Retoryka i mówcy starożytności

Kategoria: retoryka

Komentarz dzisiaj

Cel: inspirować działania (Lobbing).

Ani

dla każdego z nas wie, że dla większości ludzi XXI wieku cenny czas. Życie każdego z nas rospisana przez minutę. Cywilizacja zrobić wszystko, co konieczne, aby zaoszczędzić czas. Przed nasze oczy zostały wymyślone i dość szybko wszedł do szerokiego wykorzystania osiągnięć nauki, takich jak: telefon, komputer, automatyczne pralki, czajniki elektryczne, kuchenki mikrofalowe i wiele więcej. Wynalazek stulecia nie został znaleziony makaron kosmiczne i vermeshel! Ale niestety, wiele osób nadal nie nauczyli się mądrze zarządzać swoim czasem i korzystać z osiągnięć współczesnej nauki. Nie powiem ci o jak każdy z nas korzysta z jego czas zmarnowany. Oto prosty przykład. Rosyjski życie studenckie, zwłaszcza studenci naszej uczelni, bardzo nasycony. Duża liczba tematów, problemów w domu, ktoś, oprócz i wszystko działa, ale jeszcze nie jest czas na odpoczynek. Nauczycielstwo jeden głos zachęcał uczniów do korzystania z biblioteki, twierdząc, że World Wide Web ma przydatne informacje dla żadnej z dziedzin nauki nie są znaleźć. To jest po prostu tak, jak Internet był pierwotnie nie wymyślił razvelcheny i zaoszczędzić czas. Nie wszystko jest zebrane informacje: artykuły naukowe, tehnichechkaya, klasyczny, literatura, wiadomości i wiele więcej. W ciągu kilku sekund, wyszukiwarka znajdziesz setki odniesień do rzeczywistości lub inny materiał. Co więcej, nie musisz spędzać swój cenny czas stojąc w kolejce do wyjaśnienia bibliotekarz rodzaj informacji interesy, a także nie trzeba czekać na celu zaspokojenie książkę repozytorium. Chłopaki, to jest ostatni wiek, co straszne zużycie czas! Użyj w dzisiejszych czasach biblioteki są równoważne użyciu gołębi pocztowych. Aby zaoszczędzić czas, takie nośniki jak książki, został zastąpiony przez nowych, bardziej dogodne dla nowoczesnego człowieka nośnika pamięci informacji - elektronicznych. Żyjemy w wolnym kraju, i każdy z nas decyduje się na prawo do że miał lepsze wykorzystanie czasu i jakie oszczędności to się opłaca uciekać. Mamy dużo czasu, aby zrobić wszystko, co naprawdę chcemy. Jeśli jesteś jak wielu ludzi," zbyt zajęty", aby odnieść sukces w szkole, czy dla przyjemności, należy pamiętać, że jest wiele osób, które są znacznie bardziej ruchliwe niż ty, ale czas, aby zrobić coś więcej niż ty. Nie mieli więcej czasu niż trzeba. Oni po prostu dużo lepsze wykorzystanie czasu! Efektywne wykorzystanie czasu jest jest tyle sztuka jako zdolność do prowadzenia pojazdów.

Należy jednak zawsze pamiętać, że my - ludzie XXI wieku, powinniśmy być w stanie zutylizować ich czas, nie bój się użyć nauki i cenić czas innych.

Oszczędzaj czas! Człowiek nie jest kto wie, jak dbać o swój czas - żaden inny oszczędza czas

.

Reklama, która mnie nie drażni.

są jasne że w nowoczesnej gospodarce rynkowej, żadna firma nie może zrobić bez reklamy. Reklama otacza nas wszędzie. Oprócz reklamy radiowej i telewizyjnej za nami na ulicy (na billboardach i transportu publicznego), w gazety, czasopisma. W ostatni weekend byłem w Moskwie i był zdumiony tym, co zobaczył. Prawie wszystkie stacje metra w pobliżu ludzi wędrują-billboardy. tj. na Mężczyzna ma na sobie trójkątny billboard z wycięciem na głowę. Śmiałem się długo nad takim wynalazkiem! Reklama tyle, że ona zaczyna zgasić. Jednak, z różnych produktów reklamowych mogę przeznaczyć reklamy Jednostka Coca-Coli. Każdy z was może pamiętać, jeden z reklamy tej firmy. Podobało mi się tylko jeden reklama napoju. Jej pokazać na naszej telewizji tuż przed Nowym Rokiem. Po tych słowach, myślę, że każdy wyobrażał sobie jasny czerwony samochód Coca-Cola logo i piosenki za kulisami" wakacje przychodzi do nas, wakacje przychodzi do nas." Tylko ogłoszenia przyszed...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Czas. Czas. Wieczność. Problem czasu w filozofii europejskiej i nauki
  • Podsumowanie na temat: Jak zrobić wszystko na czas i kończy swój dzień pracy
  • Podsumowanie na temat: Prawda, słoneczna i średni czas słoneczny. Czas lokalny i uniwersalny. St ...
  • Podsumowanie na temat: Podstawowe pojęcia z teorii prawdopodobieństwa, które można określić czas p ...
  • Podsumowanie na temat: Czas pracy i czas odpoczynku