Lalki, amulety do ochrony domu, rodzina

Kategoria: Religia i mitologia

Komunalnych Instytucja edukacyjna" Rusanovskaya Liceum Szkoła Podstawowa»

Lalki, amulety do ochrony domu, rodzina

Zakończony:

Shibanov Roman

uczeń 7 klasy

MOU" Rusanovskaya ZOSh»

głowy:

Shibanov GD

Konsultant:

Galkova GN-

Dyrektor

Rusanovsky DC

Rusanivka 2011


Wprowadzenie

Po

telewizyjny " Chcę wiedzieć" o muzeum powiedział lalki wdzięki, przedstawione zarówno przez zrobić lalki, amulety. Podobało mi się przekaz, chciał dowiedzieć się więcej o te lalki, spróbuj zrobić je samodzielnie. Ze względu na fakt, że pogorszeniu zdrowia mojej matki, postanowiłem zrobić urok lalki. Ta lalka odpowiedzialny zdrowie rodziny, jest lalka Lihomanka. Więc postanowiłem zrobić lalkę Lihomanku.


podstawy teoretyczne

Po dokonaniu przeglądu literatury na temat

ten problem, okazało się, że urok lalki - to magiczny amulet lub Zaklęcie, które ratuje ludzi przed różnymi zagrożeniami, z zastrzeżeniem który pisze Hex i noszone na ciele jako maskotka.

Lalki

​​klasyfikacji

Wszystkie lalki są podzielone na trzy duże grupy: gra, rytuał i uroki

. amulety

Lalki różnią Materiał produkcji: mogą być one wykonane z bardzo różnych materiałów: kora, słoma, kora, pościel, gliny, itp.

amulety

Lalki różnią w ten sposób; tj. celem.

1. Dom dla lalek

2. Dla matki i dziecka.

3. Dla panny młodej i pana młodego.

Cel i metody używać lalki wdzięki

Lalki obudowy: na trzepaczką lalki, maciek - zielarz, zernovushka (krupenichka) Veps lalka, - skręcanie, Valdai dzwon na vyhvalku, verbnitsa, Desyatiruchka.

maciek-zielarz

monitory

maciek-zielarz w celu zapewnienia, że ​​choroba nie rozprzestrzeni się na dom. Od emanuje ciepłem, zarówno z opiekuńczy gospodyni. Ona i obrońca przed złymi duchami chorób i dobrego uteshnitsa. Była w domu wisiał nad kolebką dziecka. Zagrajmy dzieci lalki. Jeszcze umieścić przy łóżku pacjenta.

Ta lalka jest wypełniona

pachnące zioła. Lalka w rękach trzeba rozgnieść, wymieszać i pokój rozprzestrzenia ducha ziołowy, który odpędzić duchy choroby. Po 2 latach trawa w poczwarki być zmieniony. To jest to, co nasi przodkowie. (Por. numer wniosku 1)

Krupenichka

Doll " Krupenichka" Ten amulet sytości i dobrobytu w rodzinie. Najpierw garść na ziarna siewnego pobranego z woreczka wszyty w poczwarek formularza. W nim ziarno symbolizowały siły oberezhnye Ziemi. Po zbiorach lalki ponownie wypełnione selektywną ziarna. Ubrała się i zachowywała się czerwony narożnik. Uważa się, że tylko w przyszłym roku będzie pełna i wola pomyślność w rodzinie. W czasach głodu wziął zad z poczwarki i gotowane owsiankę. Uważa się, że transmituje owsianka moc Matki Ziemi. Należy do chaty na gościa może określić, czy poczwarka zaspokojenia rodzina mieszka. Jeśli lalka była cienka, a następnie dom kłopoty. Pod koniec XIX wieku pochodzenie obrzęd

częściowo zaginęły lub zniekształcony. Woreczek Stal szyć mocno. Wykorzystywane do jego wypełnienia proso, groch i inne główne uprawy. W tym względzie istnieją inne nazwy Krupenichki: Zernovushka, Sweetpea. (Patrz załącznik numer 2)

Desyatiruchka

multiarm lalki " Desyatiruchka" umieszczone w widocznym miejscu w domu, w którym kobieta spędza czas w pracy. Ta lalka jest pomoc dziewczyny i kobiety w różnych spraw wewnętrznych, w szczególności w robótki.

Lalka" Desyatiruchka" pomógł dziewczyna lub moloduhe (dziewczyna, która w ostatnim czasie w związku małżeńskim) gospodarki. Często stosowany lalka na ślub, kobieta, wszyscy mają czas i wszystko, co poszło nie tak. (Patrz załącznik numer 3)

...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Birma: Lalki
  • Podsumowanie na temat: Inwestycja lalki
  • Podsumowanie na temat: Japońskie tradycyjne lalki
  • Podsumowanie na temat: Problem szczęścia rodzinnego w dramacie Henryka Ibsena "Dom lalki" ...
  • Podsumowanie na temat: Na impuls paradygmatu samoorganizacji materii i wszechświata zagnieżdżonego ...