Ateizm K. Lyschinskogo

Kategoria: Religia i mitologia

MINISTERSTWO Edukacji

PRZEDSIĘBIORCZOŚCI EDUKACJA

«Mohylew State University

AA Kuleshova »

Podsumowanie w Religioznawstwo

Temat

«Ateizm K. Lyschinskogo »

MOGILEV 2011


Zawartość:

Wprowadzenie

Biografia Kazimierz Lyschinskogo

K. Lyschinskogo

Świat

Uwięzienie i śmierć Lyschinskogo K.

Nowości z Paryża Gazette »

Wnioski

Referencje


Wprowadzenie

Nawet

... ludzie, którzy wiedzą, co jest prawdą,

Teach, to kłamstwo.

Prudential

nauki mędrców - oszukiwanie

!

K. Lyschinsky

W

Historia myśli filozoficznych Białorusi wyróżnić kilka okresów, głównie małych połączone ciągłość tradycji, kolejny efekt okoliczności zewnętrzne, głównie politycznych. Tak więc, w XVII - pierwszy połowa XVIII wieku. zastąpiony ideami humanizmu renesansowego XVI-XVII wieku. i Reformacja pochodzi filozofii scholastycznej.

Na koniec

XVII. Najbardziej znanym Scholastic Wilno rzekomo B. Tylkovsky (o 1624/95). Niektóre z jego prac były publikowane w języku łacińskim, w transfery w Paryżu, Wiedniu i innych miastach Augsburg. Wśród nauczycieli scholastyka średniowieczna wybitny profesor Uniwersytetu Wileńskiego M. Smigletsky. Jego głównym zadaniem," Logika", napisana po łacinie, popytu w szkołach we Francji i Anglii. Ostry konfrontacja między głównymi wyznaniami chrześcijańskimi, oskarżeń, groźby i molestowanie nie tylko rozbudzane namiętności religijnych, ale, z drugiej strony strony, niektórzy ludzie nie lubią spowodowane religii. Znaczącym wydarzeniem tego era próby i wykonanie ateistycznej Kazimierza Lyschinskogo (1634/89). W swoich poglądach społecznych Lyschinsky sprzeciwiała feudalna hierarchia i zwolennikiem społeczeństwa opartego na wolności obywatelskie [1].

K. Lyschinsky (ok. 1634/89), polsko-litewsko-białorusko materialistą i ateistą. W traktat" O nieistnieniu Boga" ogłoszonego Lyschinsky bóg wytworem wyobraźni, a jako rodzaje łączności rzeczywistość przyznała świat materialny. Pozbawiony nieśmiertelności dusza i argumenty teologów na wrodzonych idei religijnych. Najwyższą władzą w pytania umysłu wiedzy uznawane. Wyjaśniając pochodzenie religii, twierdził, że niektóre siły społeczne zainteresowane ignorancji mas. Często Białoruski nazywa Giordano Bruno. Nasz rodak był nie mniej śmiałe przeszkadza niż jego brat w duchu włoskiego. Po prostu tragicznie opracowany i los. Dla ateistycznych poglądów Lyschinsky został skazany na Sejm w Warszawie spalony na stosie [2,8].

Ateizm (z greckiego Atheos, Francja atheisme -.. Godless) - najwyższą formą wolnomyślicielskie. Jest ona wyrażana w kategorycznym odrzuceniem przekonań religijnych i kultu, w oświadczeniu samootsennosti jest świat i ludzi [4].


Biografia K. Lyschinskogo

Kazimierz Lyschinsky (polski Kazimierz Łyszczyński, Belor. Kazіmіr Lyshchynskі) wystąpiło z dawnej szlacheckiej rodziny Białoruski Korchakov. Urodził się 4 marca, 1634g. w Dwór Lyschitsy, położony jest 20 km na północ od Brześcia. Ojciec - Jerome Lyschinsky Kazimierz (1581-1670), matka -. Sofia Balynskaya [5,10]

Edukacja otrzymał w pierwszym Beresteyska kolegium jezuickim, a później na Uniwersytecie Jagiellońskim Kraków (niektóre jezuickiej Akademii w Wilnie). W młodości Uczestniczył w wojnach mowy Postopitoy z Rosji i Szwecji. W 1658 wstąpił do zakonu jezuitów w Krakowie, po czterech latach nauki w studiu przeszkolenie nauczycieli w szkołach jezuickich. Uczył się we Lwowie.

W 1663

(Według niektórych - 1665 g) został mianowany prorektorem Beresteyska Kolegium Jezuickie. W 1666 wszedł w porządku, mąż, i wrócił do Lyschitsy dziedzictwo. Zaangażowany w rolnictwie, a udział w lokalnym soymikah, Ambasador udał się na povet szlachty w w...


strona 1 z 11 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Wolnomyślicielskie i ateizm w XVII wieku.
  • Podsumowanie na temat: Rosyjski religijnych i filozoficznych myśli wieki XI-XVII.
  • Podsumowanie na temat: Rolę w tworzeniu purytanizmu świadomości społeczno-religijnych w XVII wieku ...
  • Podsumowanie na temat: Edukacja rosyjski w wiekach X-XVII. Pierwsze próby w piżmowych systematycz ...
  • Podsumowanie na temat: Ateizm jest szalony