalne teorie zawierają elementy mitologiczne myślenie. Mity są przy kwestia kultury.

funkcja modelowanie mitu

To

byłoby błędem identyfikacji mitologię z odrobiną szkoły Edukacja człowieka, z nauki klasy prep. Mitologia - nie jest naiwne odpowiedzi na pytania podobno naiwny człowiek prymitywny, że ustawić się lub charakter. Reakcje ludzi szukać i znaleźć w dodatku do mitów. Znalazł je w praktyce. W przeciwnym razie, po raz kolejny, to on po prostu nie przetrwać. Człowiek prymitywny rozumieć naturę nie gorzej niż my to zrozumieć dziś.

Mitologia zagrał rolę ideologii prymitywnym społeczeństwie, bardzo" społeczna klej" . Ideologiczna świadomość - świadomość, kiedy pomysły lub fantazje stać się rzeczywistością dla ludzi. Prowadzony przez niektórych idei czy zasad, człowiek może działać pomimo okoliczności, które uzna za mniej realne lub znaczenie niż pokolenie ich samej świadomości. Mamy już wie o decydującej roli obrazów. Obraz determinuje ludzkie zachowania tak więcej niż niż uświadamia sobie go jako obraz, lub kopię czegoś. Następnie obraz staje się rzeczywistością, oryginał i kopia z zachowania danej osoby, Jego życie. Mitologia tylko zagrał rolę oryginalnych próbek lub modeli, że buduje zachowanie danej osob...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Jak możemy pozbyć się Dostojewskiego, rosyjskiego lub Co to jest filozofia?
  • Podsumowanie na temat: Co może zastąpić słodkie i co alkohol jest najbardziej szkodliwe?
  • Podsumowanie na temat: Jeżeli pracownik nie jest uprawniony do tego urlopu może
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...